:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Straszą PiS-em, drukują ulotki. Platforma i Nowoczesna w Szczecinku walczą o przeżycie

Straszenie PiS-em w Szczecinku właśnie się zaczęło
Temat Szczecinecki 26/09/2018 10:12

Jak na miesiąc przed wyborami przekonać wyborców do oddania głosu poparcia? Najlepiej wykazać, że jest się lepszym od swojego przeciwnika. Kiedy jednak argumentów zaczyna brakować, można spróbować kontrkandydatem… postraszyć. Właśnie takiej strategii od lat trzyma się Platforma Obywatelska. Stąd m.in. rozpowszechnione w całej Polsce billboardy, mające na celu uderzenie w PiS i przestraszenie wyborców właśnie tą partią. Choć eksperci wskazują, że tego typu działania nie są już skuteczne i że straszenie PiS-em nie wywołuje już w wyborcach żadnego lęku, działacze lokalnej Platformy idą w zaparte. Jak się okazuje, tego typu przedwyborczych „sztuczek” próbuje się również w Szczecinku. O co chodzi?

 

Platforma wraz ze swoim koalicjantem Nowoczesną doskonale zdają sobie sprawę, że według rozmaitych sondaży ich partie wypadają znacznie gorzej na tle PiS-u. Bojąc się, że wyniki sondaży mogą mieć odzwierciedlenie podczas najbliższych wyborów w Szczecinku, niemal w każdej z wypowiedzi szczecineckich liderów PO i N można więc usłyszeć słowa delikatnie mówiąc – krytyczne wobec Prawa i Sprawiedliwości. Jerzy Hardie-Douglas, lider szczecineckiej PO twierdzi, że PiS to partia antysamorządowa, z kolei Radosław Lubczyk, reprezentujący struktury N porównał PiS do „kacyków z Nowogrodzkiej”. W jednym ze swoich felietonów związany ze szczecinecką PO komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys porównał nawet PiS do… Adolfa Hitlera.

To jednak nie koniec. Wierząc, że mieszkańcy Szczecinka będą podatni na tego typu taktyki, szczecineccy działacze PO i ich koalicyjni koledzy postanowili pójść o krok dalej. W tych dniach w szczecineckich domach pojawiły ulotki sfinansowane z pieniędzy Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Utrzymane w czarno-czerwonej kolorystyce broszurki w pierwszym wrażeniu mają wywołać emocje kojarzące się z niebezpieczeństwem i smutkiem. Bohaterami tego pesymistycznego tła są postacie, których w Szczecinku PO i N obawia się najbardziej: kandydujący na burmistrza z ugrupowania Porozumienie Samorządowe - Wiesław Suchowiejko oraz wiceminister środowiska oraz posłanka ziemi szczecineckiej z PiS-u – Małgorzata Golińska.

Całość zamyka napis, świadczący o rzekomym układzie pomiędzy wspomnianymi osobami: „Wszystko wskazuje na to, że są DOGADANI! Pamiętaj, głosując na kandydatów Porozumienia Samorządowego – wspierasz PiS” – straszą mieszkańców politycy Platformy i Nowoczesnej.

Postrasz, potem powiedz, że obronisz, a na końcu obiecaj korzyści. Wtedy wszyscy będą Cię kochać, a Ty będziesz miał ich sumienia i umysły – to motto słynnego spin doktora George’a Busha jr, Carla Rove’a. W myśl takiej zasady najwyraźniej postanowili działać także szczecineccy przedstawiciele PO i Nowoczesnej. Czy takie działanie okaże się skuteczne? Czy PO i N pójdą jeszcze o krok dalej? Na razie fakt odwołania się do technik zastraszania i pojawienie się wspomnianych ulotek w domach mieszkańców świadczy o jednym: Platforma w Szczecinku doskonale wie, że jej przeciwnicy są silni i mocno obawia się utraty sprawowanej w mieście od 13 lat władzy oraz wszystkiego, co z nią związane. A jest o co walczyć.

 

Magdalena Szkudlarek-Szarkowska

 

Reklama

pis straszenie szczecinek platforma obywatelska - komentarze opinie

 • gość 2018-09-26 10:50:26

  To że koryto jest opłacalne i jest o co walczyć to potwierdza ilość zaśmiecającej miasto propagandy.Dotyczy to zwłaszcza Porozumienia Samorządowego broniącego koryt w powiecie i Koalicji Obywatelskiej w mieście. Wydaja grube pieniadze na obronę koryt a potem organizują bale charytatywne aby pokazać jacy oni szlachetni.

 • gość 2018-09-26 11:01:36

  Ja się boję Platformy. W końcu kandydat na burmistrza niejaki Daniel R. (w sumie facet z zarzutami w sądzie) na okładce swojego POlituj się Panie czasopisma napisał, że sprzeda szybko nasze nieruchomości. Może już lepiej na sójczym niech siedzi. Ani PiSu, ani Porozumienia Samorządowego się nie boję. Oni nas nie sprzedadzą, ktokolwiek z nich wygra.

 • gość 2018-09-26 11:04:22

  aleś ty kretyn. Robią nie tylko bale, ale i turnieje charytatywne. Weź i zrób łamago. Tyle potrafisz dać innym? Wypuścić pawia na klawiaturę? Bo zapewne nigdy nikomu nie pomogłeś.

 • gość 2018-09-26 12:14:49

  Czego innego można się spodziewać po chłopcach z Naszego PO (o Nowoczesnej nie ma co wspominać bo ich niema). Chwytają się wszystkiego, żeby tylko utrzymać się u koryta, bo inaczej będą musieli iść w kolejkę do pośredniaka i to najczęściej z rodzinami osadzonymi w spółkach miejskich lub robiących z nimi interesy.

 • gość 2018-09-26 12:26:29

  A PO z Nowoczesną to co, nie dogadali się, Douglas i Lubczyk podali też sobie ręce, a Douglas poszedł nawet dalej, i powiedział, że trzeba odsunąć od władzy najbardziej Antysamorządową partię jaka jest Platforma Obywatelska, zgadzam się właśnie 21 października, zostaniecie odsunięci od władzy.

 • gość 2018-09-26 12:42:10

  PiS PO i PS to przecież Ci sami ciagle ludzie zmieniajacy tylko szyldy.Wystarczy spojrzeć tylko na listy i porównać z tymi sprzed lat. W PS na niektórych stanowia nawet do ponad 40%

 • gość 2018-09-26 12:59:28

  W nawiazaniu do do niwychowanego grubianina to nie sztuka robić imprezy charytatywne w oparciu o aparat i zaplecze administracyjne ale to już Twój umysł chyba nie ogarnia.

 • gość 2018-09-26 13:06:04

  NIE dajcie sobie robić wody z mózgu przez partie. Dlatego właśnie wybieram Berezowskiego, bo jest ponad tym syfem. Cały system partyjny jest z gruntu zły, tam nawet wybitna jednostka jest spłaszczana do poziomu szefa partii, który wraz z kilkoma osobami decyduje o programie, jak głosować itd. To jest WASZE miasto a nie partii!

 • gość 2018-09-26 13:09:26

  Zgadzam się PIS i PO to te same twarze... i jedna i druga partia bałagani, strasznie szkodzi społeczeństwu, zachowują się jakby pracowali dla obcego mocarstwa, nie dla Narodu.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-26 13:23:27

  Mieszkańcy, kto za tę propagandę płaci ???

 • gość 2018-09-26 13:39:06

  PANIE LUBCZYK, zdaje się, że jest pan dentystą i dodatkowo bawi się w politykę. Miałabym zatem drobną prośbę - czy mógłby pan wydać i podpisać oświadczenie mniej więcej takiej treści: "Ja niżej podpisany informuję, że wszystkie swoje usługi zawsze dokładnie księgowałem i księguję, zawsze odprowadzam od nich należny podatek i pacjentom zawsze wydaję paragony lub rachunki".

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2018-09-26 13:46:36

  Podobno dochody miasta wzrosły w przeliczeniu na mieszkańca.... Czy poprostu mieszkańców ubyło?

 • gość 2018-09-26 15:19:38

  Dlatego TYLKO Berezowski, albo Bedka.

 • gość 2018-09-26 15:41:38

  Lubczyk nie tylko jest dentystą i bawi się w politykę, jest również masonem jak Douglas i Suchowiejko. Proponuję poczytać o wolnomularzach, można doczytać się przerażających informacji.

 • gość 2018-09-26 15:44:32

  To brak szacunku wobec drzewa które ścięto że papier nosi takie fisjonomie, oraz treści. A fe, bardzo brzydko. Tym bardziej idę w niezależne nowe ruchy wywodzące się od obywateli a nie karteli zwanych dla zmyłki partiami...

 • Rogue - niezalogowany 2018-09-26 21:53:02

  Ja się dziwię czasami ludziom, jedni naskakują na drugich i viceversa, natomiast zamiast szukać jakiejś alternatywy jakim jest np. Berezowski to tylko wyborcy obydwu stronictw będą obrzucali siebie jadem. Ludzie, mi osobiście wisi kto z jakiej partii jest u nas, ważne aby osoby wybrane w nadchodzących wyborach dobrze spełniali swoją rolę. Dlatego też w wyborach na radnych będę głosował na osobę z jednego ze zwalczających siebie nawzajem stronictw, natomiast w wyborze na burmistrza zagłosuje na Berezowskiego bo jest alternatywą samą w sobie. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców naszych pięknych ziem. Amen.

 • gość 2018-09-27 08:45:40

  Co to tej ulotki, muszę przyznać, że Pan Suchowiejko znacznie urósł w moich oczach kiedy zobaczyłem go na zdjęciu z Panią Golińską. Sądziłem, że bliżej mu wciąż do Kudłatego i delfina jego. Na ulotce, bardzo drobnym drukiem napisano; Materiał sfinansowany przez KKW Platforma NOWOCZESZA Koalicja Obywatelska.

 • gość 2018-09-27 08:48:01

  PiS ma charakter organizacji przestępczej. Ostatecznie to potwierdzi wyrok Sądu NIEZALEŻNEGO. Już niedługo.

 • gość 2018-09-27 11:06:13

  A ja uważam, że to manipulacja ze strony POsiaczków, specjalnie wiążą p.Golińską z Suchowiejko, bo wiedzą że już odpływają i choć Suchowiejko zostanie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"