:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
K. Berezowski - blog 30/04/2019 06:14

Ruch Miejski (lider Krzysztof Berezowski) prezentuje: Subiektywny przegląd tygodnia. Czyta Marek Bublej. Najważniejsze wydarzenia z ostatnich dni. Komentarz subiektywny i polityczny. Taki ma być.​​​​​​​

Burmistrz Daniel Rak bierze na miasto wielki kredyt! Na co? I tutaj zaczynają się schody. Nic ciekawego nie planuje się wybudować, nie będzie spektakularnych inwestycji, do jakich przyzwyczaiła nas megalomania Jerzego Hardie- Douglasa. 14 mln ma pokryć deficyt! Czyżby "przykręcenie śruby" emerytom, poprzez podwyżki opłat za wodę, czynsz i śmieci, nie wystarczyło na sfinansowanie bezpłatnych autobusów (8 mln) i wydatków na socjal pana burmistrza Daniela Raka?

Marcin Bedka: Każdy, kto mówi niepochlebne rzeczy na pana burmistrza, będzie tak kończył. Podczas kampanii wyborczej kandydat na burmistrza startujący z własnego komitetu pytał przez głośnik o różne sprawy byłego burmistrza Jerzego Hardie- Douglasa jeżdżąc po mieście "Bedkobusem". Kandydatem szybko zainteresowała się Straż Miejska w Szczecinku. W trakcie jesiennej kampanii komendant straży miejskiej Grzegorz Grondys również startował z list wyborczych, ale z krytykowanej przez Marcina Bedkę Koalicji Obywatelskiej.

- O tym, że jeżdżę po mieście komendanta miał poinformować jeden z mieszkańców, dzwoniąc na jego prywatny numer telefonu. Przed sądem okazało się, że był to Krzysztof Zawada, kolejny kandydat na radnego z tego samego ugrupowania, co komendant - relacjonuje Marcin Bedka. - Zeznał też, że wtedy nie miał świadomości, że popełniam jakieś wykroczenie. Więc moim zdaniem zadzwonił, żeby poinformować, że mówię coś na burmistrza. I haczyk się znalazł. M. Bedka ma pokryć koszty procesu nieprzekraczające 300 zł.

Objazd Szczecinka i zamknięta ulica Słupska "która ma upokorzyć Marcelin" (cytat z forum mieszkańców sprzeciwiających się objazdowi) to nie jedyny problem. Według lokalnej prasy uczniowie nie mają jak dotrzeć do szkół! Rzecz dotyczy autobusów miejskich.

Od 2 dni obowiązuje nowy rozkład autobusu linii nr 5 -pisze pani Edyta, mieszkanka osiedla Marcelin. - Ale z osiedla Marcelin dzieci i młodzież nie mają się jak wydostać. Autobus ma dziwne godziny odjazdów i dociera tylko do Koszalińskiej, więc dzieci muszą się przesiadać w kolejny autobus, albo nawet kolejne dwa autobusy. Dla małych dzieci jest to niewykonalne.

- Pierwszy autobus jest rano 8.15 - zauważa kolejny Czytelnik. - To jak dzieci mają  do szkoły na 8 dojechać? Miał podobno być autobus szkolny, ale nie znalazłem żadnych informacji na ten temat. A przecież dzieciaki chodzą do rożnych szkół. - Nie ma autobusu szkolnego, który obiecywała władza!

Dlaczego mieszkańcy korzystający z objazdu z płyt na Bugno mają ponosić koszty napraw zawieszenia swoich pojazdów? Oszczędności z nawierzchni z płyt zamiast asfaltu to zysk firmy budującej obwodnicę! - alarmują mieszkańcy.

Burze piaskowe nad Szczecinkiem. Widoczność spadła do kilku metrów - relacjonuje kierowca. Pył podnoszony z wyschniętych pól znacznie utrudniał jazdę podczas wichury jaka przeszła nad ziemią szczecinecką.

Stowarzyszenie LGD POJEZIERZE RAZEM wyda na projekty dla mieszkańców ponad 230 tys. zł. Wśród realizowanych projektów m.in. „Cafe Senior” - w ramach zadania zostanie: utworzona i wyposażona kawiarenka będąca miejscem spotkań dla mieszkańców. Kiedy podobne realizacje dla seniorów w Szczecinku?

Na kolejny Jarmark Kresowy zaprosiło Muzeum Regionalne w Szczecinku. "Zaśpiew kresowy" zaprezentował jak zawsze niepowtarzalnie dyr. I. Markanicz. Na dziedzińcu muzealnym przy ul. Szkolnej 1, czekały produkty regionalne i rękodzieło. Nie zabrakło również zespołów ludowych.

Jak informuje Polska Times, ze Szczecinka aż do Rogoźna musiał jechać taksówką maszynista PKP, żeby zmienić swojego kolegę, któremu podczas jazdy składem skończył się czas pracy. Czas pracy maszynistów przestrzegany jest wyjątkowo rygorystycznie. Wszystko dla bezpieczeństwa podróżnych.

W sobotę i niedzielę (6-7 lipca), w Szczecinku odbędzie się kolejna niezwykle efektownie wyglądająca impreza ciesząca się olbrzymim zainteresowaniem - ”Splash of Colors - Święto Kolorów Holi”, czyli najbardziej kolorowy event na świecie. Uczestnicy wyrzucając proszki, tworzą wielką chmurę barw. Kolorowe proszki sprzedawane podczas imprezy do najtańszych nie należą...

W piątek, 26 kwietnia, trwała się akcja rozdawania sadzonek drzew pod nazwą “#SadziMy”, która jest organizowana przez Lasy Państwowe, a inspirowana przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę. Sadzonkobus wystartował spod siedziby RDLP i jeździł po całym mieście.

Wydatki na Straż Miejską to rocznie 3,5 mln. Komendant straży miejskiej dysponuje 40 etatami. Tymczasem na Sójczym Wzgórzu zuchwały złodziej zdemontował część stacji rowerów miejskich. Naprawa kosztować będzie 1000 zł.

Reklama

przegląd tygodnia berezowski szczecinek wydarzenia - komentarze opinie

 • gość 2019-04-30 08:44:19

  Czy przypadkiem pan komendant nie wykorzystał stanowiska służbowego do wygrania wyborów przez jego ugrupowanie?

 • gość 2019-04-30 09:11:12

  A co tam nie ubędzie mi. Panie liderze ruchu miejskiego dam panu potężne narzędzie do działania przeczytaj pan od deski do deski Dz. U. 2019 poz. 506.
  Art 41a. Pozbieraj 300 podpisów i możesz zasiąść w radzie, możesz pan złożyć np uchwałę o wprowadzenie podatku lokalnego od burmistrzowania albo bycia radnym, obniżenia pensji burmistrza do czasu kiedy miasto nie wyjdzie z długów, wprowadzenia corocznego egzaminu ze sprawności fizycznej dla SM i normy dla komendanta np 2km w ciągu 10 min oraz 75 pompek i 50 brzuszków (musi być wzorem dla podwładnych), obowiązkowy kurs obsługi urządzeń nagłaśniających dla przewodniczącej rady.
  Liczę na kreatywność.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 10:49:42

  Kiedyś autobus miejski nr14 a teraz nr5, jeździł bardziej dla ludzi. Bo jeździł w sobotę i niedzielę a teraz do Marcelina się niczym nie dostanie. A miało być tak pięknie. Pomyślcie nad tym?

 • gość 2019-04-30 11:07:08

  Niestety nasza rada miasta do dziś nie spełniła podpunktu 5 w wymienionej przez pana ustawie. Nie ma więc w Szczecinku inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców - o czym alarmował Maciej Lechowicz ze Szczecinecczan. Podpunkt 5 brzmi: Rada gminy określi w drodze uchwały: szczegółowe zasady wnoszenia inicjatyw obywatelskich, zasady tworzenia komitetów inicjatyw uchwałodawczych, zasady promocji obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych, formalne wymogi, jakim muszą odpowiadać składane projekty, z zastrzeżeniem przepisów niniejszej ustawy.

 • gość 2019-04-30 11:16:55

  Hahaha, ja proponuję uchwałę o odpowiedzialności majątkowej radnych jeżeli kredyty zaciągnięte podczas ich kadencji nie zostaną spłacone. Nie wolno obciążać przyszłych pokoleń swoimi fanaberiami.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 12:51:03

  Niektore gminy upadly przez kredyty.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 15:08:31

  Dobrze sie czyta.

 • gość 2019-04-30 21:35:39

  Bedka ma kompleks Douglasa.Niech ten wieczny malkontent wskaże co takiego z pomysłów JHd jest megalomaństwem,wszystko co było krytykowane ,przyjęło się.Facet nie ma pomysłów na budowę ale na krytykowanie wszystkich i wszem wobec nic nie kosztuje.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"