:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C rozproszone chmury

Stan tej ulicy to zmora. I tak na razie będzie

Aktualności, ulicy zmora razie będzie - zdjęcie, fotografia

- Ta droga to prawdziwa zmora. Męczą się na niej kierowcy samochodów i rowerzyści. Piesi idący wąskim chodnikiem też nie mają tu lekko. Chodnik jest już mocno wybrakowany i w dodatku trzeba uważać na jadące auta, które wpadają w dziury na jezdni i chlapią przechodniów wodą. Już najwyższy czas ten odcinek naprawić.

Takie spostrzeżenia wyraził jeden z naszych stałych Czytelników, zaraz po opublikowaniu artykułu dotyczącego długo wyczekiwanego remontu jednej z ważniejszych szczecineckich ulic, pt. „W końcu remont ulicy Koszalińskiej” http://temat.net/aktualnosci/27183/W-koncu-remont-ulicy-Koszalinskiej. 

- Naprawa odcinka ul. Koszalińskiej to bardzo dobry pomysł – kontynuuje nasz Czytelnik. – Ale ktoś, kto decyduje o remontach powinien także uwzględnić konieczność naprawy całej „starej Koszalińskiej”. Mieszkam przy tej drodze od wielu lat i widzę, co się tam dzieje. Jezdnia jest zbyt wąska, nie ma, gdzie zaparkować, a do tego jeszcze rowerzyści, których nie sposób wyminąć. Nawierzchnia jest jak szwajcarski ser. Na tych dziurach naprawdę można zniszczyć sobie auto. 

Niestety urzędnicy nie mają najlepszych wieści. W najbliższym czasie w remontowym planie powiatu odcinka „starej Koszalińskiej” próżno szukać. Na modernizację „załapie” się natomiast fragment od ul. Myśliwskiej. – Okazało się, że całemu remontowi będzie poddany odcinek od ul. Myśliwskiej aż do ronda przy ul. Narutowicza – mówi nam Włodzimierz Fil, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Szczecinku. – O wszystkich inwestycjach drogowych decyduje Zarząd i Rada Powiatu. Na razie zadecydowano o tym, by pieniądze na remont przeznaczyć właśnie na wspomniany odcinek ul. Koszalińskiej. A co ze „starą Koszalińską”. Może w przyszłym roku? Nie wiadomo. Póki co, trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Przypomnijmy. W tym roku powiat, który jest zarządcą całej ul. Koszalińskiej, planuje przeprowadzić gruntowny remont odcinka od skrzyżowania z ul. Myśliwską, aż do Narutowicza. Przy okazji na wspomnianym odcinku mają pojawić się nowe miejsca parkingowe i zatoczki, gdzie bez problemu będzie można zaparkować swoje auta. W projekcie nowego budżetu tylko na modernizację rzeczonego fragmentu ul. Koszalińskiej zostało zarezerwowane pół miliona zł.

Stan tej ulicy to zmora. I tak na razie będzie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com