:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  25°C lekkie zachmurzenie

Studenci z Łodzi stworzyli film o działalności MKP Szczecinek

Grupa studentów z Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego w lipcu przebywała na warsztatach dziennikarskich w naszym mieście. Przez trzy tygodnie młodzi ludzie stacjonując w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym uczyli się dziennikarstwa reporterskiego pod okiem byłego pracownika TVP, Wojciecha Barczaka. Trójka z nich postanowiła stworzyć film o funkcjonowaniu i działalności Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek. Wideo zostało właśnie opublikowane.

Trójka studentów z Łodzi: Błażej Jachimski (realizacja), Wojciech Barczak (zdjęcia) i Witold Pietkiewicz (montaż), postanowili z bliska przyjrzeć się działalności IV-ligowca, zapytać o sukcesy, problemy, trening i wiele innych, związanych z działaniem klubu, aspektów. Aby nagranie mogło powstać, przeprowadzili rozmowy z prezesem klubu Piotrem Tarasiewiczem i trenerem Zbigniewem Węglowskim.
Film nazywa się “Lepiej grać na górze czwartej ligi”. Tytuł nawiązuje do słów prezesa MKP, który w czasie nagrań powiedział:

- Z budżetem takim, jaki mamy, awans absolutnie jest nikomu do niczego potrzebny, bo lepiej grać na górze czwartej ligi niż wejść do trzeciej i spaść z hukiem po jednym sezonie.

Prezes opowiadał między innymi o początkach klubu, jego powstaniu, a nawet o Kaito Hayashim - japońskim zawodniku, który wyruszył w szaloną podróż do Szczecinka bez znajomości języka. Piotr Tarasiewicz wspomniał też zmarłego w maju Henryka Górkę, wielkiego przyjaciela “Darzboru” oraz jednego z najbardziej zasłużonych działaczy sportowych w Szczecinku.

Patryk Witczuk

studenci łódź warsztaty dziennikarskie film mkp szczecinek - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-08-08 17:17:25

    W końcu wiemy o co w nadchodzącym sezonie (ponownie) będzie walczyć MKP. A nie tak dawno włodarze miejscy przedstawiali wizję szybkiego awansu do III ligi nowopowstalego klubu. Jedyne co im się udało, to rozwalenie dwóch naszych klubów i utworzenie czegoś, co do teraz nie doczekało się nawet nazwy. Bez tradycji, bez pieniędzy, bez ambicji no i przede wszystkim bez kibiców. Najwyższa pora na zmiany, bo przy takich założeniach niedługo będą derby ale z Turowem (z całym szacunkiem dla Mechanika).

  • gość 2018-08-09 10:17:17

    Muszą się jeszcze długo uczyć "reporterzy" z Łodzi. Pomysł fajny, ale słabo weryfikowali informacje, np. dlaczego większość kibiców w Szczecinku nie chodzi na mecze MKP? Herb MKP jakoś przypomina herb jednego z zasłużonych klubów... dlaczego więc kibice drugiego klubu mieliby chodzić na mecze farbowanego rywala ?

Dodajesz jako: Zaloguj się