:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Stołówka w SP7 zamknięta. Powód? Nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny

Stołówka w SP7 zamknięta. Powód? Nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny

Nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny – to główny powód zamknięcia stołówki, działającej w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku. To pierwszy przypadek, w którym szczecinecki sanepid wydał tak radykalną decyzję dotyczącą działania stołówek w szkołach na terenie miasta. Wcześniej takie sytuacje się nie zdarzały.


Jak poinformował nas Wiesław Kulik, p.o. dyrektora w Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku, sygnały o tym, że na wspomnianej stołówce nie wszystkie jest tak, jak należy, szczecinecki sanepid otrzymywał już od dawna.
- Była to już któraś kontrola z kolei w tym miejscu – informuje naszych Czytelników Wiesław Kulik. – Za każdym razem upominaliśmy podmiot, który prowadził kuchnię i stołówkę, do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości. Ale mimo to, nasze zalecenia nie były wykonywane.
Ostatnia kontrola, po której sanepid zdecydował o zamknięciu wspomnianej stołówki, miała miejsce po interwencji dyrektora SP7. – Mówiąc krótko, cały czas panował tam nieporządek, bałagan, a w kuchni było po prostu brudno – wyjawia Wiesław Kulik. – Musieliśmy podjąć tak radykalną decyzję, ponieważ istniało ryzyko, że taki stan doprowadzić może do zatruć i że może zagrażać zdrowiu spożywających tam posiłki osób. Pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją dotyczącą szkoły. Wcześniej owszem zdarzały się upomnienia, ale zawsze pomioty prowadzące stołówkę stosowały się do naszych zaleceń. 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


sp7 stołówka sanepid higiena - komentarze opinie

 • Kuchmistrz - niezalogowany 2017-11-11 18:31:36

  PO PROSTU DOBRZE ŻE SANEPID W KOŃCU WZIĄŁ SIĘ ZA TO. TAK JAK W PRZYPADKU WSZYSTKICH STOŁÓWEK SZKOLNYCH. TO JEST WINA ZPRYWATYZOWANIA STOŁÓWEK. PRYWATNI WŁAŚCICIELE PATRZĄ NA ZYSK SWÓJ NIE NA TO ŻE JEST NIE TAK JAK POWINNO BYĆ.

 • Gość - niezalogowany 2017-11-11 23:01:52

  Tak to jest prawda pracowałam jako kucharka w stołówce szkolnej jak była państwowa sanepid był kilka razy w roku. Jak wziął ajent w prywatne ręce to nie liczyło się dobro dzieci tylko jak najtaniej ugotować obiad i jak najwięcej zarobić na tym. Sanepid bywa raz w roku, ale wcześniej wie o tym ajent. Wiem o tym dobrze bo pracuje w jednej ze szkół na kuchni jako pomoc kuchenna i widzę co robi ajent kilku stołówek.

 • gość 2017-11-14 10:45:53

  A z sentymentu powierza się dostawę posiłków dla byłej ajentki, której wypowiedziano umowę za długi a stan kuchni jest jej dziełem gdyż brak podstawowych inwestycji doprowadził do ruiny kuchnię. wtedy też były kontrole sanepidu ale dziwna ochronka działała bardzo skutecznie i nikt nie widział brudu , obierek zapchanych kratek.

 • Gość - niezalogowany 2017-11-15 19:03:52

  Kolejna stołówka to mechanik w szczecinku Sanepid bywa tam sporadycznie Tam to dopiero brud jest

Dodajesz jako: Zaloguj się