:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C lekki deszcz

Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet zbiera na hospicjum

charytatywnie, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet zbiera hospicjum - zdjęcie, fotografia

Kolorowe pisanki, wyplatane koszyczki, dziergane zajączki - kiedy panie ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet organizują kiermasz ręcznie wykonanych ozdób, to znak, że Święta Wielkanocne coraz bliżej. W Szczecinku to tradycja. W piątek (7.04) odbył się już 12 taki kiermasz przygotowany przez SAK. Cel tego przedsięwzięcia jest wyjątkowo szczytny. Panie, każdą pozyskaną w ten sposób złotówkę, przeznaczają na budowę szczecineckiego hospicjum. 

 

- Udało nam się już zebrać i przekazać na hospicjum 12 tys. zł – mówi nam Czesława Grzesińska, zastępca prezesa Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Szczecinku. - Nasze kiermasze, podczas których można kupić ozdoby świąteczne, odbywają się i przed Wielkanocą, i przed Bożym Narodzeniem. Do tego przedsięwzięcia panie zaczęły się przygotowywać już ponad dwa miesiące temu. Spotykamy się dwa razy w tygodniu i dziewczyny pracują. Niektórzy zabierali pracę do domu, żeby ze wszystkim można było zdążyć na czas, bo wykonanie jednej takiej ozdoby jest jednak czasochłonne.

- Mamy sporo rzeczy: są zajączki, kurczaczki, jajeczka, koszyczki… Co roku staramy się dołożyć od siebie coś nowego – dodaje nasza rozmówczyni. – Zainteresowanie jest, oczywiście. Ale ludzie nie są zbyt bogaci, dlatego ceny mamy symboliczne. Będzie nas jeszcze można spotkać w niedzielę, 9.04 podczas Orszaku Niedzieli Palmowej. Przy muszli koncertowej będziemy uczyć dzieci robienia takich ozdób świątecznych. Wszystkich oczywiście serdecznie zapraszamy.

Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet zbiera na hospicjum komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com