:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Świętuje WKU - medale i wyróżnienia

Dziś (piątek 25.10) Wojskowa Komenda Uzupełnień w Szczecinku obchodzi swoje święto - ustanowione rozkazem Ministra Obrony Narodowej Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej. Z tej okazji oficerowie i pracownicy korpusu służby cywilnej WKU spotkali się w Sali Tradycji, by odebrać gratulacje, wyróżnienia oraz medale.

    Uroczystość poprowadził Wojskowy Komendant Uzupełnień podpułkownik Jacek Papiewski. 

    - Cieszę się niezmiernie, że ustanawiając to święto doceniono naszą pracę - powiedział oficer. - Kilka dni temu reprezentowałem nasza Komendę na święcie wojewódzkim z udziałem wojewody zachodniopomorskiego Marcina Zydorowicza i dowódców jednostek z naszego regionu. Odbyło się ono na Wałach Chrobrego w Szczecinie. W czasie tego święta, co podkreślam z olbrzymią satysfakcją i zadowoleniem, uczestniczyło również dwóch szefów szczecineckich firm. Dyrektor PKS Włodzimierz Tosik i prezes firmy "Terbud" Marian Droździel odebrali z rąk wojewody Brązowe Medale za Zasługi dla Obronności Kraju. To honory za wyjątkowo owocną współpracę z armią w obszarze pokojowo - mobilizacyjno - wojennym, w zakresie udostępniania wojsku środków transportowych. To duże wyróżnienie dla naszego miasta, dla Szczecinka. 

    Ppłk Papiewski odczytał też Rozkaz Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka z 2 października 2013 roku wyróżnianiu żołnierzy zawodowych i pracowników WKU. Za zasługi w umacnianiu obronności Rzeczypospolitej Polskiej Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju odebrał kpt. Zbigniew Urbaniak. Z kolei srebrne medale: kpt. Zbigniew Kłosowicz i Janina Usik, a brązowe medale: Agnieszka Bieguńska i Barbara Papiewska.

    Szef szczecineckiej WKU odczytał też pismo gratulacyjne oraz życzenia skierowane do żołnierzy zawodowych i pracowników służby cywilnej od Szefa Zarządu Organizacji i Uzupełnień P-1 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. bryg. Krzysztofa Domżalskiego. 

    - Niezmiernie miło jest czytać takie pochwały i takie życzenia. To przede wszystkim państwa zasługa - powiedział ppłk Papiewski. - Życzę państwu wszystkiego dobrego, satysfakcji z pracy i służby oraz powodzenia w życiu osobistym. Serdeczne żołnierskie słowa podziękowania, uznania i życzenia wszystkiego najlepszego, za pośrednictwem "Tematu Szczecineckiego", kieruję także do byłych żołnierzy zawodowych służących przed laty w naszej WKU. (sw) 

Świętuje WKU - medale i wyróżnienia komentarze opinie

  • kariolka - niezalogowany 2013-10-28 21:02:17

    ohyda!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com