:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Straż Miejska ratuje mężczyznę z pożaru

Nocny pożar na osiedlu socjalnym mógł nie zakończyć się szczęśliwie dla lokatora domu, w którym pojawiły się płomienie. Szczęśliwy scenariusz zdarzenia to efekt szybkiej reakcji szczecineckich strażników miejskich. Zbiegiem okoliczności akurat znaleźli się we właściwym miejscu o właściwej porze. Dwóch funkcjonariuszy – Marek Balon i Przemysław Zdybel akurat odbywało patrol w okolicach ulicy Polnej i os. Zachód.

- Strażnicy mieli zalecenie, by prowadzić obserwację właśnie tego rejonu miasta – wyjawia nam Paulina Peciak-Nazarewska ze Straży Miejskiej w Szczecinku. – Często mieliśmy w tej okolicy sygnały o dewastacjach przystanków czy różnego rodzaju awanturach na osiedlu socjalnym. No i akurat funkcjonariusze byli w tej okolicy, kiedy wybuchł pożar.

Kiedy Marek Balon i Przemysław Zdybel dostrzegli zadymienie w jednym z domków, od razu zgłosili to dyżurnemu. Ten natychmiast powiadomił staż pożarną. Jeszcze zanim na miejsce przybyli strażacy, funkcjonariusze próbowali ugasić płomienie. Gdy weszli do środka domku. Okazało się, że w jednym z pomieszczeń przebywa mężczyzna. Strażnicy wyprowadzili lokatora z domku. Dzięki szybkiej interwencji nic mu się nie stało.

Przypomnijmy: pożar na ul. Polnej szybko udało się opanować. Było to prawdopodobnie podpalenie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

Straż Miejska ratuje mężczyznę z pożaru komentarze opinie

  • gość 2017-05-18 10:14:26

    wełna mineralna spowolniła pożar.

Dodajesz jako: Zaloguj się