:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C lekkie zachmurzenie

Sprzedaż PKS: Finał do końca lutego?

Powiat, Sprzedaż Finał końca lutego - zdjęcie, fotografia

Ruszyła procedura sprzedaży szczecineckiego PKS-u. Jak już informowaliśmy, znalazł się także podmiot zainteresowany nabyciem spółki. To PKS Bytów S.A. Na razie bytowski przewoźnik złożył wstępną ofertę kupna. Teraz zapoznaje się z kondycją szczecineckiego PKS-u. Jeśli dojdzie do transakcji, PKS w Szczecinku zmieni swojego właściciela najpewniej już za miesiąc.

- Ponieważ wstępną ofertę, jaką przedstawił nam PKS Bytów, rozpatrywaliśmy pozytywnie, zaprosiliśmy tę spółkę do tego, by zapoznała się szerzej z kondycją szczecineckiego PKS-u, wykupując specjalnie przygotowane memorandum – wyjaśnia w rozmowie z „Tematem” wicestarosta Marek Kotschy. 

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, PKS Bytów na tzw. badanie szczecineckiej spółki będzie miał jeszcze czas do końca stycznia. Potem powinien już złożyć ofertę wiążącą. Jej ocena ma nastąpić mniej więcej do połowy lutego. Zaraz potem nastąpią negocjacje.

– Skład osób, które będą uczestniczyć w tych negocjacyjnych rozmowach, jest szeroki – dodaje wicestarosta. – Będą to członkowie Zarządu Powiatu oraz osoby wytypowane przez załogę szczecineckiego PKS. W negocjacjach będzie oczywiście uczestniczyć prezes PKS Halina Mozolewska. 

Rozmowy negocjacyjne powinny potrwać około dwóch tygodni. Jak wyjawił Marek Kotschy finał całej procedury, zgodnie z przyjętym harmonogramem, wiążący się oczywiście ze sprzedażą szczecineckiego PKS-u powinien nastąpić wraz z końcem lutego. 

 

Sprzedaż PKS: Finał do końca lutego? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com