:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C lekki deszcz

Stąd będzie można oglądać gwiazdy

Trwają prace, których celem jest uruchomienie w Szczecinku obserwatorium astronomicznego wraz z planetarium. Obserwatorium ma się mieścić w opustoszałej wieży ciśnień. Miasto liczy, że na realizację inwestycji otrzyma unijne dofinansowanie. Pieniądze miałyby pomóc nie tylko w prowadzeniu zajęć edukacyjnych i w stworzeniu bogatej oferty dydaktycznej, ale też w stworzeniu całego obserwatorium wraz rewitalizacja jednego ze szczecineckich zabytków.

Pomysł zagospodarowania wieży ciśnień przewiduje m.in. całkowitą rekonstrukcję zdjętej w 2012 roku kopuły. W wieży ma powstać 6 kondygnacji, w których od góry znajdować się będą: obserwatorium, planetarium, hol i zaplecze sanitarne dla szkół.

Prace mają się odbyć w dwóch etapach. Pierwszy – budowlany to koszt ok. 2,5 mln zł. Powstaną wówczas: winda, schody, dobudówka, elementy Drugi etap to zakup wyposażenia. Koszt tego etapu będzie zależał wyłącznie od klasy wyposażenia.  

Przewidywany koszt całej inwestycji to około 4,5 mln zł. Miasto zamierza ją sfinalizować do końca 2018 roku. Ratusz chciałby, żeby obserwatorium służyło nie tylko stowarzyszeniom, ale też by funkcjonowało na co dzień, stanowiąc rozszerzenie oferty edukacyjnej nie tylko szczecineckich szkół. 

Animacja powstała na zlecenie Urzędu Miasta w Szczecinku

Stąd będzie można oglądać gwiazdy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się