:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Straszą PiS-em, drukują ulotki. Platforma i Nowoczesna w Szczecinku walczą o przeżycie

Straszenie PiS-em w Szczecinku właśnie się zaczęło

Jak na miesiąc przed wyborami przekonać wyborców do oddania głosu poparcia? Najlepiej wykazać, że jest się lepszym od swojego przeciwnika. Kiedy jednak argumentów zaczyna brakować, można spróbować kontrkandydatem… postraszyć. Właśnie takiej strategii od lat trzyma się Platforma Obywatelska. Stąd m.in. rozpowszechnione w całej Polsce billboardy, mające na celu uderzenie w PiS i przestraszenie wyborców właśnie tą partią. Choć eksperci wskazują, że tego typu działania nie są już skuteczne i że straszenie PiS-em nie wywołuje już w wyborcach żadnego lęku, działacze lokalnej Platformy idą w zaparte. Jak się okazuje, tego typu przedwyborczych „sztuczek” próbuje się również w Szczecinku. O co chodzi?

 

Platforma wraz ze swoim koalicjantem Nowoczesną doskonale zdają sobie sprawę, że według rozmaitych sondaży ich partie wypadają znacznie gorzej na tle PiS-u. Bojąc się, że wyniki sondaży mogą mieć odzwierciedlenie podczas najbliższych wyborów w Szczecinku, niemal w każdej z wypowiedzi szczecineckich liderów PO i N można więc usłyszeć słowa delikatnie mówiąc – krytyczne wobec Prawa i Sprawiedliwości. Jerzy Hardie-Douglas, lider szczecineckiej PO twierdzi, że PiS to partia antysamorządowa, z kolei Radosław Lubczyk, reprezentujący struktury N porównał PiS do „kacyków z Nowogrodzkiej”. W jednym ze swoich felietonów związany ze szczecinecką PO komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys porównał nawet PiS do… Adolfa Hitlera.

To jednak nie koniec. Wierząc, że mieszkańcy Szczecinka będą podatni na tego typu taktyki, szczecineccy działacze PO i ich koalicyjni koledzy postanowili pójść o krok dalej. W tych dniach w szczecineckich domach pojawiły ulotki sfinansowane z pieniędzy Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Utrzymane w czarno-czerwonej kolorystyce broszurki w pierwszym wrażeniu mają wywołać emocje kojarzące się z niebezpieczeństwem i smutkiem. Bohaterami tego pesymistycznego tła są postacie, których w Szczecinku PO i N obawia się najbardziej: kandydujący na burmistrza z ugrupowania Porozumienie Samorządowe - Wiesław Suchowiejko oraz wiceminister środowiska oraz posłanka ziemi szczecineckiej z PiS-u – Małgorzata Golińska.

Całość zamyka napis, świadczący o rzekomym układzie pomiędzy wspomnianymi osobami: „Wszystko wskazuje na to, że są DOGADANI! Pamiętaj, głosując na kandydatów Porozumienia Samorządowego – wspierasz PiS” – straszą mieszkańców politycy Platformy i Nowoczesnej.

Postrasz, potem powiedz, że obronisz, a na końcu obiecaj korzyści. Wtedy wszyscy będą Cię kochać, a Ty będziesz miał ich sumienia i umysły – to motto słynnego spin doktora George’a Busha jr, Carla Rove’a. W myśl takiej zasady najwyraźniej postanowili działać także szczecineccy przedstawiciele PO i Nowoczesnej. Czy takie działanie okaże się skuteczne? Czy PO i N pójdą jeszcze o krok dalej? Na razie fakt odwołania się do technik zastraszania i pojawienie się wspomnianych ulotek w domach mieszkańców świadczy o jednym: Platforma w Szczecinku doskonale wie, że jej przeciwnicy są silni i mocno obawia się utraty sprawowanej w mieście od 13 lat władzy oraz wszystkiego, co z nią związane. A jest o co walczyć.

 

Magdalena Szkudlarek-Szarkowska

 

Reklama

pis straszenie szczecinek platforma obywatelska - komentarze opinie

 • gość 2018-09-26 10:50:26

  To że koryto jest opłacalne i jest o co walczyć to potwierdza ilość zaśmiecającej miasto propagandy.Dotyczy to zwłaszcza Porozumienia Samorządowego broniącego koryt w powiecie i Koalicji Obywatelskiej w mieście. Wydaja grube pieniadze na obronę koryt a potem organizują bale charytatywne aby pokazać jacy oni szlachetni.

 • gość 2018-09-26 11:01:36

  Ja się boję Platformy. W końcu kandydat na burmistrza niejaki Daniel R. (w sumie facet z zarzutami w sądzie) na okładce swojego POlituj się Panie czasopisma napisał, że sprzeda szybko nasze nieruchomości. Może już lepiej na sójczym niech siedzi. Ani PiSu, ani Porozumienia Samorządowego się nie boję. Oni nas nie sprzedadzą, ktokolwiek z nich wygra.

 • gość 2018-09-26 11:04:22

  aleś ty kretyn. Robią nie tylko bale, ale i turnieje charytatywne. Weź i zrób łamago. Tyle potrafisz dać innym? Wypuścić pawia na klawiaturę? Bo zapewne nigdy nikomu nie pomogłeś.

 • gość 2018-09-26 12:14:49

  Czego innego można się spodziewać po chłopcach z Naszego PO (o Nowoczesnej nie ma co wspominać bo ich niema). Chwytają się wszystkiego, żeby tylko utrzymać się u koryta, bo inaczej będą musieli iść w kolejkę do pośredniaka i to najczęściej z rodzinami osadzonymi w spółkach miejskich lub robiących z nimi interesy.

 • gość 2018-09-26 12:26:29

  A PO z Nowoczesną to co, nie dogadali się, Douglas i Lubczyk podali też sobie ręce, a Douglas poszedł nawet dalej, i powiedział, że trzeba odsunąć od władzy najbardziej Antysamorządową partię jaka jest Platforma Obywatelska, zgadzam się właśnie 21 października, zostaniecie odsunięci od władzy.

 • gość 2018-09-26 12:42:10

  PiS PO i PS to przecież Ci sami ciagle ludzie zmieniajacy tylko szyldy.Wystarczy spojrzeć tylko na listy i porównać z tymi sprzed lat. W PS na niektórych stanowia nawet do ponad 40%

 • gość 2018-09-26 12:59:28

  W nawiazaniu do do niwychowanego grubianina to nie sztuka robić imprezy charytatywne w oparciu o aparat i zaplecze administracyjne ale to już Twój umysł chyba nie ogarnia.

 • gość 2018-09-26 13:06:04

  NIE dajcie sobie robić wody z mózgu przez partie. Dlatego właśnie wybieram Berezowskiego, bo jest ponad tym syfem. Cały system partyjny jest z gruntu zły, tam nawet wybitna jednostka jest spłaszczana do poziomu szefa partii, który wraz z kilkoma osobami decyduje o programie, jak głosować itd. To jest WASZE miasto a nie partii!

 • gość 2018-09-26 13:09:26

  Zgadzam się PIS i PO to te same twarze... i jedna i druga partia bałagani, strasznie szkodzi społeczeństwu, zachowują się jakby pracowali dla obcego mocarstwa, nie dla Narodu.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-26 13:23:27

  Mieszkańcy, kto za tę propagandę płaci ???

 • gość 2018-09-26 13:39:06

  PANIE LUBCZYK, zdaje się, że jest pan dentystą i dodatkowo bawi się w politykę. Miałabym zatem drobną prośbę - czy mógłby pan wydać i podpisać oświadczenie mniej więcej takiej treści: "Ja niżej podpisany informuję, że wszystkie swoje usługi zawsze dokładnie księgowałem i księguję, zawsze odprowadzam od nich należny podatek i pacjentom zawsze wydaję paragony lub rachunki".

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2018-09-26 13:46:36

  Podobno dochody miasta wzrosły w przeliczeniu na mieszkańca.... Czy poprostu mieszkańców ubyło?

 • gość 2018-09-26 15:19:38

  Dlatego TYLKO Berezowski, albo Bedka.

 • gość 2018-09-26 15:41:38

  Lubczyk nie tylko jest dentystą i bawi się w politykę, jest również masonem jak Douglas i Suchowiejko. Proponuję poczytać o wolnomularzach, można doczytać się przerażających informacji.

 • gość 2018-09-26 15:44:32

  To brak szacunku wobec drzewa które ścięto że papier nosi takie fisjonomie, oraz treści. A fe, bardzo brzydko. Tym bardziej idę w niezależne nowe ruchy wywodzące się od obywateli a nie karteli zwanych dla zmyłki partiami...

 • Rogue - niezalogowany 2018-09-26 21:53:02

  Ja się dziwię czasami ludziom, jedni naskakują na drugich i viceversa, natomiast zamiast szukać jakiejś alternatywy jakim jest np. Berezowski to tylko wyborcy obydwu stronictw będą obrzucali siebie jadem. Ludzie, mi osobiście wisi kto z jakiej partii jest u nas, ważne aby osoby wybrane w nadchodzących wyborach dobrze spełniali swoją rolę. Dlatego też w wyborach na radnych będę głosował na osobę z jednego ze zwalczających siebie nawzajem stronictw, natomiast w wyborze na burmistrza zagłosuje na Berezowskiego bo jest alternatywą samą w sobie. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców naszych pięknych ziem. Amen.

 • gość 2018-09-27 08:45:40

  Co to tej ulotki, muszę przyznać, że Pan Suchowiejko znacznie urósł w moich oczach kiedy zobaczyłem go na zdjęciu z Panią Golińską. Sądziłem, że bliżej mu wciąż do Kudłatego i delfina jego. Na ulotce, bardzo drobnym drukiem napisano; Materiał sfinansowany przez KKW Platforma NOWOCZESZA Koalicja Obywatelska.

 • gość 2018-09-27 08:48:01

  PiS ma charakter organizacji przestępczej. Ostatecznie to potwierdzi wyrok Sądu NIEZALEŻNEGO. Już niedługo.

 • gość 2018-09-27 11:06:13

  A ja uważam, że to manipulacja ze strony POsiaczków, specjalnie wiążą p.Golińską z Suchowiejko, bo wiedzą że już odpływają i choć Suchowiejko zostanie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Opel Zafira 1.9 CDTI, 120KM,

Sprzedam Opla Zafirę z 2008 roku po lifcie w kolorze Panacotta (beżowy metalik). Silnik 1.9 CDTI o mocy 120 KM, 7-mio osobowy. Auto zakupione w..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Ekipa 6-8 betoniarzy,

Szanowni Państwo Poszukujemy pilnie 6-8 osobowej grupy pracowników do pracy w Niemczech okolice Dusseldorf. Praca na produkcji/prefabrykacja..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"