:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Szczecineccy biegacze ukończyli bieg na 100 kilometrów

Szczecinecczanie ukończyli Bieg 7. Dolin na dystansie 100 km w Krynicy Zdroju. Bieg zaliczany jest do trudniejszych polskich ultramaratonów.

Biegacze, którzy go ukończyli uzyskują 5 punktów do klasyfikacji w UTMB. Jego trasa przebiega przez największe pasma Beskidu Sądeckiego – Jaworzynę Krynicką, Runek, Prehybę, Radziejową i Łomnicę.  Przewyższenia - bagatela - około 4500 m! Tomasz Wolanin i Artur Paszkiel, którzy w czerwcu startowali w Ultrarzeźniku, mają już 10 punktów i do losowania startu w UTMB brakuje im już tylko 5 pkt.

W biegu, oprócz amatorów, startowali także zawodowcy. Bieg na 100 km to jedna z konkurencji Festiwalu Biegowego. Wśród mężczyzn wygrał Bartosz Gorczyca, zaś wśród pań - Magdalena Łączak.

To nie jedyne osoby z naszego miasta, które startowały w biegu.

Na dystansie 100 km, biegł Piotr Żyjewski - Team Biegowy Szczecinek. Sędziowie zdjęli go na 74 km, przekroczył strefę czasową.  Biegł także Maciej Wiórek - na 64km - czas 9h28min., miejsce 159 na 509 zawodników.  Na 17 km starował natomiast Marcin Bocheński - Parkrun, MKL Szczecinek, Paulina Nadziejko, Szymańska Ewa i Szymański Jarosław - TBSz.

opr: Patryk Witczuk