:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C bezchmurnie

Strażacy ćwiczyli, dzieci patrzyły

Jakie czynności podejmują pracownicy straży pożarnej i ratownictwa medycznego, kiedy pod osobami przebywającymi na zamarzniętym jeziorze załamie się lód? Specjalny pokaz, który był odpowiedzią na to właśnie pytanie, miał miejsce w środę (3.02) w centralnej części szczecineckiego parku. Ćwiczenia zorganizowała Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED. Pokazom przyglądały się m.in. maluchy z Przedszkola Niepublicznego „Miś”, dzieci i młodzież korzystające z wolnego czasu podczas ferii oraz przechodnie.

- Pokazy miały się odbywać na lodzie, niestety z powodu wysokich temperatur lodu na jeziorze już nie ma – powiedział st. kpt. Krzysztof Smukowski, dowódca J-R. - Naszym celem jest zademonstrowanie pewnych elementów ratownictwa wodnego, kiedy znajdujące się osoby znajdujące się na lodzie wpadają do wody. Ze względu na brak lodu upozorujemy pewne elementy. Będziemy się starali pokazać wszystkim, którzy przyszli na ćwiczenia, jak ewentualnie należy postępować. Ratownicy z grupy TADMED zademonstrują natomiast, jak wygląda pierwsza pomoc przy osobach z hipotermią. (sz)


Strażacy ćwiczyli, dzieci patrzyły komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się