:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Straż Miejska przypomina o bezpieczeństwie na Święta

Straż Miejska, Straż Miejska przypomina bezpieczeństwie Święta - zdjęcie, fotografia

Święta to szczególny czas, który kojarzy nam się głównie  z prezentami i miłą atmosferą. Jest  to również okres, kiedy dzieci  mają wolne od nauki w szkołach. Młodzi ludzie często w momentach zabaw czy odpoczynku zapominają o swym bezpieczeństwie, dlatego też Straż Miejska w tym zakresie prowadzi pogadanki w szczecineckich szkołach, a także w samej komendzie przy ul. Karlińskiej 15. Funkcjonariusze mówią z jakimi zagrożeniami można się zetknąć podczas zimy oraz jak postępować, by ich unikać. Rozmawiamy także o miejscach bezpiecznych do zabaw, z dala od ulic czy zbiorników wodnych, o prawidłowym poruszaniu się drogą ( z wykorzystaniem Autochodzika i sygnalizacji świetlnej), a także  jak ważne są elementy odblaskowe. W trakcie spotkań przodującym tematem są zasady bezpieczeństwa  w kontakcie z wyrobami pirotechnicznymi. By przede wszystkim zachować szczególne środki ostrożności w kontakcie z nimi: tj. osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką dorosłych, w odpowiedniej odległości od miejsca, w którym odpalane są fajerwerki, by nie podchodzić do niewybuchów oraz że boją się ich nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. Omawiane są także konsekwencje, za wszelkie łamanie prawa w zakresie wyrobów pirotechnicznych  tj. sprzedaż materiałów pirotechnicznych dozwolona jest tylko osobom pełnoletnim, a naruszenie tej normy jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Uczniom interpretowany jest również przepis art. 51 Kodeksu Wykroczeń, w którym opisano czyn polegający na zakłócaniu ciszy, spokoju i porządku publicznego, podlega on karze grzywny do 500 złotych, a także sankcje prawne wobec osób niepełnoletnich używających materiałów pirotechnicznych sprowadzają się do poinformowania Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich, ale również rodziców, czy opiekunów prawnych  oraz szkoły. 

Wojewoda zachodniopomorski wydał Rozporządzenie Porządkowe w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych w okresie od 21 grudnia 2016 r. do 4 stycznia 2017 r., wyjątkiem są dni 31 grudnia 2016 r. oraz 1 stycznia 2017 r.    

 

Spec. Paulina Peciak-Nazarewska

Straż Miejska w Szczecinku

Straż Miejska przypomina o bezpieczeństwie na Święta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com