:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C całkowite zachmurzenie

Szczecinecczanin ze stażem trenerskim w Pogoni Szczecin

Między 14 a 19 listopada szczecinecczanin, były piłkarz Darzboru Szczecinek oraz MKP, 30-letni Karol Sadzik odbył staż trenerski w ekstraklasowej Pogoni Szczecin, którą prowadzi obecnie Kazimierz Moskal. Dla Karola Sadzika był to staż wyjątkowy, ponieważ mógł poczuć się jak sztabowiec Pogoni: Obserwował treningi prowadzone przez trenera Moskala i innych trenerów, odbywał rozmowy ze sztabem trenerskim i graczami Pogoni. Karol Sadzik miał także możliwość przebywania w szatni czy obserwowania treningi na boisku i siłowni. Trener Moskal dał mu także szansę uczestnictwa w wewnętrznych odprawach z zawodnikami.

- Wielkie wrażenie zrobiła dla mnie rozmowa z Robertem Kolendowiczem - koordynatorem Akademii Piłkarskiej funkcjonującej przy Pogoni Szczecin, który osobiście był reprezentantem Polski i zaliczył około 100 występów w ekstraklasie. Robert Kolendowicz okazał niezwykle otwartą osobą, rozmawialiśmy kilka godzin. Przedstawił mi wizję budowy Akademii, plan szkoleniowy,model gry, profil zawodnika jakiego bezpośrednio mówiąc chcą wyprodukować i wiele, wiele więcej. Widać profesjonalizm i zapał - mówi Karol Sadzik, który także uczestniczył w profesjonalnych badaniach wydolności, przeprowadzany przez doktora pracującego przy klubie. Pobyt 30-latka zwieńczył mecz Pogoń Szczecin - Wisła Kraków, który Portowcy wygrali aż 6-2, a cztery bramki strzelił reprezentant Węgier, Adam Gyurcso, od którego po meczu otrzymał koszulkę meczową wraz z dedykacją. -Staże trenerskie nie są w tych czasach czymś niesamowitym, jednak ten z pewnością był wyjątkowy w formie i dostępności do ludzi tworzących ten klub. Z pewnością nie byłoby to możliwe, gdyby nie mój przyjaciel i piłkarz Pogoni, Jarosław Fojut, który jest niezwykle ceniony i szanowany w klubie nie tylko za postawę na boisku ale napewno również poza nim. Z tego miejsca chce mu serdecznie podziękować - dodał Karol Sadzik. - Zdecydowanie chcę powiedzieć, że Pogoń Szczecin tworzą ludzie z wiedzą i odważną wizją. Dziękuję za gościnność. Przekazana wiedza jest bezcenna - zakończył.

Karol Sadzik to były piłkarz Darzboru Szczecinek. Jeszcze w poprzednim sezonie (w rundzie jesiennej) był w składzie MKP Szczecinek (strzelił wówczas bramkę w meczu 2. kolejki z Gryfem Kamień Pomorski).

Sadzik w rewelacyjnym stylu utrzymał Darzbór na poziomie IV ligi, mimo, że po rundzie jesiennej zespół miał na swoim koncie dokładnie... 1 punkt. Aktualnie odbywa kurs UEFA A w Szczecinie, który ukończy na początku marca. Taki kurs niedawno ukończył trener MKP, Zbigniew Węglowski.

 

Fot: Karol Sadzik

Opr.: Patryk Witczuk


Szczecinecczanin ze stażem trenerskim w Pogoni Szczecin komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com