:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C lekkie zachmurzenie

Straż Miejska prowadzi nabór. Znów będzie 8 osób na jedno miejsce?


Studiując kryteria naboru do szczecineckiej „czarnej policji” nietrudno zauważyć, że są one wyższe niż np. do armii i policji. Szczecinecka Straż Miejska ogłosiła właśnie kolejny nabór w swoje szeregi.
    - Etat dostaną dwie osoby, najlepsi z najlepszych. Wolne stanowiska zwolniły się nam po odejściu dwóch strażników do zawodowej służby wojskowej – mówi „Tematowi” Komendant SM Grzegorz Grondys.
    Spójrzmy na wspomniane kryteria. Otóż niezbędne wymagania, jakie SM stawia przed przyszłymi funkcjonariuszami to m.in.: obywatelstwo polskie, wiek od 21 do 36 lat, pełne korzystanie z praw publicznych, wykształcenie minimum średnie, nienaganna opinia, dobra sprawność pod względem fizycznym i psychicznym oraz niekaralność sądowa.
    - Preferowane są osoby, które wcześniej pracowały w strażach miejskich lub gminnych. Wskazane jest także posiadanie dodatkowych uprawnień np. z zakresu ratownictwa medycznego, instruktorskie z zakresu sportów walki. Przyszli strażnicy powinni też znać języki obce, posiadać „Poświadczenie bezpieczeństwa”, znać i fizycznie obsługiwać komputer oraz programy, m.in. Word i Excel oraz posiadać prawo jazdy min. kategorii „B”. W naborze preferowane będą osoby zamieszkujące w Szczecinku – mówi komendant Grondys.
    To nie wszystko. Gdy już młody człowiek pomyślnie przebrnie przez ten gąszcz wymagań, to stanie na niełatwym teście ze sprawności fizycznej. – Przejdzie też test wiedzy ogólnej i napisze dyktando. Funkcjonariusz musi porządnie pisać – mówi G. Grondys. – W przeszłości miałem absolwentów wyższych uczelni z tytułem magistra, którzy nie potrafili „po polsku” sklecić dwóch zdań. Ważnym kryterium jest to, że osoba podejmująca służbę na stanowisku strażnika po raz pierwszy, zatrudniana jest na czas określony nie dłuższy niż 12 miesięcy. W jego ramach odbywa szkolenie podstawowe na strażnika miejskiego zakończone egzaminem.
    Na jakie zarobki może liczyć nowo przyjęty do służby funkcjonariusz?
    - Aplikant świeżo przyjęty do służby pobiera, co miesiąc z naszej kasy od 1960 do 2250 złotych brutto. Wysokość zarobków zależy m.in. od wykształcenia. Z maturą zarobi się mniej, z dyplomem wyższej uczelni na określonym, potrzebnym nam stanowisku - więcej. Np. funkcjonariusz po trzech latach służby, będący absolwentem wyższej uczelni, zarabia brutto 2350 zł, czyli na "rękę" bierze 1680 zł – dodaje komendant Grondys.
    Niezbyt budującą wiadomością dla przyszłych funkcjonariuszy jest ilość chętnych na jedno miejsce. Jak nam powiedział G. Grondys, zazwyczaj jest to ośmiu, a nawet więcej kandydatów. Nic zatem dziwnego, że etat dostają najlepsi z najlepszych. 
    Wszystkiego o kryteriach przyjęcia do służby, również o niezbędnych dokumentach, które należy przedstawić przy naborze, można dowiedzieć się w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Karlińskiej. Nabór prowadzony jest do 7 maja br. (sw)

Straż Miejska prowadzi nabór. Znów będzie 8 osób na jedno miejsce? komentarze opinie

 • tadek - niezalogowany 2012-04-24 23:17:10

  normalnie wstyd !!na ulicy powinni pracowac rosli mezczyzni a nie kobiety po metr czterdziesci w kapeluszu!!co one sa w stanie zrobic w sytuacji zagrozenia nie oszukujmy sie nawet nie uciekna!! a co do uderzenia pałką to prosze co to jest za siła???

 • yeti - niezalogowany 2012-04-24 20:44:59

  popieram 100%. Metr pięćdziesiąt to trochę za mało

 • asad - niezalogowany 2012-04-24 17:20:43

  a czemu ci tak wstyd?może dostałeś kiedyś pałką od jednej z tyk "kobiet"??:D a może jakiś kompleks że ty się nie dostałeś do SM??

 • stiven kanka - niezalogowany 2012-04-22 00:33:30

  Pani na zdjeciu to ma wszystko połapane, że tak tonfę nosi. Ciekawe co na to super szeryf SM? Zaś w temacie ; to wolałbym robić w PGKiM niż w straży wiejskiej, przynajmniej robota uczciwa a nie zbujowanie przy drodze!!!

 • taro - niezalogowany 2012-04-21 19:59:51

  a,jedna z tych pań będzie policjantką

 • mateusz116 - niezalogowany 2012-04-21 14:23:54

  jak patrze na dwie panie patrolujace miasto to wstyd mi ze jestem mieszkancem miasta i musze na to patrzec a rowniez nasi turysci!!

 • taro - niezalogowany 2012-04-20 22:09:35

  straż miejska -polska patologia

 • obiektywny - niezalogowany 2012-04-20 14:16:05

  Przecież w ośmiu to nie będą w stanie obsłużyć nawet jednego nowego fotoradaru.Trzeba co najmniej 18 tu.

 • jodyna53 - niezalogowany 2012-04-19 21:40:39

  Jak patrzymy na patrole piesze.Oni tak ładnie wyglądają.Trochę panie z tymi długimi pałkami wzbudzają uśmiech.Tak z innej beczki.Czy pojawiły się już małżeństwa mające początek ze wspólnego patrolowania.

 • idol płemieła - niezalogowany 2012-04-19 21:29:18

  ze względu na wiek, a co jak mam ponad 40 to już gorszy? Emerytury i tak dopiero od 67. Ze względu na kryzys godzę się na 2/3 stawki to i tak więcej niż w ochronie na śmieciówki. Ciekawe czy jakby się znalazło 100 chętnych spełniających wymagania i godzących się na niższą stawkę to komendant by wymienił całą kadrę. W końcu mamy kryzys, Polskę w budowie i trzeba szukać oszczędności. Proponuję wszystkim strażnikom obniżyć pensje o 500 zł., a jak się nie zgodzą to na ich miejsce są tabuny chętnych.

 • ....... - niezalogowany 2012-04-19 18:19:35

  ciekawy jestem czy te wszystkie panie ktore chodzą po mieście czy jezdza na rowerach znają dobrze obce języki i czy maja papiery instruktora sportów walki. z tego wiem to są tam nawet osoby które miały całkowite zwolnienie w szkole z wf..... no chyba że sa harcerzami lub kiedys działaly w harcerstwie -))))to dostały sie tam w I kolejnosci-))))

 • ziunka - niezalogowany 2012-04-19 17:48:05

  Warunki podjęcia pracy w zawodzie strażnika miejskiego "strażnikiem może być osoba, która: posiada obywatelstwo polskie, ukończyła 21 lat, korzysta w pełni z praw publicznych, posiada co najmniej wykształcenie średnie, jest sprawna pod względem fizycznym i psychicznym, nie była karana sądownie i cieszy się dobrą opinią, w przypadku mężczyzn – ma uregulowany stosunek do służby wojskowej. Potrzebne kwalifikacje zdobywa się w trakcie zatrudnienia (pierwsze zatrudnienie jest zatrudnieniem na czas określony tj. na 12 miesięcy) w straży miejskiej i odbycie 3 miesięcznego kursu podstawowego, który jest organizowany i realizowany przez specjalistów z Komendy Wojewódzkiej Policji." Nie ma określonej górnej granicy wieku . Radzę zapoznać się z art.32 ust. 2 Konstytucji RP. A może Szczecinek ma już własną konstytucję??? Bo może pobiegnę ze skargą do sądu,że mnie się dyskryminuje ze względu na wiek....

 • mieszkaniec - niezalogowany 2012-04-19 13:20:54

  czy wyższe? po parlamencie widać kto dostał "cudem irlandzkim" dyplomy a skutki tego odczujemy przez następne 50 lat. Urzędnik pasożyt z wykształceniem wyższym a jakże do parzenia kawy co za doświadczenie zdobyte, no zdarza się fachowiec np. trzyma kurczowo pieczątkę i wali nią w papiery ale podpisać trzeba w innym pokoju bo tego to przerasta. W tym kraju bajzel bo patrzy się nie na fachowość tylko na "wykształcenie" a że kształcą za forsę to takich mamy wykształconych u murzyna myją gary.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com