:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C całkowite zachmurzenie

Szczecinecka kranówka otrzymała kolejną nagrodę

Biznes, Szczecinecka kranówka otrzymała kolejną nagrodę - zdjęcie, fotografia

PWiK Szczecinek otrzymało wyróżnienie w Konkursie Gospodarczym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w kategorii „Produkt Roku”. Kapituła konkursu doceniła przede wszystkim pomysł Spółki na kampanię informacyjną, która miała na celu uświadomienie mieszkańcom zalet szczecineckiej kranówki.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 listopada br. w Szczecinie Spółka odebrała wyróżnienie w kategorii Produkt Roku 2016 za „Wodę Szczecinecką”. Jedynie trzy firmy z całego województwa zostały wyróżnione przez kapitułę konkursu. 

Przypomnijmy, że przyznanie wyróżnienia zostało poprzedzone wizytą Wicemarszałka Jarosława Rzepy na Stacji Uzdatniania Wody w Szczecinku. Podczas wrześniowej wizyty Wicemarszałek miał okazję przekonać się o walorach smakowych szczecineckiej wody oraz poznać proces technologiczny. 

O walorach szczecineckiej wody z kranu nie trzeba nikogo przekonywać. Woda jest smaczna, zdrowa i co ważne tania i dostępna. Spółka od kilku lat prowadzi kampanię informacyjną, której celem jest przekonanie mieszkańców, że picie wody prosto z kranu jest bezpieczne. Szczecinecka kranówka została już doceniona w konkursie Mocarz Gospodarczy Powiatu Szczecineckiego w kategorii „Produkt Roku”.  Woda ze szczecineckiego ujęcia zaliczana jest do wód mineralnych niskozmineralizowanych i spełnia wszystkie wymagania Ministra Zdrowia nie tylko w zakresie systemów zbiorowych, ale i wymagania dla wody butelkowanej. Jej jakość jest stabilna ze względu na dobre zabezpieczenie wód głębinowych warstwami gliny, a dodatkowo pionowy spływ wody z powierzchni do warstw wodonośnych trwa aż 50 lat. W procesie technologicznym woda pozbawiana jest nadmiaru żelaza, manganu oraz siarkowodoru. Woda nie wymaga dezynfekcji (chlorowania).

tekst/foto: PWiK

 


Szczecinecka kranówka otrzymała kolejną nagrodę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com