:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Subiektywny przegląd tygodnia, część 12. Osiem domów opieki i jeden żłobek

K. Berezowski - blog 01/04/2019 04:02

Ruch Miejski (lider Krzysztof Berezowski) prezentuje: Subiektywny przegląd tygodnia. Czyta Marek Bublej. Najważniejsze wydarzenia z ostatnich dni. Komentarz subiektywny i polityczny. Taki ma być.​​​​​​​

 Będziemy musieli pomyśleć o postawieniu szpitala w stan upadłości – przestrzegał w tym tygodniu Jerzy Hardie-Douglas! Przypomnijmy wypowiedź z sprzed kilku tygodni, kiedy nazywał szpital "cacuszkiem". Czy "w tak zwanym międzyczasie" pojawił się pomysł zagospodarowania szpitala przed podmioty prywatne? Przypomnijmy nasze hasło z wyborów samorządowych "Stop prywatyzacji szpitala!". Kiedy ktoś "uratuje" szpital kupując go za przysłowiową złotówkę?

Burmistrz Daniel Rak, któremu podlegają wszystkie miejskie szkoły wyraził poparcie dla podwyżek dla nauczycieli o 1000 zł! "Proszę o zapewnienie odpowiednich środków na wynagrodzenia oraz podanie terminu kiedy mogę podpisać zmiany w regulaminach wynagradzania zaproponowane przez Pana, tzn. podwyżki o 1000zł pensji zasadniczej dla wszystkich pracowników administracji i obsługi szkół podległych Burmistrzowi Miasta Szczecinek" - prosi burmistrza o doprecyzowanie terminów podwyżek Przewodniczący NSZZ Solidarność Cezary Jankowski.

Jedno dziecko, jedno drzewo – to hasło trwającej właśnie akcji pilotażowej zainicjowanej w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. Akcja nawiązuje do dawnej polskiej tradycji, zgodnie z którą zaraz po narodzinach dziecka jego rodzice sadzili drzewa, by potem móc przyglądać się i podziwiać, jak rośnie ono wraz z dzieckiem. Na razie do akcji przystąpiło 21 małżeństw.

Dodatkowe 50 tys. zł na program in vitro w Szczecinku, z którego jak dotąd, nie urodziło się żadne dziecko. To efekt wyjazdowych obrad Sejmiku Województwa, które przed wyborami do Europarlamentu odbyły się w Szczecinku. Zbieg okoliczności sprawił, że w tym samym czasie kiedy po Szczecinku spacerowali radni sejmiku, na zamku odbywało się spotkanie z jednym z kandydatów do Europarlamentu z Platformy Obywatelskiej. Jeden z internautów wyraził ubolewanie, że radni PO ze Szczecinka ściągając do Szczecinka tylu polityków tuż przed Eurowyborami "nie załatwili" nowej karetki dla szpitala. Zadłużony szpital właśnie wziął w leasing nowiutką karetkę, co nie poprawi finansów szczecineckiej lecznicy. Syn byłego burmistrza stwierdził, że uchwała o in vitro "robiona była pod Szczecinek"...

Szkoła Podstawowa Nr 3 nie ma szans na reaktywację, mimo inwestycji w sport w szkolnych obiektach w ostatnich latach. Szkoły zamykamy, ale pieniędzy trzeba wydawać dalej. Za 8 mln (bez wsparcia zewnętrznego!) miasto wybuduje nowoczesny niewkomponowany w historyczne założenie architektoniczne SP-1 obiekt sportowy. Władzy tak się śpieszy, że o rozpisaniu przetargu na inwestycję informowano w prasie tuż przed wyborami samorządowymi. Czyżby inwestycja była takim priorytetem dla władz? Ostatnim realizatorem hali sportowej w mieście była znana z miejskich przetargów firma Ciepłownik. A może priorytetem powinna stać się ponad podziałami poprawa demografii w mieście. Za jakiś czas będziemy potrzebowali jednego żłobka (których w tej chwili brakuje!) i ośmiu domów opieki...

Daniel Rak ma sprawę sądową, a do prokuratura wpłynęło zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez panią wiceburmistrz, byłą inspektor nadzoru budowlanego. Natomiast w Barwicach po kontroli CBA zawiadomienie do prokuratury w sprawie urząd-przedsiębiorca...

Rynkowa Ski. Już niedługo nowy kurort narciarski na mapie Europy. Ceny nieruchomości aż się gotują od wzrostów. Czeka nas najazd turystów. Czy uliczki Winniczna i Kopernika to wytrzymają? Czy Straż Miejska ma już odpalone skutery śniezne, aby kontrolować trzeźwość tysięcy korzystających z wyciągu? Tymczasem w jednym z miasteczek wielkopolski informują: Mogą Państwo ujrzeć taflę przepięknych jezior, zatrzymać czyste i pachnące powietrze w płucach, spacerując w gęstych lasach. Miasteczka, architektura, rynki i kościoły są tutaj niczym atmosfera Tyrolu. Lokalne wielkopolskie restauracje serwują smaczne dania. W sercu Wielkopolski, w naturalnym środowisku upodobał sobie miejsce Stok Narciarski. Jest on jednak zależny od warunków atmosferycznych. Padający śnieg tworzy naturalne podłoże a mróz od minus 5 stopni to luksus dla dzisiejszej technologii produkcji śniegu. Prosimy o tym pamiętać. Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych zakończyliśmy sezon 2019. Pan Daniel Rak prezentując koszt budowy budowy wyciągu 1,5 mln (kwota ciągle rośnie) pokazał mnóstwo kolorowych symulacji komputerowych ukazujących wyciąg pełen śniegu... Do tego dojdą koszty eksploatacji. Czy budżet to wytrzyma?

Kłopotów w Centrum Krwiodawstwa ciąg dalszy. Po kuriozalnych doniesieniach lokalnej prasy zależnej od władzy, odwołano szefa centrum krwiodawstwa. Oddawać krew można w Drawsku Pomorskim. A wszystko przez jedną kawę...

Już po raz siódmy Porozumienie Samorządowe zorganizowało Turniej Charytatywny w Piłce Siatkowej. Głównym celem imprezy była pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie i rehabilitację Mateusza i jego siostry Lenki. Już wiadomo, że na rzecz chorych dzieci udało się zebrać ponad 34 tys. zł!

Renata Rak - żona burmistrza nie może być radną Rady Powiatu, jednocześnie pełniąc funkcję zastępcy dyrektora w szkole, w której organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Szczecinku. Na podjęcie jakiejkolwiek decyzji radna miała trzy miesiące. Żona burmistrza stwierdziła jednak, że nie zamierza rezygnować z żadnej z dwóch pełnionych przez nią funkcji. Decyzję podjęli radni, którzy uchylili mandat. Na stanowisku radnej żonę Daniela Raka zastąpi pani Katarzyna Balon, znana w mieście osoba zaangażowana w życie kulturalne i społeczne. Pani Katarzyna uzyskała 220 głosów. Dla porównania: nie zasiadają w radzie powiatu przedstawiciel Ruch Miejskiego, który zdobył 348 głosów czy z Porozumienia Samorządowego pan Kamil Biegański (301 głosów). Pozdrawiamy zwolenników okręgów jednomandatowych (JOW-ów).

Zespół Bell Canto działający pod egidą fundacji Miłosierdzie i Wiedza (prezes Mariusz Michalski) wystąpił na zaproszenie Ruchu Miejskiego przed seniorami w Sitnie! W skład wielokrotnie nagradzanego zespołu wchodzą: Krystyna Zabielska-Michalska, Elżbieta Bibik, Krystyna Kopkiewicz, Anetta Mularczyk i Sonia Bisewska.

 

Komentarz tygodnia

Gość - niezalogowany 2019-03-28 13:07:15

Gdzie są przystanki?

Reklama

przegląd tygodnia berezowski szczecinek wydarzenia - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-01 11:15:24

    Nowa karetka?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-01 14:12:08

    50 tysiecy to 500+ dla dziecka do 7 roku zycia, czyli sporo pieniedzy.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"