:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Straż miejska vs. M. Bedka. Komendant: Widziałem go za kierownicą, kiedy wygłaszał komunikat

Straż miejska radnemu nie odpuszcza. Komendant: Widziałem go za kierownicą, kiedy wygłaszał komunikaty

Czy Straż Miejska w Szczecinku poluje na byłego radnego Marcina Bedkę? Bezpośrednio zaangażowany w wybory samorządowe komendant straży, Grzegorz Grondys (startował z list KO) odniósł się do ostatnich wydarzeń związanych ze sprawą stosowania przez byłego radnego i kandydata na burmistrza spotów dźwiękowych z samochodu, który jeździł ulicami Szczecinka. Były radny jeszcze podczas kampanii wyborczej został wezwany na komendę w celu pouczenia, wczoraj zaś wezwany został do złożenia wyjaśnień. Jak podkreślił, Marcin Bedka niepotrzebnie robi z całego wydarzenia „cyrk medialny”. Zarzucił też byłemu radnemu kłamstwa oraz to, że radny próbuje wymusić na Straży Miejskiej odstąpienie od wykonywania swoich czynności.

Czytaj: https://szczecinek.com/artykul/straz-miejska-w-szczecinku/554101


Grzegorz Grondys poinformował, że strażnicy mieli szereg sygnałów o niestosowaniu się przez różne komitety wyborcze do zasad obowiązujących w kampanii. Podkreślił, że jedynie Marcin Bedka „nie zrozumiał pouczenia” i nadal łamał przepisy i używał w swojej kampanii spotów dźwiękowych. 
Co warte podkreślenia, Marcin Bedka podczas wczorajszej wizyty na komendzie Straży Miejskiej w Szczecinku usłyszał, że źródłem informacji o potencjalnie popełnionym przez niego wykroczeniu, jest monitoring miejski. Dziś komendant SM wyjawił inną wersję zdarzeń.


- Widziałem go za kierownicą, kiedy wygłaszał komunikaty. Widzieli go także inni świadkowie. Jego twarz jest udokumentowana na nagraniu monitoringu, jak siedzi za kierownicą samochodu.

Oczywiście, kamery nie posiadają dźwięku. Ale mieliśmy kilka informacji telefonicznych, że to on siedzi za kierownicą i się w ten sposób zachowuje – poinformował Grzegorz Grondys. – Możliwość dalszego pouczania tego pana skończyła się. Następnym krokiem powinien być nałożony mandat karny lub skierowanie wniosku o ukaranie. Zasadne było skierowanie wniosku do sądu, aby dać możliwość niezawisłemu sądowi wypowiedzenia się.
- Pan Bedka chciał, abyśmy najpierw rozmawiali z osobami popełniającymi wykroczenia. W ten sposób „zostało postąpione wobec niego” – podkreślił Grzegorz Grondys. – Zapraszać na spotkanie i pogawędkę można osoby zaprzyjaźnione. Natomiast w tym przypadku pan Bedka został wezwany do nas w charakterze osoby, wobec której istnieje podejrzenie, że popełniła wykroczenie.
- Jego późniejsze działanie w postaci kłamstw rzucanych w czasie konferencji prasowej wygląda na zmuszanie funkcjonariuszy państwowych do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. Takie zachowanie jest również karalne. Jeśli istnieje zasada, że wszyscy są równi wobec prawa, wobec tego prawa powinien być także równy pan Bedka. 


Cała sprawa ma dodatkowy koloryt. Przypomnijmy. To właśnie radny Marcin Bedka, reprezentujący w Radzie Miasta prawicowe Razem dla Szczecinka, był inicjatorem referendum mającego na celu rozwiązanie Straży Miejskiej w Szczecinku. Miało to miejsce w roku 2015, po skandalicznych wydarzeniach z udziałem strażników miejskich na placu Wolności w Szczecinku. To wtedy strażnicy miejscy bili i traktowali gazem jednego z młodych mieszkańców, który nie miał przy sobie dokumentów. Komendant wówczas zachował swoje stanowisko.
Tuż przed rozpoczęciem kampanii wyborczej komendant Grzegorz Grondys, otwarcie wspierający Platformę Obywatelską, w jednym ze swoich felietonów porównał rządy swoich politycznych przeciwników do rządów Adolfa Hitlera: https://szczecinek.com/artykul/komendant-strazy-miejskiej/509395 . Sprawa szybko nabrała rozgłosu, a eksperci słowa komendanta określili jako skandaliczne i karygodne: https://szczecin.tvp.pl/39154745/kandydat-po-i-nowoczesnej-porownuje-dzialania-rzadu-z-dzialaniami-adolfa-hitlera . Jakby tego było mało, już w czasie kampanii wyborczej na oficjalnym profili na Facebooku Straży Miejskiej w Szczecinku pojawiła się reklama, wspierająca jedną z kandydujących w wyborach do Rady Miasta strażniczek. Kandydatka, tak samo jak komendant, startowała z list Koalicji Obywatelskiej. Po nagłośnieniu sprawy przez naszą redakcję post z Facebooka SM został usunięty.

Reklama

straż miejska szczecinek bedka spoty dźwiękowe samochód - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-11-08 17:32:42

  Dobrze że dobrze sprawa przedstawiona przez obiektywne dziennikarstwo Tematu. Brawo!!!

 • gość 2018-11-08 17:56:45

  Nie bronie komendanta ani Bedki ale redakcja znów stronnicza.Ostatnio z niezaleznej obiektywnej gazety coraz częsciej staje się nieobiektywna i stronnicza a szkoda.

 • Gośćd - niezalogowany 2018-11-08 18:19:58

  Dzisiaj pan komendant w gavex powiedział że osobiście widział jak p.Bedka jeździł samochodem. Zrobił z niego szczecineckiego bandytę.

 • gość 2018-11-08 19:33:03

  Pan Komendant się zamotał. Ale te akapity na końcu niepotrzebne. Wszyscy wiedzą że dla niego Kaczyński to Hitler, że doktorat ma lipny i że jest niezbyt lubianą ogólnie osobą nawet przez swoich najbliższych podwładnych

 • gość 2018-11-08 19:33:54

  El Komendante! Kończ waść! Wstydu wszystkim oszczędź!

 • miszcz - niezalogowany 2018-11-08 19:40:16

  Z Bedką nie wygracie. Warto się zastanowić czy tak dziwna formacja jak straż miejska, mająca naprawdę małe poparcie społeczne, chce jeszcze pogarszać swój wizerunek. Nawet pani Paulina nie pomoże. Trzeba wiedziec kiedy sie zatrzymac

 • gość 2018-11-08 20:34:00

  do gość 2018-11-08 17:56:45 czy Grondys nie porównał do Hitlera władzy wybranej w demokratycznych wyborach w Polsce? Czy nie startował z list PO i nie ściga prawej strony? Czy straż miejska nie prowadziła agitacji swojej kolezanki na swoim Facebooku? Czy nie występowali w trakcie kampanii zawsze w mundurach, wizytując w tym czasie ze zwiększoną częstochliwoscią przedszkola i szkoły? I w końcu czyi ludzie gazowali tego łepka w samochodzie 3 lata temu? Każdy gdzie indziej w Polsce poleciał ze stołka z hukiem, ale nie w naszym mieście cudów. Uważasz że Temat jest stronniczy? Masz rację, jest. Tylko zobacz co się dzieje naokoło...

 • Gość - niezalogowany 2018-11-08 21:08:42

  Kolejna kompromitacja Straży Miejskiej i Pana komendanta.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-08 22:27:04

  Ale tam nie pracują źli ludzie, nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora. Znam osobiście kilka osób tam pracujących i uwierzcie mi to nie ich wina ze tak się dzieje. Rzeczy które robią są na polecenie. I niejednokrotnie im ta nagonka tez się niepodoba ale..... Pan każe sługa musi. Straż nie jest zła. Robi kawał dobrej roboty ale co zrobić jak ma się wizjonera za szefa?

 • GośćZenek - niezalogowany 2018-11-09 05:22:52

  Komędant nieh ubieźe sobie różowe rajtuzy

 • gość 2018-11-09 08:59:15

  jak się dostaje polecenie niezgodne z prawem, to obowiązkiem jest niewykonanie go i zgłoszenie odpowiedniej instytucji. jeśli się tego nie robi - jest się współodpowiedzialnym

 • gość 2018-11-09 17:24:29

  Panie komendancie mandat radnego nie daje panu immunitetu nietykalności.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-09 18:09:06

  A to tak sobie można numery rejestracyjne Bedkowozu pokazywać??

 • gość 2018-11-09 20:28:41

  El Komendante i Pani Obok - żenada. Bedka mnie mierzi, a Wy jeszcze bardziej. Ideał sięgnął bruku. Pani Paulina na komendanta. Ona jedyna wie co to czynienie dobra.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-09 21:50:38

  A może komendant opowie jak dziś funkcjonariusze straży miejskiej pobili kobietę na ul. Koszalińskiej?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe

Wynajmę od zaraz zadbane, czyste, ciepłe mieszkanie, niski czynsz. Dwa pokoje. Częściowo umeblowane. Wynajem minimum na okres 12 m-cy. Ulica..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Kucharki / pomoce kuchenne -

Poszukujemy osób chętnych do pracy jako kucharze/kucharki i pomoce kuchenne. Od kandydatów oczekujemy min. 6 miesięcznego doświadczenia na podobnym..


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista podejmie się biurowej pracy zdalnej. Znajomość pakietu Office, Corel Draw, Photo Shop. Umiejętność tworzenia stron internetowych w..


Zobacz ogłoszenie

Szkolenie 5-cio dniowe MP z

UWAGA ZACHODNIOPOMORSKIE !!! OSZCZĘDZAJ PIENIĄDZE !!! 5-cio dniowe szkolenie z MP brwi, oczu i ust oraz korekt i kamuflaży, możesz odbyć już za..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Do wynajmu mieszkanie w bloku

Mieszkanie o pow. 46 m2 na parterze . Trzy pokoje o powierzchniach 7 , 12 , 15 m2 .Pokój największy z aneksem kuchennym . Korytarz , łazienka z..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Tarot Numerologia Runy - Uczucia, praca, finanse, zdrowie. Oczyszczanie energetyczne Synchronizacja czakr. Zapraszam serdecznie.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"