:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Starosta o naszym szpitalu w TVP: To nie powinno się zdarzyć. Jest jeszcze wiele pracy do wykonania

Interwencje, Starosta naszym szpitalu powinno zdarzyć jeszcze wiele pracy wykonania - zdjęcie, fotografia

Dobiega końca duża szpitalna inwestycja, realizowana na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Oddziale Pediatrycznym oraz OIOM-ie. Całe przedsięwzięcie kosztowało powiat 6,5 mln zł. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 13 lutego, wtedy do Szczecinka ma przyjechać Wojewoda Zachodniopomorski, który wsparł wspomnianą inwestycję niemałą kwotą 3,3 mln zł.

Obraz super nowoczesnych oddziałów oddawanych do użytku lekarzom i pacjentom nieco zaburza wyemitowany niedawno w TVP1 program dotyczący Szpitala w Szczecinku. O emisji materiału reporterskiego pisaliśmy w artykule „Leczenie w Szczecinku okiem reportera TVP” http://temat.net/aktualnosci/27590/Leczenie-w-Szczecinku-okiem-reportera-TVP-(akt.). 

Jak przyznał starosta Krzysztof Lis, tych kilka przypadków, które zostały przedstawione w programie TVP, nie powinno się zdarzyć. Padły też zapowiedzi działań, które należałoby wdrożyć, by tego typu przypadki nie rzutowały w późniejszym czasie na dalsze funkcjonowanie całego szpitala, który wykonuje wiele specjalistycznych procedur i w którym chcą się leczyć pacjenci z całego regionu. 

- Ubolewam nad tym, że tego typu przypadki mają miejsce. Ale w każdej procedurze medycznej błędy się zdarzają. To później rzutuje na całe funkcjonowanie szpitala – zaznaczył w TV Zachód Krzysztof Lis. - Z tego programu można było odnieść wrażenie, że w szpitalu panuje jakiś totalny rozgardiasz. Uczciwie trzeba powiedzieć, że większość szpitalnych procedur jest wykonywana na wysokim poziomie. Ale musimy też wykonać dużą pracę, aby w SOR pacjent nie musiał czekać godziny, dwóch, trzech, w których nikt nie zapyta, co mu dolega. Mamy trzykolorowe oznaczenia, którymi powinni być oznakowani pacjenci, a niestety nie jest to wypełniane. Ogromna w tym praca, by zdyscyplinować wszystkich pracowników szpitala. 

Zaraz po programie spotkałem się z prezesem szpitala, z pracownikami, aby w sposób szczególny wyartykułować to, co związane z procedurami, z podejściem do pacjenta – dodał starosta. - Zaproponowałem ewentualne zwiększenie zatrudnienia poprzez pracowników zatrudnionych poprzez PUP. Mogliby tacy pracownicy wspierać osoby oczekujące na przyjęcie czy wstępną diagnostykę. Nam wszystkim zależy na tym, by ta ocena szpitala była pozytywna. Poprzez jeden, drugi, czy trzeci przypadek można cały ten pozytywny obraz zepsuć. Oczywiście te przypadki nie powinny się zdarzyć.

Dalej Krzysztof Lis zwrócił uwagę na obecne oczekiwania pacjentów, którzy trafiają na SOR. - Takie są oczekiwania ludzi: żeby reagowano we właściwy sposób, szybko, z dużą kulturą, z ogromną empatią. Ktoś, kto chce pracować w szpitalu i w służbie zdrowia, musi przyjąć do wiadomości, że nie może być w stosunku do pacjenta agresywny czy arogancki – zaakcentował starosta. 

- Chcemy nad tym pracować. A media mają prawo do pokazywania takich, a nie innych przypadków, w taki, a nie inny sposób – dodał na koniec Krzysztof Lis. 

 

foto: Nowy OIOM. Starostwo Powiatowe


Starosta o naszym szpitalu w TVP: To nie powinno się zdarzyć. Jest jeszcze wiele pracy do wykonania komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com