:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C lekkie zachmurzenie

Szczecineccy ratownicy - ochotnicy pomagają i się nie chwalą

charytatywnie, Szczecineccy ratownicy ochotnicy pomagają chwalą - zdjęcie, fotografia

Choć działają dopiero trzy lata, w Szczecinku już zna ich praktycznie każdy. Mowa o ratownikach – wolontariuszach z Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED. Sami tym, co robią, chwalić się nie chcą. A jest tego naprawdę dużo. 

- Miniony rok był dla TADMED-u bardzo udany – podsumowuje działalność swojego stowarzyszenia Tadeusz Tośko, prezes organizacji. – Mamy na swoim koncie mnóstwo akcji, samo stowarzyszenie także się bardzo przez ten czas rozwinęło.

A co się działo? – W ciągu całego 2016 roku udało nam się przeszkolić z zakresu podstawowej pierwszej pomocy 1405 osób. Braliśmy też udział w 257 różnego rodzaju wydarzeniach (szkoleniach, pokazach, zabezpieczeniach). Jednym z ważniejszych osiągnieć było wpisanie decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Innym bardzo ważnym wydarzeniem było podpisanie oficjalnego porozumienia o współpracy z Fundacją ITAKA Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych. Trzykrotnie byliśmy dysponowani przez KPP Szczecinek i braliśmy udział w poszukiwaniach osoby zaginionej w powiecie szczecineckim. 

- Oficjalnie rozpoczęliśmy współpracę z Komendą Powiatową Policji w Szczecinku, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku, Komendą Straży Miejskiej w Szczecinku i Ochotniczą Strażą Pożarną w Parsęcku oraz Łubowie – dodaje Tadeusz Tośko. - Byliśmy uczestnikami VI Eksperckiej Konferencji Fundacji ITAKA dla Grup Poszukiwawczych w Warszawie. Dzięki naszemu programowi „Uśmiech przez 366 dni”, także razem z Czytelnikami „Tematu” pomogliśmy 10-cio miesięcznej Wiktorii i jej mamie. Nasi ratownicy sześciokrotnie, będąc pierwsi na miejscu zdarzenia, udzieli pomocy poszkodowanym w zdarzeniach drogowych.

- Ponadto uczestniczyliśmy w ćwiczenia służb ratowniczych min. „załamanie się lodu” , „pożar na statku”, „wypadek drogowy2016”, „Hotel 2016” - Braliśmy udział w manewrach służb ratowniczych Powiatu Szczecinek w Bornem Sulinowie. Podpisaliśmy porozumienie z Centrum Zdrowia Psychicznego dotyczące wsparcia dla rodzin osób zaginionych w powiecie. Otrzymaliśmy też dwa GPS-y do prowadzenia działań poszukiwawczych.

- Byliśmy nominowani podczas XII edycji Gali Mocarza Gospodarczego Powiatu Szczecineckiego jako „Pozagospodarcza Osobowość Roku”. Oprócz tego byliśmy uczestnikami akcji bicia rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na zlecenie IGP POMERANIA w Koszalinie, prowadziliśmy zajęcia dla osób pozbawianych wolności w Zakładzie Karnym w Czarnem. Wielokrotnie też włączaliśmy się w różne akcje i inicjatywy społeczne, a o naszej grupie pisano na stronach służb ratowniczych w Ameryce i we Włoszech…

Jak podkreśla nasz rozmówca, w 2016 roku ratownikom z Tadmedu udało się poznać wielu wspaniałych ludzi, którzy wsparli działania organizacji i podzielili się swoim doświadczeniem. – Mówi Tadeusz Tośko: Rok 2016 oceniamy bardzo dobrze i rozwojowo dla naszego stowarzyszenia. Mamy nadzieje, że kolejne lata będą tak samo dobre i pozwolą nam rozwijać się dalej. Dziękujemy Wam za zaufanie i za to że jesteście.

Szczecineccy ratownicy - ochotnicy pomagają i się nie chwalą komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com