:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Stanowiska montażowe do kontroli jakości - tanie, solidne i stabilne!

Porady, Stanowiska montażowe kontroli jakości tanie solidne stabilne! - zdjęcie, fotografia

Kontrola jakości wyrobów to niebywale bardzo ważny element etapu produkcji, który decyduje o tym czy produkt będzie spełniał nasze oczekiwania, a przede wszystkim oczekiwania naszych kontrahentów. Dlatego odpowiedni dobór stanowiska montażowego oraz jego wyposażenia dodatkowego to kluczowy element, który pozwoli naszym pracownikom w odpowiedni sposób wykonywać swoją pracę. Dobrze przemyślane i zaprojektowane stoły do kontroli jakości to podstawa. Wykorzystując nabyte doświadczenie uzupełnione dozą umiejętności przewidywania jesteśmy w stanie dokładnie zaplanować przebieg takiego procesu. Najważniejszym i najcenniejszym elementem układanki jest człowiek, czyli nasz pracownik. To jemu będzie powierzone odpowiedzialne zadanie jakim jest ocena jakości wyrobu i wyciągnięcie ewentualnych wniosków. Te z kolei decydują o ewentualnej zmianie parametrów procesu produkcji lub zastosowaniu innych działań wpływających na polepszenie jakości produkowanych elementów.

Kto pyta nie błądzi

Często bywa jednak tak, że sami do końca nie wiemy czego potrzebujemy. Kontrola jakości to nie tylko stanowisko, ale jak wcześniej wspomniano również jego wyposażenie dodatkowe. Załóżmy, że produkujemy elementy z tworzyw sztucznych. Używamy do tego wtryskarek. Posiadamy kilka linii produkcyjnych, które pracują praktycznie 24 godziny na dobę. Nie ulega wątpliwości, że niewychwycenie wadliwych elementów produkowanych w serii może odbić się bardzo negatywnie i spowodować niepotrzebne straty, których każdy przedsiębiorca stara się uniknąć. Najważniejsze zatem w kwestii odpowiedniego doboru jest doświadczenie. Na przykładzie realizacji polskiego producenta wyposażenia przemysłowego RA Construction poruszymy kwestię pytań i odpowiedzi, które pomogą dopasować stół montażowy dokładnie do naszych potrzeb.

Projektowanie stołu montażowego od podstaw

Na podstawie rozmów z producentem ustaliliśmy na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas projektowania stołu do kontroli jakości. Bazując na powyższym przykładzie pierwszą kwestia jest określenie i uświadomienie sobie co chcemy produkować i co może pójść nie po naszej myśli. Oczywistą kwestią w poruszonym przypadku jest dobór parametrów wtrysku, projekt formy oraz masa innych kluczowych zależności, które jednak zostają dobrane na podstawie obliczeń i doświadczenia inżynierów. Jednak każdy kto pracował lub pracuje w tej gałęzi przemysłu na pewno niejednokrotnie przekonał się, że praktyka, a teoria to dwie różne kwestie, które nie zawsze idą ze sobą w parze. Dzięki Bogu wszelkie niedociągnięcia będzie można wychwycić na etapie kontroli jakości! Uf!

Oczywistą kwestią jest, że stanowisko kontrolne będzie składać się zazwyczaj ze stołu montażowego, na którym będzie umieszczone mniej lub bardziej zaawansowane wyposażenie dodatkowe w postaci oświetlenia centralnego, dodatkowych półek, ścianek tylnych czy uchwytów na monitory i dodatkowego osprzętu. Wyłożenie blatu stołu gumą sprawi, że będzie on nam służył dużo dłużej niż stanowisko, które nie posiada tak prostego rozwiązania. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego kontrahenta, producent projektuje i wykonuje stanowiska, które bez wątpienia idealnie spełniają swoją funkcję, a co najważniejsze służą latami.

RA Construction to bez wątpienia firma, która stawia przede wszystkim na zrozumienie potrzeb swoich klientów. Dzięki empatycznemu podejściu producent może poszczycić się licznymi realizacjami dla dużych zakładów produkcyjnych na terenie kraju oraz poza jego granicami.

Stoły montażowe udostępniamy także w sklepie internetowym https://punktmeblowy.pl

Wszyscy jesteśmy elementami mechanizmu!

Nie zapominajmy, że pracownik jest kluczowym elementem, który przebywa na stanowisku. Nie omieszkajmy pytać swoich podopiecznych o to jak im się pracuje, czego im brakuje oraz jakie problemy napotykają.  Nie dość, że polepszymy swoje relacje to pozyskamy bardzo kluczowe informacje "feedback", które pozwolą nam na wyciągnięcie odpowiednich wniosków skutkujących dodatkową optymalizacją procesu produkcji.

 

artykuł partnera serwisu