:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C rozproszone chmury

Stadion lekkoatletyczny w Szczecinku gotowy już w maju. Zarząd Powiatu ocenił prace

Budowa stadionu lekkoatletycznego na Świątkach zmierza już do finału. Tak jak zapowiadano, obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze w tym półroczu. Stadion ma być gotowy już w połowie maja.

12 kwietnia na terenie budowy stadionu przy ZS nr 6 odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu. Członkowie zarządu ocenili postęp prac. Obecnie trwają drobne prace wykończeniowe w budynku zaplecza, gdzie sukcesywnie dostarczane jest wyposażenie. Na stadionie zainstalowano już trybuny i nagłośnienie. Malowane są ostanie linie na bieżni Mondo, a niedługo rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem terenu zielonego. Termin zakończenia budowy przewiduje się w dniu 15 maja.

Przypomnijmy. Plan budowy stadionu zakłada, że obiekt będzie spełniał wymogi PZLA dla stadionów lekkoatletycznych kategorii IV z uzyskaniem certyfikatu IAAF (Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych). Taki obiekt musi posiadać m.in. 400-metrową bieżnię z liczbą 6-8 torów na prostej i 6 torów na okrężnej, rów z wodą do biegów z przeszkodami, skocznię do skoku wzwyż, skocznię do skoku o tyczce, skoku w dal i trójskoku, rzutnię do pchnięcia kulą, dyskiem, młotem i oszczepem.

Wykonawcą inwestycji jest firma Tamex. Zadanie pochłonęło niemal 10 mln zł. 3 mln zł dofinansowania powiatowi udało się pozyskać z ministerstwa sportu. Dodatkowe wsparcie w wysokości miliona zł powiat otrzymał w ubiegłym roku ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. W pozyskaniu dotacji pomagała Małgorzata Golińska. 


stadion lekkoatletyczny szczecinek powiat szczecinecki zarząd powiatu - komentarze opinie

  • gość 2018-04-19 11:51:55

    Specjalista o sprzedaży traktorów także się zna na budownictwie. Pewnie po wyborach będzie remontował zasoby miejskich mieszkań......

  • gość 2018-04-24 12:55:35

    Z tyłu przemyka czarny charakter...

Dodajesz jako: Zaloguj się