:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Subiektywny przegląd tygodnia, część 12. Osiem domów opieki i jeden żłobek

K. Berezowski - blog 01/04/2019 04:02

Ruch Miejski (lider Krzysztof Berezowski) prezentuje: Subiektywny przegląd tygodnia. Czyta Marek Bublej. Najważniejsze wydarzenia z ostatnich dni. Komentarz subiektywny i polityczny. Taki ma być.​​​​​​​

 Będziemy musieli pomyśleć o postawieniu szpitala w stan upadłości – przestrzegał w tym tygodniu Jerzy Hardie-Douglas! Przypomnijmy wypowiedź z sprzed kilku tygodni, kiedy nazywał szpital "cacuszkiem". Czy "w tak zwanym międzyczasie" pojawił się pomysł zagospodarowania szpitala przed podmioty prywatne? Przypomnijmy nasze hasło z wyborów samorządowych "Stop prywatyzacji szpitala!". Kiedy ktoś "uratuje" szpital kupując go za przysłowiową złotówkę?

Burmistrz Daniel Rak, któremu podlegają wszystkie miejskie szkoły wyraził poparcie dla podwyżek dla nauczycieli o 1000 zł! "Proszę o zapewnienie odpowiednich środków na wynagrodzenia oraz podanie terminu kiedy mogę podpisać zmiany w regulaminach wynagradzania zaproponowane przez Pana, tzn. podwyżki o 1000zł pensji zasadniczej dla wszystkich pracowników administracji i obsługi szkół podległych Burmistrzowi Miasta Szczecinek" - prosi burmistrza o doprecyzowanie terminów podwyżek Przewodniczący NSZZ Solidarność Cezary Jankowski.

Jedno dziecko, jedno drzewo – to hasło trwającej właśnie akcji pilotażowej zainicjowanej w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. Akcja nawiązuje do dawnej polskiej tradycji, zgodnie z którą zaraz po narodzinach dziecka jego rodzice sadzili drzewa, by potem móc przyglądać się i podziwiać, jak rośnie ono wraz z dzieckiem. Na razie do akcji przystąpiło 21 małżeństw.

Dodatkowe 50 tys. zł na program in vitro w Szczecinku, z którego jak dotąd, nie urodziło się żadne dziecko. To efekt wyjazdowych obrad Sejmiku Województwa, które przed wyborami do Europarlamentu odbyły się w Szczecinku. Zbieg okoliczności sprawił, że w tym samym czasie kiedy po Szczecinku spacerowali radni sejmiku, na zamku odbywało się spotkanie z jednym z kandydatów do Europarlamentu z Platformy Obywatelskiej. Jeden z internautów wyraził ubolewanie, że radni PO ze Szczecinka ściągając do Szczecinka tylu polityków tuż przed Eurowyborami "nie załatwili" nowej karetki dla szpitala. Zadłużony szpital właśnie wziął w leasing nowiutką karetkę, co nie poprawi finansów szczecineckiej lecznicy. Syn byłego burmistrza stwierdził, że uchwała o in vitro "robiona była pod Szczecinek"...

Szkoła Podstawowa Nr 3 nie ma szans na reaktywację, mimo inwestycji w sport w szkolnych obiektach w ostatnich latach. Szkoły zamykamy, ale pieniędzy trzeba wydawać dalej. Za 8 mln (bez wsparcia zewnętrznego!) miasto wybuduje nowoczesny niewkomponowany w historyczne założenie architektoniczne SP-1 obiekt sportowy. Władzy tak się śpieszy, że o rozpisaniu przetargu na inwestycję informowano w prasie tuż przed wyborami samorządowymi. Czyżby inwestycja była takim priorytetem dla władz? Ostatnim realizatorem hali sportowej w mieście była znana z miejskich przetargów firma Ciepłownik. A może priorytetem powinna stać się ponad podziałami poprawa demografii w mieście. Za jakiś czas będziemy potrzebowali jednego żłobka (których w tej chwili brakuje!) i ośmiu domów opieki...

Daniel Rak ma sprawę sądową, a do prokuratura wpłynęło zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez panią wiceburmistrz, byłą inspektor nadzoru budowlanego. Natomiast w Barwicach po kontroli CBA zawiadomienie do prokuratury w sprawie urząd-przedsiębiorca...

Rynkowa Ski. Już niedługo nowy kurort narciarski na mapie Europy. Ceny nieruchomości aż się gotują od wzrostów. Czeka nas najazd turystów. Czy uliczki Winniczna i Kopernika to wytrzymają? Czy Straż Miejska ma już odpalone skutery śniezne, aby kontrolować trzeźwość tysięcy korzystających z wyciągu? Tymczasem w jednym z miasteczek wielkopolski informują: Mogą Państwo ujrzeć taflę przepięknych jezior, zatrzymać czyste i pachnące powietrze w płucach, spacerując w gęstych lasach. Miasteczka, architektura, rynki i kościoły są tutaj niczym atmosfera Tyrolu. Lokalne wielkopolskie restauracje serwują smaczne dania. W sercu Wielkopolski, w naturalnym środowisku upodobał sobie miejsce Stok Narciarski. Jest on jednak zależny od warunków atmosferycznych. Padający śnieg tworzy naturalne podłoże a mróz od minus 5 stopni to luksus dla dzisiejszej technologii produkcji śniegu. Prosimy o tym pamiętać. Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych zakończyliśmy sezon 2019. Pan Daniel Rak prezentując koszt budowy budowy wyciągu 1,5 mln (kwota ciągle rośnie) pokazał mnóstwo kolorowych symulacji komputerowych ukazujących wyciąg pełen śniegu... Do tego dojdą koszty eksploatacji. Czy budżet to wytrzyma?

Kłopotów w Centrum Krwiodawstwa ciąg dalszy. Po kuriozalnych doniesieniach lokalnej prasy zależnej od władzy, odwołano szefa centrum krwiodawstwa. Oddawać krew można w Drawsku Pomorskim. A wszystko przez jedną kawę...

Już po raz siódmy Porozumienie Samorządowe zorganizowało Turniej Charytatywny w Piłce Siatkowej. Głównym celem imprezy była pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie i rehabilitację Mateusza i jego siostry Lenki. Już wiadomo, że na rzecz chorych dzieci udało się zebrać ponad 34 tys. zł!

Renata Rak - żona burmistrza nie może być radną Rady Powiatu, jednocześnie pełniąc funkcję zastępcy dyrektora w szkole, w której organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Szczecinku. Na podjęcie jakiejkolwiek decyzji radna miała trzy miesiące. Żona burmistrza stwierdziła jednak, że nie zamierza rezygnować z żadnej z dwóch pełnionych przez nią funkcji. Decyzję podjęli radni, którzy uchylili mandat. Na stanowisku radnej żonę Daniela Raka zastąpi pani Katarzyna Balon, znana w mieście osoba zaangażowana w życie kulturalne i społeczne. Pani Katarzyna uzyskała 220 głosów. Dla porównania: nie zasiadają w radzie powiatu przedstawiciel Ruch Miejskiego, który zdobył 348 głosów czy z Porozumienia Samorządowego pan Kamil Biegański (301 głosów). Pozdrawiamy zwolenników okręgów jednomandatowych (JOW-ów).

Zespół Bell Canto działający pod egidą fundacji Miłosierdzie i Wiedza (prezes Mariusz Michalski) wystąpił na zaproszenie Ruchu Miejskiego przed seniorami w Sitnie! W skład wielokrotnie nagradzanego zespołu wchodzą: Krystyna Zabielska-Michalska, Elżbieta Bibik, Krystyna Kopkiewicz, Anetta Mularczyk i Sonia Bisewska.

 

Komentarz tygodnia

Gość - niezalogowany 2019-03-28 13:07:15

Gdzie są przystanki?

Reklama

przegląd tygodnia berezowski szczecinek wydarzenia - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-01 11:15:24

    Nowa karetka?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-01 14:12:08

    50 tysiecy to 500+ dla dziecka do 7 roku zycia, czyli sporo pieniedzy.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"