:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Straż miejska uruchomi Twój samochód

Straż miejska uruchomi Twój samochód

O tym, że szczecinecka Straż Miejska pomaga w różnych, nieraz w bardzo nietypowych sytuacjach, wiadomo od dawna. Teraz, dzięki nowemu podarunkowi ze Starostwa Powiatowego w Szczecinku pomoc strażników może być jeszcze bardziej skuteczna. Nowy prezent to „urządzenie rozruchowe” do samochodów. Dzięki niemu funkcjonariusze pomogą każdemu kierowcy, który ma problem z odpaleniem samochodu, nie tylko zimą.


- Do tej pory używaliśmy zwykłych kabli do łączenia akumulatorów – informują strażnicy. – Z okazji 25-lecia zostało przekazane Straży Miejskiej w Szczecinku, ufundowane przez szczecineckiego starostę urządzenie rozruchowe do samochodów. Zimą będzie wożone na co dzień w radiowozie. 
Jak się okazuje, tego typu urządzenie jest bardzo potrzebne. – Ostatniej zimy, gdy były mroźne dni, przynajmniej kilka osób dziennie dzwoniło z prośbą o pomoc przy uruchomieniu samochodu – informują dalej strażnicy. – Chętnie nadal będziemy służyć pomocą, ale podkreślamy, że możemy jedynie odpalić samochód ze sprawnym akumulatorem. Można dzwonić już dziś, jeżeli komuś rozładował się akumulator. W przypadku poważniejszych problemów technicznych, trzeba jednak dzwonić do fachowców.
 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


straż miejska w szczecinku, uruchamianie samochodu, pomoc - komentarze opinie

 • gość 2017-08-11 08:58:24

  Niech jeszcze zaczną naprawiać samochody i zajmą się wulkanizacją:) Albo ratują ptaszki, albo pilnują plam po oleju, albo zabezpieczają rzucane w krzaki hulajnogi przez dziieciaki:))) Kupa śmiechu... Jedyne co potrafią to wypisać mandat z złe parkowanie, palenie papierosa, albo picie piwa w parku...ale już za zaśmiecanie to nie, bo trzeba się wysilić. Zamiast podnosić bezpieczeństwo miasta, sami je tworzą i przynoszą wstyd miastu (sprawa pobicia i wyroki karne). Zlikwidować !!!!!

 • Janusz Mirosław 2017-08-11 09:07:16

  to jest ciekawe - jak wyrzucę jeden papierek na ulicę na oczach strażników, najprawdopodobniej skończę z mandatem. zaś kto inny praktycznie codziennie wysypuje na ulice miasta wióry. ile wiader - nie wiem. wychodzi na to, że SM wybiórczo gnębi mieszkańców? (nawet wyroki za to były) :D ...i nic :)

 • Gość - niezalogowany 2017-08-11 17:03:01

  Janusz jedź do San Escobar

 • Niesamowite - niezalogowany 2017-12-26 16:54:10

  SM pomaga - źle.. nie pomaga - źle... ??!! no tak to już jest. Mi osobiście pomogli kilka razy więc co do ich pracy nie mam zastrzeżeń. Za pierwszym razem padł mi właśnie akumulator. Przyjechali - pomogli. Ja i tak musiałem kupić nową baterię więc zainwestowałem w polskiego jenoxa. Śmiga do dziś czyli będzie to już 5 sezon. Nie dogodzimy wszystkim ;)

Dodajesz jako: Zaloguj się