:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Szczątki upolowanego dzika służą za przynętę. A zagrożenie ASF?

Szczątki upolowanego dzika służą za przynętę. A zagrożenie ASF?
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Temat Szczecinecki 22/02/2019 14:23

Fragmenty skóry zabitego na polowaniu dzika zostały znalezione przy myśliwskiej ambonie niedaleko podszczecineckiego Dębowa. Przybite do palety, na odległość “strzału”. Znalezisko interesuje na pewno okoliczne zwierzęta, i chyba taki był cel jego ulokowania.

 

-Są specjalnie przybite, żeby prawdopodobnie wabić lisy - opisuje znalezisko nasz Czytelnik.

- Wygląda to po prostu okropnie. I po co to gadanie o szalejącym ASF, jak i tak myśliwi robią co chcą? Specjalnie zostawiają takie resztki, wabiąc inne zwierzęta pod ambonę. To łamanie przepisów sanitarnych. Przecież ten dzik mógł być chory na cokolwiek...

- Jakby tego było mało, kilkanaście metrów dalej leży masa ślimaków hodowlanych. To zwykłe zanieczyszczenie środowiska, to materiał biologiczny który trzeba utylizować.

Sprawą skór dzika zainteresował się Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Musimy ustalić, do jakiego koła łowieckiego należy ten teren

 • - mówi Zdzisław Kalupa. Wszystkie dziki, u których stwierdzono asf, podległy utylizacji. Nie ma możliwości, żeby jakiś włos takiego dzika został przeniesiony w inny teren, więc zagrożenia asf tutaj nie ma.

Czyli pozostaje kwestia wizerunkowa koła łowieckiego i zasad, które w nim panują.

To właściwie moralna, etyczna sprawa koła łowieckiego

 • - podkreśla Powiatowy Lekarz Weterynarii. Oni powinni się tym zająć i odnieść do zachowania członków swojego koła.

Jak udało nam się ustalić, jest to obwód łowiecki nr 124, którego dzierżawcą jest KŁ Ostoja.

Reklama

dzik skóra asf myśliwi przynęta zwierzęta - komentarze opinie

 • gość 2019-02-22 15:27:02

  Tak wygląda "miłość" myśliwych do zwierząt, a zwłaszcza dzików, jaką ostatnio próbowali Wam wmówić :) Że tak się troszczą o populację dzików, małe i lochy :) kupa śmiechu. Polityka im w głowie i zmiany, których po odsunięciu Szyszki nie mogli klepnąć. Polowania z dziećmi chcecie co? Strzelać do wilków się chce? A może pieski potrenujecie na żywych zwierzętach? Żenada.

 • mysliwiec - niezalogowany 2019-02-22 18:06:35

  Ach, ci myśliwi. Chłopcy ze strzelbami pif paf do wszystkiego, a badania robili u psychiatry w Wałczu :)

 • Gość - niezalogowany 2019-02-22 19:14:49

  Nie wolno strzelać do zwierząt. KŁ ostoja morduje zwierzęta. Może ten dzik żył jak go przywiązali do tej konstrukcji? Horror!

 • gość 2019-02-22 19:23:43

  Przybijają dziki do desek i do nich strzelają. Co to za myśliwi? A potem resztki wywlekają dla lisów. Co to za draństwo.

 • gość 2019-02-22 19:27:04

  Coś mówili że w Szczecinku było polowanie na drapieżniki i najwięcej strzelili w tym kole. Wszyscy mówią że bawili się do białego rana po tym polowaniu.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-22 21:39:08

  Ale buty ze skóry świńskiej nosicie, żal mi was pajace

 • Gość - niezalogowany 2019-02-22 23:09:01

  Ta skóra to chyba z Kiziora Syberyjskiego będzie ? Ps. uważajcie na Borsuka !!!

 • GośćMaria - niezalogowany 2019-02-23 07:53:08

  Moim psom ktoś na podwórko podrzucił skórę i łeb dzika jako karmę

 • gość 2019-02-23 10:12:48

  Gdy człowiek ogląda takie zdjęcia, gdzie widać że to jest robota niestety myśliwego to porostu robi się przykro. Gdy cały czas jest nagonka na myśliwych, że są źli i niedobrzy, że tylko mordują zwierzęta. I zamiast chociaż powstrzymać się od takich sytuacji to jeszcze więcej je nakręcają. Czy taki myśliwy spełnia warunki bycia nim. Gdzie są zasady etyki i dobrych obyczajów. Nie znam tego kto to wyłożył ani nie wiem gdzie dokładnie to miejsce się znajduje. Tą sprawą powinni się zająć ludzie z Polskiego związku łowieckiego odpowiedzialni za przestrzeganie pewnych zasad dobrych obyczajów. A zarząd tego koła powinien jak najszybciej uprzątnąć to w pola i wszystkich bez wyjątku publicznie przeprosić za zachowanie myśliwych czy myśliwego z ich koła. Chowanie głowy w piasek w tej sytuacji nic nie da. Mleko moi sympatyczni "koledzy" już się rozlało. Na dobra sprawę zarząd tego koła powinien przestać istnieć. Ciekawi mnie jaki będzie dalszy ciąg tej historii. Na portalu Lowiecki.pl piszą że ślimaki są przysmakiem dzików i można to robić w taki sposób jak na zdjęciu. A skóra to pewnie z jakiegoś buta a nie z dzika. Pogłaszczcie jeszcze tych oszołomów po głowach. Na głowę powinni popiół sypać i do Częstochowy na kolanach iść całą drogę by ten czyn był im wymazany.

 • gość 2019-02-23 10:14:21

  Drapieżnika, jakim jest lis, można legalnie nęcić, najlepiej to rybami. Resztki dzika są dostępne dla myśliwego, legalnie, po przebadaniu na ASF, włośnicę itp O co ten jazgot nie znających przepisów prawa, po co ta mowa nienawiści, tzn. rolnik, myśliwy, rzeźnik, gospodyni domowa, wędkarz, pszczelarz itd nie zabili zwierząt tylko: ubili, upolowali, uśpili, zagazowali (chore pszczoły), piszcie po polsku - obcy jesteście i bez szkół, czy co ?

 • Aleksander - niezalogowany 2019-02-23 11:38:42

  Czytając komentarze przyrodniczych dyletantow, o skażonym dziku, przybitym do palety itp. szok !!! Takich glupot, bzdur i SF w zyciu bym nie wymyślił, choćbym rok na bezludnej wyspie byl zamknięty. Nic nie wiedzą o myślistwie, postępowaniu z upolowana tusza a całe myślistwo sprowadzają do pif paf w lesie

 • gość 2019-02-23 22:54:31

  No przecież nic się nie stało. Po co ten cały jazgot. Myśliwy chciał zanęcić lisa i to uczynił, i co z tego że do tego posłużyła jakaś skóra z dzika. Przecież jest to całkowicie legalne. Pozyskał myśliwy dzika a skórę z niego wziął jako przynętę na lisy i chwała mu za to. To chyba podstawił jakiś nawiedzony eko który szuka tylko pogłosu na skale kosmiczną. Przynęcał lisa i dobrze tak właśnie trzeba robić , najlepiej żeby wyrzucił resztki z ubojni na to lepiej biorą. Takie skóry jak na zdjęciu co kilka dni smaruje się świeżym tłuszczem lub mielonym mięsem najlepiej z wołowiny , wieprzowina nie daje takiego zapachu. No chyba że są to ryby , ale słyszałem że dobry jest prawdziwy tran , ponoć idą na to lisy i borsuki jak pszczoły do miodu. No w końcu porządna reklama sposobu polowania na lisy. Super gościu zrobiłeś , nic się nie martw , nic ci nie zrobią, tak można robić i nigdzie nie pisze że takie nęcenie jest zabronione.

 • gość 2019-02-23 23:05:17

  To myśliwi mogą w lesie dziki przybijać gwoździami do desek a potem do nich strzelają, ale jaja, super. To lepiej niż na jarmarcznej strzelnicy. Jak skończę szkołę natychmiast zapisuje się do polskiej organizacji łowieckiej. Będę mógł sobie w końcu postrzelać do czego będę chciał.

 • gość 2019-02-24 02:14:45

  A co innego ci 'myśliwi' umieją robić? W sobotę, omal nie dostałem kulki, będąc na spacerze z dziećmi. Aleksander P.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-24 10:06:51

  Nie ma sie co obrazac. Czas na wnioski. Lowiectwo przestalo byc "modne". Juz dawno przwstalo byc elitarne. Pytanie: czy jest rzeczywiscie niezbedne, i kiedy wreszcie zostanie zabronione? Nie "czy" tylko kiedy zostanie zabronione?

 • gość 2019-02-24 12:03:35

  Zabronione nie będzie, ale w szeregach tego związku będą się ujawniać coraz to mądrzejsze głowy takie choćby jak w ujawnione w tym felietonie. Mądre koło, mądrzy myśliwi a jeszcze mądrzejsi ci wszyscy z zarządu tego koła że pozwalają na coś takiego . Chociażby przeprosili czytelników za zaśmiecanie środowiska naturalnego, ale przecież są tak aroganccy że nic nie zrobią ale będą obrażeni że ten bałagan zobaczył światło dzienne . Ciekawe jak mają w swoim kole łowieckim , czy też maja bałagan i na podłogę w swoich domach wysypują śmieci? Brak kultury i elementarnych zasad współżycia społecznego. Wstyd i hańba dla tego koła i jego prezesa. WSTYD na cała Polskę.

 • Gośćq - niezalogowany 2019-02-24 13:49:01

  To jest pokłosie przyjmowania do kół łowieckich chłopów, okolicznych kłusoli, młodych pijaków. Brawo reformatorzy i obrońcy PZŁ z portalu łowieckiego

 • Gość - niezalogowany 2019-02-24 13:50:50

  Aleksander P, To po las jest dla wszystkich i myśliwych również. Jak go sobie ogrodzisz będzie twój.

 • gość 2019-02-24 22:40:20

  POlesie każdy może chodzić, przecież w tym kole jest wielce zasłużony pracownik LP, który pełnił obowiązki w Czarnoborze a teraz chyba w Połczynie a może jeszcze gdzie indziej. On to chyba wymyślił bo tylko jego stać na takie pomysły.

 • gość 2019-02-24 22:45:06

  A przecież to jest te koło co pani Ani z Sitna po oknach w sylwestra strzelali na polowaniu przed płotem. Dobrze że nikogo nie postrzelili albo co gorszego. Ale na zdjęciach widać było krew, z tego co pamiętam mówili że to nie oni że to jakiś kogut czy inna zaraza a może podkradł się pod gospodarstwo wilk, o Boże to oni już nawet wilki sprowadzili , co to za myśliwi.

 • gość 2019-02-25 09:43:48

  A gdyby tak wilk jeden czy drugi pogonił by tych myśliwych to i może zmądrzeli by w końcu. Bo tak to tylko kłamią i oszukują, nie płacą rolnikom tego co im się należy i robią z siebie wielkich panów.Szlachta, kurka wodna.

 • nimfa - niezalogowany 2019-02-25 15:11:13

  Histeria jak z TeWałenu. Jeśli dzik był zdrowy, to jak najbardziej prawidłowe nęcisko na lisa. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. No chyba, że dla ekoterrorów, którzy wmawiają ludziom że kurczak na ladzie w sklepie mięsnym to "makabryczny widok". Nie dajmy się zwariować wegeideologom bo za kilka lat będziemy przymusowo karmić własne dzieci soją z GMO.

 • gość 2019-02-25 15:41:38

  Po lekturze komentarzy widzę, że jednak łowiectwo jest elitarne - skoro nie podoba się aż takim durniom, jak komentujący tu przeciwnicy łowiectwa. Aż dwóch ćwiećgłówków skomentowało, że ta skóra z dzika była przybita do desek jako cel :-) A co do dzieci na polowaniu - idioci twierdzą, że jak dziecko będzie oglądać polowanie, to wyrośnie z niego degenerat. To może przedstawię krótką listę "degeneratów" którzy uczestniczyli w polowaniach w dzieciństwie: Mickiewicz, Chopin, Żeromski, Sienkiewicz, Piłsudski, Kościuszko, Mościcki, Sobieski i wszyscy pozostali polscy królowie. Nie uczestniczyli w polowaniach: mały Stalin i mały Hitler :-)

 • Gość - niezalogowany 2019-02-25 21:09:10

  Nie skóra z dzika a żywy dzik przybity do palety. Straszne!

 • gość 2019-02-26 08:40:19

  Mówcie co chcecie, piszcie że jest wszystko w porządku, ale wiemy swoje. Etyka tych myśliwych , z tego koła jest tylko słowem i z całą pewnością nie wiedzą co te słowo oznacza. Po prostu skandal , osoby kierujące tym kołem nie maja pojęcia jak to się robi i tylko strzelają do zwierząt bez świadomości i konieczności poprawnego działania. Zero kultury osobistej. WSTYD

 • gość 2019-02-26 14:25:02

  Na zdjęciu nawet widać jak się ten cały dzik jeszcze żywy rusza. SZOK!

 • gość 2019-03-03 21:54:17

  Żeby ci ktoś paluszki do deski przywiercił. Biedny dzik. Na żywca do palety!

 • St. Pawluk - niezalogowany 2019-04-12 13:54:43

  Sprzedam tanio puchy z żywcem, bez ASF

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"