:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Srebrny medal szczecineckiego karateki

Podczas rozegranych w Sieradzu finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w karate kyokushin, będących jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów (15-17 lat), znakomicie spisał się zawodnik Szczecineckiego Klubu Karate Kyokushin Jacek Biegański, który w kategorii wagowej +75 kg wywalczył tytuł wicemistrza Polski. 

- Na co dzień Jacek jest uczniem LO im. Ks. Elżbiety. Karate kyokushin trenuje już od 9 lat - mówi Tematowi sensei Wojciech Hurka. - Jest systematyczny i bardzo ułożony w tym co robi. Odnosił już pomniejsze sukcesy, wygrywając różne zawody. Ten medal jest jego największym sukcesem. W drodze po medal Jacek wygrał 3 walki, wszystkie przed czasem, trafiając rywali wysokimi kopnięciami na głowę. Dopiero w finale po wyrównanym pojedynku uległ rywalowi z Warszawy

- Oczywiście jestem bardzo zadowolony - mówi Jacek Biegański. - Miałem taktykę na swoje walki i sprawdzała się ona aż do finału, w którym na początku dałem się zaskoczyć rywalowi i mimo ogromnych starań nie udało mi się odrobić strat. Mimo wszystko czuję się spełniony po tych mistrzostwach.

 Szczecinecki klub na tych zawodach wystawił dwóch zawodników. Drugim był Krystian Eckert w kat. do 65 kg, któremu nie poszło już tak dobrze, jak Biegańskiemu i odpadł z rywalizacji po pierwszej przegranej walce z zawodnikiem z Drawska.

- W Sieradzu wystąpiło 117 zawodników z 53 klubów całego kraju. Poziom zawodów bardzo wysoki, gdyż jest to jedyna kategoria wiekowa, w której młodzi zawodnicy mogą się sprawdzić na arenie ogólnopolskiej- mówi Wojciech Hurka. - Dla Jacka Biegańskiego ten start był podsumowaniem wieloletnich przygotowań. Warto dodać, że Jacek dodatkowo powołany zostanie do kadry Polski i tym samym wystąpi podczas grudniowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Legnicy.

- Dla mnie jest to ogromna satysfakcja, która potwierdza dobrą pracę z młodzieżą w klubie. Jednocześnie medal motywuje naszych zawodników do wytężonej pracy na treningach- zakończył sensei Hurka. 

Pod koniec listopada grupa karateków ze Szczecinka pojedzie na zawody Pucharu Polski do Ząbkowic. Oprócz Biegańskiego i Eckerta, wyjadą jeszcze Krzysztof Szymański, Wojtek Piesik oraz Adam, Paweł i Marcin Marusiakowie. Zawodnicy nie ukrywają, że jadąc tam liczą na medale. W grudniu karatecy SzKKK wystąpią także w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Tarnowskich Górach. (zp)

Srebrny medal szczecineckiego karateki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com