:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Styczniowy wzrost bezrobocia i dodatkowe fundusze

Powiat, Styczniowy wzrost bezrobocia dodatkowe fundusze - zdjęcie, fotografia

Wczorajsze (09.02)  posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy tradycyjnie rozpoczęło się od omówienia aktualnej sytuacji na rynku pracy w powiecie szczecineckim - informuje rzecznik starosty szczecineckiego, Piotr Rozmus. 

- W styczniu odnotowaliśmy o 281 osób bezrobotnych więcej niż miało to miejsce pod koniec grudnia. Początek roku niestety jest czasem kiedy bezrobocie wrasta. Jednak bez pracy pozostaje o 623 osoby mniej niż na początku ubiegłego roku. I jest to bardzo pozytywna wiadomość (…)  – referował dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku Wiesław Kosmala.  W dalszej części wypowiedzi dyrektor nawiązał do firm wchodzących w skład Szczecineckiego Klastra Meblowego: niemieckiej BHK Holz- und Kunststoff KG H. Kottmann, oraz wielkopolskiej F.H.U Grześkowiak: Obie firmy już na początek zatrudnią około 50 osób. Przeprowadziliśmy nabory dla pana Grześkowiaka i muszę państwu powiedzieć, że zainteresowanie było bardzo duże(…)

Następnie  omówiono kwestię wydatkowania przez urząd pracy środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego, wyznaczonych przez Ministra Rodziny  Pracy i Polityki Społecznej oraz Krajową Radę Rynku Pracy. Do dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku na szkolenia dla przedsiębiorców  pozostaje 293.400 zł. Członkowie Rady ustalili kryteria wydatkowania przez urząd rzeczonych środków. Niebawem rozpocznie się nabór wniosków.

Styczniowy wzrost bezrobocia i dodatkowe fundusze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com