:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Straż miejska vs. M. Bedka. Komendant: Widziałem go za kierownicą, kiedy wygłaszał komunikat

Straż miejska radnemu nie odpuszcza. Komendant: Widziałem go za kierownicą, kiedy wygłaszał komunikaty
Temat Szczecinecki 08/11/2018 12:58

Czy Straż Miejska w Szczecinku poluje na byłego radnego Marcina Bedkę? Bezpośrednio zaangażowany w wybory samorządowe komendant straży, Grzegorz Grondys (startował z list KO) odniósł się do ostatnich wydarzeń związanych ze sprawą stosowania przez byłego radnego i kandydata na burmistrza spotów dźwiękowych z samochodu, który jeździł ulicami Szczecinka. Były radny jeszcze podczas kampanii wyborczej został wezwany na komendę w celu pouczenia, wczoraj zaś wezwany został do złożenia wyjaśnień. Jak podkreślił, Marcin Bedka niepotrzebnie robi z całego wydarzenia „cyrk medialny”. Zarzucił też byłemu radnemu kłamstwa oraz to, że radny próbuje wymusić na Straży Miejskiej odstąpienie od wykonywania swoich czynności.

Czytaj: https://szczecinek.com/artykul/straz-miejska-w-szczecinku/554101


Grzegorz Grondys poinformował, że strażnicy mieli szereg sygnałów o niestosowaniu się przez różne komitety wyborcze do zasad obowiązujących w kampanii. Podkreślił, że jedynie Marcin Bedka „nie zrozumiał pouczenia” i nadal łamał przepisy i używał w swojej kampanii spotów dźwiękowych. 
Co warte podkreślenia, Marcin Bedka podczas wczorajszej wizyty na komendzie Straży Miejskiej w Szczecinku usłyszał, że źródłem informacji o potencjalnie popełnionym przez niego wykroczeniu, jest monitoring miejski. Dziś komendant SM wyjawił inną wersję zdarzeń.


- Widziałem go za kierownicą, kiedy wygłaszał komunikaty. Widzieli go także inni świadkowie. Jego twarz jest udokumentowana na nagraniu monitoringu, jak siedzi za kierownicą samochodu.

Oczywiście, kamery nie posiadają dźwięku. Ale mieliśmy kilka informacji telefonicznych, że to on siedzi za kierownicą i się w ten sposób zachowuje – poinformował Grzegorz Grondys. – Możliwość dalszego pouczania tego pana skończyła się. Następnym krokiem powinien być nałożony mandat karny lub skierowanie wniosku o ukaranie. Zasadne było skierowanie wniosku do sądu, aby dać możliwość niezawisłemu sądowi wypowiedzenia się.
- Pan Bedka chciał, abyśmy najpierw rozmawiali z osobami popełniającymi wykroczenia. W ten sposób „zostało postąpione wobec niego” – podkreślił Grzegorz Grondys. – Zapraszać na spotkanie i pogawędkę można osoby zaprzyjaźnione. Natomiast w tym przypadku pan Bedka został wezwany do nas w charakterze osoby, wobec której istnieje podejrzenie, że popełniła wykroczenie.
- Jego późniejsze działanie w postaci kłamstw rzucanych w czasie konferencji prasowej wygląda na zmuszanie funkcjonariuszy państwowych do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. Takie zachowanie jest również karalne. Jeśli istnieje zasada, że wszyscy są równi wobec prawa, wobec tego prawa powinien być także równy pan Bedka. 


Cała sprawa ma dodatkowy koloryt. Przypomnijmy. To właśnie radny Marcin Bedka, reprezentujący w Radzie Miasta prawicowe Razem dla Szczecinka, był inicjatorem referendum mającego na celu rozwiązanie Straży Miejskiej w Szczecinku. Miało to miejsce w roku 2015, po skandalicznych wydarzeniach z udziałem strażników miejskich na placu Wolności w Szczecinku. To wtedy strażnicy miejscy bili i traktowali gazem jednego z młodych mieszkańców, który nie miał przy sobie dokumentów. Komendant wówczas zachował swoje stanowisko.
Tuż przed rozpoczęciem kampanii wyborczej komendant Grzegorz Grondys, otwarcie wspierający Platformę Obywatelską, w jednym ze swoich felietonów porównał rządy swoich politycznych przeciwników do rządów Adolfa Hitlera: https://szczecinek.com/artykul/komendant-strazy-miejskiej/509395 . Sprawa szybko nabrała rozgłosu, a eksperci słowa komendanta określili jako skandaliczne i karygodne: https://szczecin.tvp.pl/39154745/kandydat-po-i-nowoczesnej-porownuje-dzialania-rzadu-z-dzialaniami-adolfa-hitlera . Jakby tego było mało, już w czasie kampanii wyborczej na oficjalnym profili na Facebooku Straży Miejskiej w Szczecinku pojawiła się reklama, wspierająca jedną z kandydujących w wyborach do Rady Miasta strażniczek. Kandydatka, tak samo jak komendant, startowała z list Koalicji Obywatelskiej. Po nagłośnieniu sprawy przez naszą redakcję post z Facebooka SM został usunięty.

Reklama

straż miejska szczecinek bedka spoty dźwiękowe samochód - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-11-08 17:32:42

  Dobrze że dobrze sprawa przedstawiona przez obiektywne dziennikarstwo Tematu. Brawo!!!

 • gość 2018-11-08 17:56:45

  Nie bronie komendanta ani Bedki ale redakcja znów stronnicza.Ostatnio z niezaleznej obiektywnej gazety coraz częsciej staje się nieobiektywna i stronnicza a szkoda.

 • Gośćd - niezalogowany 2018-11-08 18:19:58

  Dzisiaj pan komendant w gavex powiedział że osobiście widział jak p.Bedka jeździł samochodem. Zrobił z niego szczecineckiego bandytę.

 • gość 2018-11-08 19:33:03

  Pan Komendant się zamotał. Ale te akapity na końcu niepotrzebne. Wszyscy wiedzą że dla niego Kaczyński to Hitler, że doktorat ma lipny i że jest niezbyt lubianą ogólnie osobą nawet przez swoich najbliższych podwładnych

 • gość 2018-11-08 19:33:54

  El Komendante! Kończ waść! Wstydu wszystkim oszczędź!

 • miszcz - niezalogowany 2018-11-08 19:40:16

  Z Bedką nie wygracie. Warto się zastanowić czy tak dziwna formacja jak straż miejska, mająca naprawdę małe poparcie społeczne, chce jeszcze pogarszać swój wizerunek. Nawet pani Paulina nie pomoże. Trzeba wiedziec kiedy sie zatrzymac

 • gość 2018-11-08 20:34:00

  do gość 2018-11-08 17:56:45 czy Grondys nie porównał do Hitlera władzy wybranej w demokratycznych wyborach w Polsce? Czy nie startował z list PO i nie ściga prawej strony? Czy straż miejska nie prowadziła agitacji swojej kolezanki na swoim Facebooku? Czy nie występowali w trakcie kampanii zawsze w mundurach, wizytując w tym czasie ze zwiększoną częstochliwoscią przedszkola i szkoły? I w końcu czyi ludzie gazowali tego łepka w samochodzie 3 lata temu? Każdy gdzie indziej w Polsce poleciał ze stołka z hukiem, ale nie w naszym mieście cudów. Uważasz że Temat jest stronniczy? Masz rację, jest. Tylko zobacz co się dzieje naokoło...

 • Gość - niezalogowany 2018-11-08 21:08:42

  Kolejna kompromitacja Straży Miejskiej i Pana komendanta.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-08 22:27:04

  Ale tam nie pracują źli ludzie, nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora. Znam osobiście kilka osób tam pracujących i uwierzcie mi to nie ich wina ze tak się dzieje. Rzeczy które robią są na polecenie. I niejednokrotnie im ta nagonka tez się niepodoba ale..... Pan każe sługa musi. Straż nie jest zła. Robi kawał dobrej roboty ale co zrobić jak ma się wizjonera za szefa?

 • GośćZenek - niezalogowany 2018-11-09 05:22:52

  Komędant nieh ubieźe sobie różowe rajtuzy

 • gość 2018-11-09 08:59:15

  jak się dostaje polecenie niezgodne z prawem, to obowiązkiem jest niewykonanie go i zgłoszenie odpowiedniej instytucji. jeśli się tego nie robi - jest się współodpowiedzialnym

 • gość 2018-11-09 17:24:29

  Panie komendancie mandat radnego nie daje panu immunitetu nietykalności.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-09 18:09:06

  A to tak sobie można numery rejestracyjne Bedkowozu pokazywać??

 • gość 2018-11-09 20:28:41

  El Komendante i Pani Obok - żenada. Bedka mnie mierzi, a Wy jeszcze bardziej. Ideał sięgnął bruku. Pani Paulina na komendanta. Ona jedyna wie co to czynienie dobra.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-09 21:50:38

  A może komendant opowie jak dziś funkcjonariusze straży miejskiej pobili kobietę na ul. Koszalińskiej?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"