:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Strażnik leśny ze Szczecinka w Puszczy Białowieskiej. "Staramy się nie dać sprowokować"

Spór o wycinkę w Puszczy Białowieskiej trwa. W tych dniach ekolodzy i aktywiści przedstawili raport dotyczący działań Ministerstwa Środowiska i Lasów Państwowych w puszczy. Ich zdaniem wycinka jest bezzasadna i niezgodna z prawem. Inaczej na tę kwestię patrzą leśnicy. O tym, że to właśnie ze strony ekologów nie widać chęci zawarcia kompromisu, mówi Dariusz Dyl, strażnik leśny ze Szczecinka, oddelegowany do pracy w Puszczy Białowieskiej.


Leśnik podobnie do innych pracowników LP brał udział w dyżurach pełnionych w miejscach, gdzie prowadzona jest wycinka. - Bardzo wiele grup ekologiczny zaczęło blokować porządkowanie terenów po klęsce spowodowanej przez kornika drukarza – powiedział w materiale filmowym, przygotowanym przez LP Dariusz Dyl. – Strażnicy przyjeżdżają z różnych zakątków kraju. Mamy zapewnić porządek. Mamy na celu uchronienie okolicznych mieszkańców przed wypadkiem. Uważam, że najgorszą sprawą są emocje. Albo chęć postawienia ludzi po jakiejś ze stron. To nie jest walka dobra ze złem. Tutaj ścierają się koncepcje, co zrobić z całym tym regionem. Brakuje mi tu kompromisu.


- Często strażnicy porównywani są nazistów, faszystów, kogoś, kto nie ma serca – mówi dalej Dariusz Dyl. - Byłoby wszystko w porządku, gdyby przy tym nie łamano prawa. Mamy do czynienia ze stykiem niebezpiecznych zdarzeń. Czasem aktywiści przypinają się do ciężkiego sprzętu w trakcie wykonywanej pracy. Raz przypięli się w trakcie ścinki. Żeby to nie skończyło wypadkiem, bo zaraz pojawią się komentarze, że zawinili leśnicy…


- Takiego potoku wyzwisk, agresji, próby manipulacji – nie spotykam tego na co dzień – zauważa szczecinecki strażnik leśny. - Staramy się nie dać sprowokować. Różni ludzie przyjeżdżają. Ale każdy ma swoje granice wytrzymałości. Aktywiści też są różni. 


- Mam nadzieję, że to wszystko zakończy się jakimś rodzajem porozumienia. Że protesty ekologów nastawione są na chęć porozumienia, a nie tylko na sianie zadymy – podsumowuje Dariusz Dyl.

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

dariusz dyl puszcza białowieska straż leśna rdlp szczecinek - komentarze opinie

 • gość 2017-11-30 15:32:41

  kornik drukarz - wymówka jak każda inna. Liczy się po prostu kasa, a te państwo w państwie Lasy Państwowe po prostu na tym zarabia grubą kasę. Będzie co wydawać na głupoty.

 • Gość - niezalogowany 2017-11-30 22:49:47

  Odezwał się znawca cen drewna suchych świerków. Mogłeś człowieku napisać że Lasy zarobią na tym lepiej niż na Brazylia na okleinie.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-01 01:22:24

  Byłam w kwietniu z córką 11 lat i widziałyśmy na zamkniętym szlaku mnóstwo wyciętych zdrowych wielkich świerków w środku lasu. Widok był opłakany. Do dziś pamiętamy ten wstrząsający widok.

 • gość 2017-12-01 07:22:41

  Zobaczcie co się dzieje we wszystkich lasach w koło Szczecinka - jedna wielka wycinka

 • gość 2017-12-01 08:34:24

  Zgadza się , z wierzchu las wygląda normalnie, ale jak zagłębić się w środek to wszystko wycięte w pień.A pilarze po ścięciu drzewa zaraz pieniek obsypują ściółką , żeby nie było widać.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-01 08:49:21

  Ekolodzy od 7 boleści sterowani przez dziadostwo z Brukseli

 • gość 2017-12-01 09:59:09

  Ten Pan nie ma czym się chwalić - pomyślałem czytając sam początek. Totalna kompromitacja nastąpiła gdy doczytałem słowa..." Byłoby wszystko w porządku, gdyby przy tym nie łamano prawa". Dla tego Pana proponuję analizę ciągu "przyczynowo-skutkowego". Tej całej hecy by nie było, gdyby Prawo było PRZESTRZEGANE. Nielegalnie, ze złamaniem elementarnych norm prawa wraz z opowiadaniem kłamliwych teorii o ochronie puszczy rozpoczęto jej likwidację, z całą fauną i florą. Sprzeciw temu postawili ludzie myślący i zaangażowani w ochronę Przyrody. To nie spodobało się ministrowi niszczenia środowiska i leśnikom. Wyciągnął wszystkie swoje siły (podejrzewam, że także siły MSW przebrane w mundury leśników) aby ich spacyfikować. I to zostało nazwane ochroną łamanego prawa, w czym ten Pan brał udział. Smutne.

 • gość 2017-12-01 11:09:22

  Panie Dyl musisz Pan mówić i robic jak każą pod dyktando szkodnika Szyszki bo jesteś służba mundurową więc nie zabieraj głosu i wstydż sie za swoich przełozonych.

 • gość 2017-12-01 11:11:42

  Ten Pan nie powinien nazywać się Strażnik Leśny, bo on nie stoi na straży lasu, tylko pilarzy. Tak więc jest Pan zwykłym strażnikiem pilarzy.

 • gość 2017-12-01 18:01:54

  Nalezaloby jak najszybciel zdelegalizowac tych zielonogronkowcow od Sorosa, a ich wyczynami powinien zajac sie prokurator.Polska zawsze prowadzila najlepsza gospodarke lesna w Europie,brawo lesnicy !

 • Gość - niezalogowany 2017-12-01 18:59:41

  Dobrze powiedziane ,prowadziła ale to już czas przeszły.Teraz tylko niszczą.Najlepiej stadniny wyprzedać,żubry i łosie wybić a lasy wyciąć i będzie pięknie!!!

 • Gość - niezalogowany 2017-12-01 19:26:48

  Racja racja!lage i po grzbietach tych ekosorosów, gówno wiedzą o przyrodzie a mordę drą aby tylko podrzeć

 • Gość - niezalogowany 2017-12-01 20:15:10

  Do Matki 11-latki, proszę zachować czujność w planowaniu wycieczek w sierpniu i wrześniu, może Pani przerazić swoje dziecko na polu gdzie rolnik wykosił żyto albo wykopał buraki... a tak pięknie rosły aż przyszedł czas zbiorów. Tylko trzeba: 1) wiedzieć że rolnik zbiera po 1 roku, a leśnik po 100 latach; 2) nie straszyć dzieci, tylko wyjaśnić. A jak się nie wie, to zapytać... poczytać. Bez paniki, za rok rolnik posieje zboże, a leśnik posadzi kolejny las.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-01 20:22:29

  "Zobaczcie co się dzieje we wszystkich lasach w koło Szczecinka - jedna wielka wycinka" A potem jedno wielkie sadzenie lasu i za kilka lat nowe miejsca na maślaki... no może poza miejscem gdzie budowana jest obwodnica Szczecinka, ale to dobrze bo nie wszędzie potrzebny jest las i drzewa.

 • gość 2017-12-02 10:31:13

  Kasa? jaka kasa? Koszt wycinania maszynami, człowiek nie może bo te suche świerki łamią się na kilka części przy wycinaniu, przekracza zysk z pogniłego suchego drzewa. To po pierwsze. Po drugie. Parku Narodowego nikt nie rusza. W Nadleśnictwach gospodarczych w rejonie większość to rezerwaty, tez nie cięte. Po trzecie. Stoi tam ponad milion uschłych świerków i przy każdym co większym wietrze to wszystko wali się na łeb, a jak by było suche lato wystarczy jeden niedopałek czy piorun i wszystko spali się wraz z kilkoma okolicznymi miejscowościami.... Unia mówi zamknąć teren. a co maja zrobić ludzie, którzy tam mieszkają? wyprowadzić się? Tam nie ma przemysłu ani rolnictwa, wszyscy żyją z turystyki lub lasu.... jak ktoś ma ze dwie szare komórki, to rozumie co to jest odpowiedzialność. Ręce opadają jak się czyta niektóre komentarze.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-02 15:58:01

  Las jest naszym wspólnym dobrem narodowym niby... Do lasu zakaz wjazdu nie ma wytyczonych dróg dla grzybiarzy czy normalnych spacerowiczów . Jeszcze gorzej wędkarze jezioro w środy lasu nie dojedziesz żeby łódkę zrzucić bo zaraz mandat więc o czym my mówimy panie strażniku planujecie tylko żeby kasa się zgadzała LP +Kronospan . Od 10 lat trwa niczym nie pohamowana wycinka lasów w naszym województwie wycinane są piękne buki i dęby jak żyje 50 lat na tym świecie czegoś takiego nie widziałem . Jeszcze trochę i nie będzie gdzie grzybów zbierać. Durny Polak wycina swoje lasy żeby niemcowi palety sprzedać a Niemiec lasy pielęgnuje i śmieje się z durnego Polaka od cały interes.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-02 19:52:21

  50 lat człowieku żyjesz, a wiedzę masz gorszą od przedszkolaka... co za BREDNIE wypisujesz, że nie będzie miejsc na grzyby, pokaż gdzie niby po wycięciu drzew po 1-2 latach niema nowego lasu... Niemiec niby pielęgnuje, hahaha... dobry żart, Niemiec to sadzi daglezje, świerki i liczy euro. Oczywiście ten Niemiec wcześniej porobił sobie autostrady, zaplanował kopalnie-żwirownie itp, tylko na Naturę 2000 miejsca było mało, a u nas... cała eUROPA chętnie widziałaby skansen.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-02 20:04:15

  Co to za wierutne bzdury "Od 10 lat trwa niczym nie pohamowana wycinka lasów w naszym województwie wycinane są piękne buki i dęby" idź człowieku z pytaniami i swoimi wątpliwościami do leśników (np RDLP w Szczecinku), trochę się doucz i nie pisz takich kłamstw i oszczerstw!!!

 • gość 2017-12-03 09:51:38

  "pilarze zasypują pieniek" :D :D :D

 • Gość - niezalogowany 2017-12-03 13:47:03

  Dwa ostatnie wpisy LP na 100 % . Facet ma rację słowa znajomego leśniczego : " K.. Kuba ja jeszcze mam co ciąć ale mój syn jak przyjdzie po mnie to nie wiem co będzie pozyskiwał plany od paru lat są takie zawyżone że cholera już wie gdzie pozyskiwać tniemy lasy które kiedyś jeszcze 10 lat stały by spokojnie... " . Więc nie brońcie swoich posadek i zwierzchników bo nie macie argumentów . Faktycznie ma pan rację tam gdzie kiedyś były piękne buki to same nasadzenia . Las będzie ale za 50 lat jak nie wytną na palety... Z drogami faktycznie racja wjedź tylko 10 m z drogi już kwity za wycieraczką .

 • Gość - niezalogowany 2017-12-03 19:57:21

  Leśnicy się bronią bo mają czego bronić : Pensja + dodatek funkcyjny + kwartalnik + rozjazdówka tzw. kilometrówka + deputat opałowy + mundurówka + nagroda roczna no i prawo do mieszkania funkcyjnego. Pokażcie mi zakład pracy gdzie jest tyle dodatków. O jakim lesie pan tu wcześniej pisał po 2 latach o tych małych drzewach które za kilkadziesiąt lat będą lasem ? Wycina się całe połacie lasów bo takie są wysokie plany i każdy po cichu o tym mówi tylko jak się ma takie przywileje to się cicho siedzi . Kiedyś było inaczej i dobrze o tym wiecie teraz tylko kasa a lasy znikają tylko nikt o tym głośno nie mówi .

 • LP - niezalogowany 2017-12-04 06:10:58

  Armagedon dopiero nadciąga po wichurach i klęsce na terenach objętych katastrofą pozysk jest wstrzymany . Skąd wziąść twarde drzewo odpowiedź prosta północ -południe więc zamiast 300m3 będzie 3000m3 i tu dopiero będzie cięcie zobaczycie w przyszłym roku. Lasy robią nasadzenia zgadza się na papierze wszystko tylko kiedy ten las urośnie... Jeżeli ktoś chodzi po lesie poluje lub wędkuje to widzi co się dzieje jedno wielkie cięcie.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-04 16:45:11

  A piszcie sobie ludzie my Pany z lasów i tak to mamy w...wiecie gdzie

 • gość 2017-12-04 20:22:32

  Mówi się, że "papier wszystko wytrzyma". Wygląda na to, że strona "Tematu" także. Rzetelność i bezstronność rodem z teraźniejszej TVP. Skąd to się wszystko bierze, nie wiem.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-04 22:32:25

  Bezstronność???? Jaka bezstronność????? Hahaha.... Nikt nigdy nie był i nie będzie bezstronny, tak "zwykły" człowiek, polityk, partia czy jakaś tam telewizja. Szkoda "strzępienia" języka. Każdy ma trochę racji i trochę się myli, ale za nic nie przyzna się do tego... że się myli

 • gość 2017-12-05 14:56:58

  A gdzie są zieloni pseudo ekolodzy, kiedy trzeba pomóc zwierzętom po nawałnicach i posprzątać złamane drzewa? Gdzie oni są, kiedy w marketach karpie dusza się, bo mają zaciasne zbiorniki/ Nie ma ich? No tak, bo tam nie ma kamer a w puszczy są. To ustawka płatna i dlatego wierze leśnikom, bo tyle lat po wojnie a lasu coraz więcej w Polsce. Gdyby była wycinka na całego to lasu by ubywało a fakty sa takie, że go przybywa. Tylko ktoś nierozgarnięty nie chce tego widzieć i specjalnie pomija te fakty.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-05 16:16:26

  Lasu przybywa hahaha przejedź się człowieku do Koszalina wszędzie cięcie wzdłuż drogi 11 blisko dalej wszędzie dziury ślepy jesteś ostatnio byliśmy na wycieczce na kamiennych kręgach malo drogi nie pomyliłem pustynia tak las wycięty. Dziadostwo i kłamstwo lasu przybywa chyba kasy w kieszeni

 • Gość - niezalogowany 2017-12-06 17:46:25

  Wystrzelac dziki jelenie sarny łosie wilki niedźwiedzie też nie potrzebne wyciąć tą zarazę zieloną bo śmierdzi robaki łażą . Z kamieni zrobić posągi i będzie wyspa wielkanocna 2 . A tak na poważnie tragedia co się dzieje z lasami

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"