:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 1°C
powietrze Dobre

„Strajk włoski” nauczycieli także w Szczecinku? Radny KO: Dużo zejdziemy z edukacji

„Strajk włoski” nauczycieli także w Szczecinku? Radny KO: Dużo zejdziemy z edukacji
Temat Szczecinecki 03/10/2019 09:44

Kolejny strajk nauczycieli stanie się faktem. Jeszcze w październiku rozpocznie się tak zwany “protest włoski”. Uczący ciągle domagają się znacznych podwyżek, dlatego nowy protest jest bezterminowy. Skończy się dopiero, gdy ich pensja wzrośnie o 30 procent. Czego należy się spodziewać?

Związek Nauczycielstwa Polskiego przez blisko trzy tygodnie przeprowadzał ankiety wśród nauczycieli w całym kraju, w tym również w Szczecinku. Na ich podstawie została podjęta decyzja dotycząca wznowienia strajku. Na wspomnianą ankietę odpowiedziało 227 tysięcy nauczycieli. Połowa z nich (55 procent) opowiedziała się za “strajkiem włoskim” i to właśnie ta forma protestu będzie kontynuowana już od października. Jakie jeszcze opcje wskazywali w ankietach pedagodzy? 18 procent respondentów było za wznowieniem strajku ogólnopolskiego, a 22 procent - za udziałem w różnych manifestacjach.

Dodajmy, że już wcześniej rząd znalazł dodatkowy miliard złotych na wzrost wynagrodzeń dla pedagogów. Jak na początku sierpnia powiedział Dariusz Piontkowski, podwyżki dla nauczycieli zostaną wprowadzone na stałe, a nie tylko od września do grudnia br. Po wprowadzeniu podwyżek nauczyciele będą zarabiać jako stażyści 2782 zł brutto, jako nauczyciele kontraktowi 2862 zł, nauczyciele mianowani 3250 zł i nauczyciele dyplomowani 3817 zł.

O co chodzi ze “strajkiem włoskim”? Według Wikipedii to "forma strajku aktywnego polegająca na wykonywaniu przez pracowników obowiązków służbowych w sposób skrajnie drobiazgowy, co powoduje blokadę działania zakładu w sposób zbliżony do strajku pasywnego." Taki strajk oznacza, że w szkołach nie będzie żadnych zajęć dodatkowych lub wycieczek szkolnych, na których - zdaniem nauczycieli - pracuje się niesłusznie 24 godziny na dobę.

Protestujący nauczyciele będą wykonywać jedynie te obowiązki, które wynikają z przepisów. Nie będą wykonywać prac nieobowiązkowych, który zabiera ich cenny czas.

Nauczyciel w szkole i w domu przygotuje jedynie materiały w zakresie podstawowym, bez innych dodatkowych. Nie będzie dodatkowych lekcji np. przygotowujących uczniów do olimpiad czy konkursów, a także zajęć wyrównawczych. Nauczyciele nie będą również jeździć ze swoimi uczniami na zawody sportowe czy wspomniane konkursy. Od tej pory uczniowie będą mogli liczyć jedynie na siebie i swoich rodziców.

Według “strajku włoskiego” nie będą mogły się również odbywać akademie z okazji różnych świąt czy wydarzeń. Zagrożone nie są z kolei "standardowe" lekcje.

- Pensje nauczycieli zaczynają się od 2450 zł (brutto), a szkolna biurokracja to pożeracz nauczycielskiego czasu. Długie godziny pracy zamiast na potrzeby uczniów przeznacza się na wypełnianie kwestionariuszy, ankiet, sprawozdań, dzienników i dokumentów

- informuje na Twitterze Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Taki protest rozpocznie się w całym kraju już we wtorek 15 października. Jest to protest bezterminowy - skończy się dopiero, gdy wzrośnie pensja nauczycieli. Może zatem potrwać nawet do końca roku szkolnego.
Data 15 października nie jest przypadkowa. Będzie to zaraz po wyborach parlamentarnych, aby nikt strajkującym nie zarzucił kontekstu politycznego.

O zbliżającym się proteście nauczycieli wypowiedział się już w lipcu dyrektor SP nr 7 w Szczecinku, Maciej Kaźmierski, reprezentujący Koalicję Obywatelską. Poinformował wówczas, że po wakacjach kształcenie dzieci i młodzieży nie będzie już się odbywać tak jak dotychczas. 

- Dużo zejdziemy z edukacji - ujawnił w trakcie sesji Rady Powiatu radny KO. - Nie będzie edukacji wycieczkowej, imprez typu bale... Nie jesteśmy zobowiązani, żeby tego typu rzeczy robić, jak bale czy wycieczki i przedstawienia. Jesteśmy nauczycielami, którzy mają uczyć!

- mówił Maciej Kaźmierski.

-  Jesteśmy edukowani przez wszystkie uczelnie do nauki. Nie do tego, żeby wiedzieć, czy dziecko ma taką wadę, a nie inną… Już dalej się nie będę wypowiadał

- zakończył radny Koalicji Obywatelskiej.

Przypomnijmy, że ogólnopolski strajk nauczycieli zaczął się 8 kwietnia i trwał przez 18 dni. W naszym mieście strajkowano w 14 placówkach oświatowych. W większości szkół uczniowie nie mieli lekcji. Nasze miasto "zasłynęło" też w całej Polsce z głośnego strajku... uczniów z klas maturalnych w Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie ze Szczecinka zdecydowali się na taki krok jako pierwsi w kraju, z obawy o swoje matury. Nie wiedzieli, czy je napiszą właśnie przez trwający protest nauczycieli.

- Zmieniamy sposób działania. Wyciągnęliśmy lekcję z kwietniowej akcji protestacyjnej. Tym razem nastawiamy się na długi dystans

- powiedział prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz w rozmowie z OKO.press.

Patryk Witczuk
Reklama

strajk włoski nauczycieli protest - komentarze opinie

 • Gość tematowy - niezalogowany 2019-10-03 10:39:33

  Oj korepetycje znowu się szykują ;)
  Nauczyciele! Nie zapomnijcie się rozliczyć w US z udzielania korepetycji uczniom!

 • Smutna Lala z ZNP - niezalogowany 2019-10-03 10:57:44

  To co panie Kazimierski.Baletów już nie będzie?Koniec balu panno Lalu?

 • Gość - niezalogowany 2019-10-03 11:10:05

  Jestem za, nie będzie według przepisów a nauczyciele niech siedzą w pracy 8godzin, w tym czasie niech sprawdzają klasówki , prace domowe i szykują się do zajęć na kolejny dzień.

 • gość 2019-10-03 11:41:50

  "nauczyciel od wfu polał pani od polskiego film jej się urwał nie pamięta niczego..."
  Może i lepiej, że nie będzie baletów. No to co - 40 godzinny czas pracy wita. Pamiętajcie, że będąc w domu warto mieć rozłożone papiery - kto wie kiedy zjawi się kontrola czasu pracy.

 • gość 2019-10-03 12:08:18

  Święte krowy znowu przypominają o sobie. Dostali już wcale nie małą podwyżkę i jest zapowiedź kolejnych, ale dla nich to mało. Nieważne, że inni pracują 40 godzin tygodniowo i mają mniej. Emerytom często nie starcza na przeżycie. Nauczyciele mają mieć basta, bo jak nie to taki, czy inny strajk. Rzad powinien skasować Kartę Nauczyciela i wprowadzić 40 godzinny tydzień pracy. Czas skończyć z udawaniem, chcą zarabiać niech zaczną uczciwie pracować. Koniec wolnego w ferie i wakacje, 26 dniu urlopu jak wszyscy uczciwie pracujący na średnią krajową.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-03 12:19:53

  Wszystko kosztem biednego ucznia i jego przyszłości. Przygotowanie do matury to kpina, nie mówiąc już o niższych szczeblach nauczania gdzie nauczyciel wymaga by uczeń sam się nauczył. Zadając masę prac domowych z nieprzerobionego materiału oraz ta rozbieżność sprawdzianów z tym co na lekcji. Inna kwestia to lenistwo nauczycieli dla dzieci z dysleksją, wprawdzie mają napisane przez poradnie, że dany uczeń ma mieć więcej czasu na sprawdzianie I inny rodzaj zadań lecz 99% nauczycieli to olewa I daje sprawdziany jak dla innych. Kiedyś nauczyciele pracowali z zamiłowania/powołania dziś siedzą w szkole bo nie mają pomysłu na siebie i wymyślają. Szkoda uczniów! Jesli chodzi o dodatkowe zajęcia to I tak niejednokrotnie nauczyciele wybierali takie godz. By jak najmniej uczniów przyszło np 7.00 lub 16.00. Prawdziwy nauczyciel nie zasłania się uczniem. To tylko takie moje skromne zdanie na ten temat.

 • gość 2019-10-03 12:39:53

  Z tego co słyszałem i widziałem to niewielka grupa nauczycieli che uczestniczyć w wycieczkach i innego tego typu przedsięwzięciach. Dlatego nie widzę problemu aby strajk włoski był i trwał. A nauczyciele selawi nie ma dodatkowych pieniążków...za zaangażowanie w pracy.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-03 14:08:31

  A na dzień uczyciela to dokąd szacofne grono się wybiera?SPA czy inny balet w planie?A po święcie sztrajkNiezła kalkulacja.

 • gość 2019-10-03 14:58:54

  A miałam o Panu Kaźmierskim dobre zdanie …….

 • gość 2019-10-03 16:20:06

  brawo nauczyciele, walczyć o swoje !

 • Gość - niezalogowany 2019-10-03 16:37:47

  Kto ma nauczyciela na Facebooku to widzi jak baluja i jak się bawią. Jeszcze nie widziałem biednego i zapracowanego nauczyciela, ale może za krótko żyje.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-03 16:39:55

  "Po wprowadzeniu podwyżek nauczyciele będą zarabiać jako stażyści 2782“. Płacą minimalna od nowego roku 2600. Lata nauki by zarobić 120 zł więcej od świeżo zatrudnionej Pani sprzątaczki. Brawo " dobra" zmiano.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-03 17:02:23

  To może czas najwyższy żeby szkoła płaciła za wszelkie materiały potrzebne dzieciom a nie ciągle kupują rodzice szkoła wymaga to szkoła niech daje. W FERIE DO PRACY W WAKACJE TAKŻE NA CAŁE 8 GODZ MOŻE CZAS NAJWYŻSZY ŻEBY RODZICE ZROBILI STRAJK W TYM KIERUNKU. CIĄGLE IM MALO TYLKO ŻE TO MY RODZICE UTRZYMUJEMY TĄ BANDĘ NIE ROBOW

 • Toruniak - niezalogowany 2019-10-03 17:09:08

  Zwolnić wszystkich i zatrudnić młodych, kreatywnych.. A nie siedzi takie 20lat w swojej klasie i słowo w słowo co roku to samo..
  Nie mam do nich szacunku. Inni pracują ciężko po 40 godzin i tez są wyksztalceni

 • Gość - niezalogowany 2019-10-03 17:23:35

  To już jest kpina z robotnika który pracuje na pensje nauczycieli.. niech szlachta pracuje po 40 godzin tygodniowo i niech mają po 26 dni urlopu i nic więcej.

 • gość 2019-10-03 17:25:23

  A ja mam 500+ razy 3. Leżę w domu, oglądam tv. Piję browara i nie nażekam choć skończyłem aż gimnazjum. A nauczyciele do roboty!

 • Gość - niezalogowany 2019-10-03 17:28:11

  Po co się sprężać? Jak będzie za mało, to pan burmistrz dorzuci ekstra kasę. Na waciki zawsze wystarczy......

 • gość 2019-10-03 20:11:57

  Zacznijcie protest 14 października...w Dzień Nauczyciela. Wybory to pikuś. Szykują się medale, balangi, wolne od uczniów. Strajk włoski, trzeba by prowadzić lekcje. brrrr

 • gość 2019-10-03 21:03:30

  I nikt z piszących nie zauważył, że narzekam pisze się przez "rz". Czyli wszyscy tacy "mądrzy", tacy wykształceni mądrale? A to pisałem ja, ten od 500+ , pozdrawiam i współczuję :-)

 • Gość - niezalogowany 2019-10-03 21:14:46

  Żenada. A Pan Kazimierski niech faktycznie lepiej się nie wypowiada...jeszcze wiele osób pamieta...

 • Gość - niezalogowany 2019-10-03 21:22:05

  Tak panie dyrektorze z sp7 zeszliscie w tej szkole z edukacji i to dużo poziom nauki w szkole spada. Właśnie czas zabrać się za nauczanie.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-03 21:24:27

  Powinna byc akcja żeby pokazali PIT wtedy sie okaze jacy biedni za te pare godzinek miesiecznie, bo jak sie czyta zeznania radnych nauczycieli to sie czlowiek denerwuje

 • gość 2019-10-03 22:12:07

  Faktem jest, iż nauczyciele powinni więcej zarabiać, jednak jako "elyta" podobno wyedukowana - jak twierdzą - powinni rozumieć san faktyczny kraju, bo sami się do tego przyczynili. Tak, tak kiedyś z klasy 20 osobowej na korepetycje chodziły 2-3 osoby, a dzisiaj 18 osób. Więc gdzie jest ich zaangażowanie? Chyba to przepracowanie wynika z nadliczbowych i nieopodatkowanych korepetycji. Wychodzi na to, że niejaki Broniarz roluje nauczycieli, a ci widocznie niezbyt rozgarnięci POpierają jego działania upolityczniające zawód nauczyciela. Poza tym, mają status urzędnika państwowego, a to zobowiązuje. Tow. Broniarz tego jeszcze nie załapał, on myśli, że to dalej kamu-na, kamu-niet. Ale komu to tłumaczę, skoro część tzw. grona pedagogicznego daje się prowadzać jak ubezwłasnowolnieni. Pozdrawiam.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-03 23:31:47

  Warto zobaczyć, auta nauczycieli pod szkołami. Biedy nie ma.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-04 08:44:51

  Widać po tych wrogich komentarzach, że pralnia mózgów w niektórych mediach przeciwko nauczycielom odnosi oczekiwany przez nich skutek. Ludzie nie dajcie się manipulować.

 • gość 2019-10-04 10:19:22

  Auto w dzisiejszych czasach nie jest oznaką dobrobytu, nie żałujmy niech mają i miejmy szacunek do nauczycieli. Nie każdy może być nauczycielem. Ale Broniarz wie doskonale, że gdzie taki nauczyciel poza pracą w szkole znajdzie inną robotę.
  Wiec stara komunistyczna zasada mówi "trzymać krótko za ryja".

 • gość 2019-10-04 10:35:34

  "że pralnia mózgów w niektórych mediach przeciwko nauczycielom odnosi oczekiwany przez nich skutek."

  Nie oglądam żadnej TV, ale widzę, że pralnia mózgów sugerująca, że kto nie z nami ten z pis działa.

 • gość 2019-10-04 11:18:01

  Niestety ale praca nauczyciela tak nie wygląda słodko jak się tu wszystkim wydaje. Po pracy w szkole jest wiele godzin spędzonych w domu aby przygotować się do lekcji. Praca na etacie oczywiście osiem godz. ale powrót do domu i odpoczynek. Tutaj tak nie jest trzeba poświęcić całe popołudnia, wieczory i dni wolne żeby przygotować się do lekcji. Jestem żoną nauczyciela i wiem ile czasu kosztem rodziny musi na to poświęcić. Jeśli chodzi o pensje to 2000 na rękę to naprawdę mało ,żeby się utrzymać. 2700, 2800 brutto to prawie tyle ile zaraz najniższa krajowa, więc nie rozumiem po co tyle hejtu, że ludzie chcą normalnie zarabiać.

 • gość 2019-10-04 11:22:06

  "praca na etacie oczywiście osiem godz. ale powrót do domu i odpoczynek."
  :D :D :D :D :D

  "trzeba poświęcić całe popołudnia, wieczory i dni wolne żeby przygotować się do lekcji."
  :D :D :D :D :D

  "Jeśli chodzi o pensje to 2000 na rękę to naprawdę mało ,żeby się utrzymać. 2700, 2800 brutto to prawie tyle ile zaraz najniższa krajowa, więc nie rozumiem po co tyle hejtu"
  trzynastka i dodatki wliczone? PITa mąż przez Panią chowa? :D :D :D

 • Gość - niezalogowany 2019-10-04 11:30:29

  Ależ buntownicze towarzystwo znp!
  Szkoda, że znowu pokazują swój poziom, albo może i dobrze ;)

 • gość 2019-10-04 11:39:30

  Zwolnić wszystkich i zatrudnić młodych, kreatywnych ?
  Ale ktoś "wyleciał w kosmos".
  Też uważam, że trzeba mieć do nich szacunek.

  Inni pracują ciężko po 40 godzin i tez są wykształceni. Zgadzam się, może i tak ...
  Wolny rynek! Czujesz się być dobrym nauczycielem ? Wolna droga. Nie każdy może być nauczycielem. Praktyka to zweryfikuje.

 • gość 2019-10-04 11:46:33

  Polityka- polityką, a dzieciaki dostaną po głowie. Bo urodziły się w kiepskich czasach. Chyba nie tak to powinno wyglądać

 • gość 2019-10-04 12:28:53

  " Czujesz się być dobrym nauczycielem ? Wolna droga. Nie każdy może być nauczycielem. Praktyka to zweryfikuje."

  Nie każdy też może pracować np. na moim stanowisku. Nauczyciel czuje się być dobrym pracownikiem w innej branży? Wolna droga, ale nie każdy to umie. Praktyka już to chyba zweryfikowała, bo nie aplikowali na lepiej płatne stanowiska. No, ale tutaj trzeba umieć coś więcej niż czytać podręcznik.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-04 13:24:59

  Wiadomo że nikt inny nie może pracować na. Twoim stanowisku bo nikt inny nie ma takiego wyjątkowego wykształcenia. A jeżeli nie jest to tajemnicą to jakie to wykształcenie?

 • gość 2019-10-04 13:26:47

  Są głosy "za" i "przeciw". Te pierwsze potwierdzają tezę o upolitycznieniu i sentymencie do komuny. Te drugie próbują racjonalizować stan faktyczny. Analizując wypowiedzi ekspertów i niektórych mądrych nauczycieli można stwierdzić, że to nie pranie mózgów, to FAKTY. Poseł Neumann powiedział, cyt.: "Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił ku*wa jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy to masz problem"\' - więc macie swoje " pranie ...". Tak, zawód ten jest bardzo trudny, ale kto jak nie PO wprowadziło biurokrację do tego zawodu. Poza tym, są fakty potwierdzające nepotyzm niektórych nauczycieli, którzy nie mieli pojęcia, co to dysleksja, dysgrafia i dysortografia. Żeby nie toczone boje z tzw. "ynteligentnąo elyto" moje dziecko dzisiaj byłoby "nikim". Nawet o dopuszczenie do matury musieliśmy wojować. Zdał maturę dostał się AM, a później na AON. I jak wyglądają nauczyciele zwalczający tego rodzaju przypadki. Uważam, że powinni się wstydzić i prawdą jest, że kiedyś wyjątki chodziły na korepetycje, bo poziom nauczania był wysoki. Dzisiaj większość chodzi na korepetycje, bo co (???) - nauczyciele cofnęli się w poziomie EQ, czy stało się inne nieszczęście??? Pozwólcie rozwijać się temu krajowi, bo nie tylko nauczyciele mało zarabiają. Trzeba naprawić, to rozkradła komuna, i to zaprzepaszczono przez te 30 lat tzw. "wolności". Tusk zadłużył nas ok. 1 bln, a podobno wszystkiego jest ok. 3 bln. Naprawa postępuje, więc i zarobki będą rosły, ale cierpliwości.

 • gość 2019-10-04 13:38:23

  Przecież każdy widzi że jest to próba podburzenia przez POKO pewnej grupy zawodowej do zrobienia zadymy przed wyborami. Prawda Macieju?

 • gość 2019-10-04 14:51:27

  13:24:59
  Pisałem coś o wykształceniu czy o umiejętnościach? Jak widać nawet czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy.

  Aby zarabiać więcej niż nauczyciel nie trzeba się uczyć (za pieniądze społeczeństwa), wystarczy potrafić coś konkretnego.

 • gość 2019-10-04 14:57:17

  "13:24:59" Jeśli zaś chodzi o wykształcenie, to mam kierunkowe. Na szczęście sam papierek w tej branży jest nic niewart, jeśli w parze nie idą kwalifikacje i umiejętności.

  Ojejejejej, studia pokończyli - czyli do MC Donalda się nadają D

 • Gość - niezalogowany 2019-10-04 17:32:36

  Pan redaktor w/w artykułu sądząc po zamieszczonej karykaturze nauczycielki na zdjęciu nie przepada chyba za nauczycielami kreując taki obraz. A można było zamieścić normalne zdjęcie. Przecież nauczyciele to normalni ludzie a nie potwory. Myślę że komentarz pomimo nie będący po myśli redakcji jest obiektywny i będzie dopuszczony. Pozdrawiam i liczę na obiektywizm, który powinien być nadrzędnym celem wszystkich redakcji.

 • gość 2019-10-06 17:30:24

  Szanowni nauczyciele,nie dajcie prowadzić się za nos roniarzowi i jemu podobnych w szczecineckim ratuszu też.Szanujcie swój zawód i swój autorytet,który mocno na Wasze życzenie został nadszarpnięty,tylko tyle.Dobra płaca należy się za dobrą pracę o czym też warto pamiętać.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

ANGIELSKI - PRZYGOTOWANIE DO

Magister fil. ang. oferuje profesjonalne przygotowanie do matury z j. angielskiego.


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


Dla Chłopca Kurtki

Posiadam Na Sprzedaż Kurtki Zimowe (dla chłopca) rozm. 134-140 szt. 3. Cena za jedną 80 zł + wysyłka. Ciuchy Paczka Spodnie i Bluzy Rozm.134-140. Za..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Osuszanie, likwidacja wilgoci technologicznej (posadzki, tynki), ozonowanie pomieszczeń i samochodów, wypożyczalnia profesjonalnych osuszaczy,..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"