:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C rozproszone chmury

Starosta: Połączenie "budowlanki" i "mechanika" było dobrym pomysłem

Starosta: Połączenie

10 milionów złotych – tyle łącznie ma kosztować przebudowa kompleksu budynków na terenie Zespołu Szkół Technicznych i dostosowanie kształcenia w tej szkole do zupełnie nowych potrzeb. Niedawno rozpoczęła się budowa Centrum Praktyk Zawodowych i Innowacji. Oprócz tego, odnowione mają być także pomieszczenia szkolnego internatu, stołówka oraz kuchnia. Do szkoły trafi mnóstwo nowoczesnych i specjalistycznych pomocy naukowych. W planach jest także budowa nowej sali gimnastycznej.  Czy to wszystko zda przysłowiowy egzamin i przyciągnie tłumy uczniów ze Szczecinka, jak również z terenu całego powiatu? Starosta Krzysztof Lis, przekonuje, że tak. Jego zdaniem, widać teraz wyraźnie, że połączenie „mechanika” z „budowlanką” było dobrym pomysłem. Nasz rozmówca zaznacza również, że trafnym posunięciem było także wystawienie kompleksu dawnej „budowlanki” na sprzedaż.

 


- Jesteśmy obecnie po serii przetargów – mówi „Tematowi” Krzysztof Lis. – Już wiemy, że pracownia dla profilu kierowca – mechanik C+E będzie nas kosztować 246 tys. zł. MEC przebuduje cały ciepłociąg. Jesteśmy również po trzech przetargach dotyczących pracowni CMC, która będzie kosztować 1,4 mln zł. Całe to wyposażenie ma być dowiezione na przełomie czerwca i lipca. Natomiast uroczyste otwarcie pracowni zaplanowaliśmy na 6 września. 


- Za nami także przetarg na pracownię spawalniczą oraz na pracownię blacharsko-malarską – wylicza dalej nasz rozmówca. – 120 tys. zł będzie przeznaczone na remont sanitariatów. O 70 tys. zł zwiększamy wydatki, ponieważ chcemy też wyremontować kuchnię w internacie. Od września będzie ją prowadzić szkoła. 170 tys. zł przeznaczamy na remont pokoi w internacie. Odbyliśmy już przetarg na zakup samochodów – elektrycznego i dostawczego. Musimy jeszcze ogłosić przetarg na zakup samochodu ciężarowego. Od września powstanie w szkole 7 całkowicie nowych pracowni. Jeśli to razem zsumujemy to okaże się, że cała ta modernizacja będzie nas kosztować 10 mln zł. Ponad 8 mln zł pochodzić będzie ze środków UE. 
Czy po kilku latach od zamknięcia ZS nr 3, decyzja o sprzedaży kompleksu „budowlanki” wciąż wydaje się dobrym pomysłem? Według Krzysztofa Lisa, utrzymywanie obu kompleksów byłoby nieopłacalne. Stworzyliśmy ZST i organizujemy kształcenie na dwóch nogach – mechanicznej i budowlanej – tłumaczy starosta.

- Gdybyśmy takiego przedsięwzięcia nie zrobili, trudno by nam było złożyć wniosek do samorządu województwa, by otrzymać dofinansowanie na centrum praktyk zawodowych. Niedawno zamknęliśmy konkurs na dyrektora szkoły. Została nim Anna Wisłocka-Bogdanowicz, która wcześniej reprezentowała „budowlankę”. Dwie rady pedagogiczne już się de facto połączyły. W moich planach jest to, by po roku 2020 wybudować tu salę gimnastyczną. Chciałbym, żeby to był jeden, wielki, dobry kompleks. 


- Dwa obiekty to podwójne koszty, jakie musielibyśmy ponosić – dodaje Krzysztof Lis. - W dawnej „budowlance” mieliśmy przecież problemy z naborem. Dlatego dzisiaj myślę, że decyzja o zamknięciu tej szkoły nie była błędna. To było dobre posunięcie. Czy to wszystko sprzedamy? Chcemy to sprzedać. Ten kompleks obiektów ma przeznaczenie na różne usługi: edukacyjne, mieszkaniowe, budowlane… Nie będziemy mieć już problemów z utrzymaniem tego obiektu. Ja widzę w tym pomyśle same dobre rzeczy. 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


budowlanka mechanik przebudowa stołówka internat uczniowie centrum praktyk zawodowych i innowacji - komentarze opinie

  • brostito - niezalogowany 2018-05-14 07:45:47

    Właściwie idealnie i tylko sie cieszyć, zastanawia mnie czy kadra szkoły przejdzie odpowiednie doszkalania żeby to wszystko nie poszło na marne, jak wiadomo materia nauczycieli z tzw doświadczeniem jest strasznie oporna w tej kwestii a bez tego inwestycja bezie sama dla siebie, co na to nowy dyrektor placówki ? Czy już planuje nic nie wnoszące szkoleniowe rady pedagogiczne , czy tez może potraktuje sprawę z pełnym profesjonalizmem ? Czekamy na nowe rozwiązania my podatnicy czyli właściwie pracodawcy ):):) Ale mi się napisało pół żartem pół serio, miłego dnia życząc :)

  • gość 2018-05-14 08:52:59

    A Sp.6 na Kopernika ma dwa obiekty i to nie są koszty?

  • Gość - niezalogowany 2018-05-15 23:56:10

    Dobra inwestycja bo budowlankę sprzeda się Krono za śmieszne pieniądze. To jest interes. "Zamknąłem szkołę. Wzbogacę Krono" - motto starosty. Lis jak JHD - działa na rzecz jedynej słusznej szczecineckiej firmy.

Dodajesz jako: Zaloguj się