:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C bezchmurnie

Strona szczecineckiej parafii padła ofiarą ataku tureckich hakerów

Strona szczecineckiej parafii padła ofiarą ataku tureckich hakerów

Wierni, którzy chcieliby dzisiaj (14.02) przeczytać w Internecie o tym, co dzieje się w parafii pw. św. Krzysztofa w Szczecinku, mocno się zdziwili. Witryna została zablokowana przez grupę tureckich - muzułmańskich hakerów. Przynajmniej tak się przedstawiają. Obecnie strona internetowa parafii jest niedostępna. 


Jak podkreślają specjaliści, strony parafialne należą do grupy najbardziej niebezpiecznych. Nie zawierają odpowiednich zabezpieczeń, dlatego hakerzy z łatwością mogą je namierzyć. 
Nie jest to pierwszy przypadek ataku hakerów w szczecineckiej sieci. Kilka lat temu na celowniku hakerów znalazła się strona Urzędu Miasta. Cyberatakowi uległa też firma Kronospan. Ktoś także podszywał się pod ówczesnego posła Wiesława Suchowiejkę, prosząc o przelanie pieniędzy na fałszywe konto. 

 

Za informację dziękujemy Czytelnikowi!

.......................................................................................................................................................

Dołącz do największej, najbardziej liczącej się grupy Czytelników w mieście! Wrzuć Temat! Twoja informacja ma wartość, więc wykorzystując ją gramy fair: Prześlij nam informację ze zdjęciem lub filmem, a wykorzystane przez nas materiały nagradzamy bonami zakupowymi! Szczegóły tutaj.

Jak to zrobić? Najszybciej przez Facebooka @temat.szczecinek : 
https://www.facebook.com/temat.szczecinek/

lub mailem: [email protected]

..........................................................................................................................................................

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


parafia św. krzysztofa strona internetowa szczecinek hakerzy turcja - komentarze opinie

 • gość 2018-02-14 17:08:42

  Pewnie to robota agnostyków islamskich.

 • gościu - niezalogowany 2018-02-15 08:25:03

  Hosting na Comdrev. Ciekawe kto odpowiada za zabezpieczenie www

 • gość 2018-02-15 14:10:14

  Odpowiem Ci na to pytanie (gościu - niezalogowany 2018-02-15 08:25:03). Hosting można porównać do ziemi, którą dzierżawisz pod uprawę kukurydzy. Dzierżawiący (firma hostingowa) udostępnia dla Ciebie ziemię (udostępnia hosting), Ty uprawiasz na tej ziemi kukurydzę (instalujesz popularny skrypt dla strony internetowej), ale nie pilnujesz specjalnie upraw, nie ogrodziłeś ziemi (czytaj: ustawiasz słabe hasła, nie aktualizujesz strony, stosujesz dziurawe skrypty). Wandal (haker) wykorzystując fakt, że nie pilnujesz upraw kukurydzy (zabezpieczeń strony internetowej), wchodzi na pole, a następnie niszczy i kradnie Twoją kukurydzę (stronę internetową). Kto odpowiada za zabezpieczenie Twoich upraw (zabezpieczenie strony)? Z pewnością nie dzierżawiący ziemię (firma hostingowa), tylko uprawiający ziemię (autor/twórca strony).

 • gość 2018-02-16 22:46:56

  Odpowiem Ci na to pytanie (gościu - niezalogowany 2018-02-15 14:10:14) twój post to orka na ugorze.

Dodajesz jako: Zaloguj się