:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Szczecinecki Mechanik ma już 70 lat

„Mechan – to jest szkoła twego życia! Mechan – to oryginalny styl bycia” – z pewnością w taki sposób o szczecineckim Mechaniku mogą mówić ci, którzy wzięli udział w jubileuszu 70-lecia szkoły. Uroczystości 70-tych urodzin Mechanika miały miejsce w minioną sobotę, 30 września. I jak na urodziny przystało, było mnóstwo życzeń, prezentów oraz radosnych i wzruszających wspomnień. Nie zabrakło też oczywiście dobrej zabawy.

 

Część oficjalna jubileuszowych uroczystości odbyła się w samo południe w kinie Wolność. Wzięli w niej udział specjalnie zaproszeni goście. Oprócz nauczycieli, także tych dawnych, absolwentów i uczniów, życzenia całej społeczności szkolnej złożyli m.in. starosta Krzysztof Lis, przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Bała i radny Jacek Lesiuk, przedstawiciele związków zawodowych, a także dyrektorzy i nauczyciele z innych szczecineckich szkół.

- Wspomnienia związane ze szkołą zawsze pozostaną w pamięci, a dźwięk szkolnego dzwonka będzie je przywoływał ponownie – podkreśliła w swoim krótkim wystąpieniu Danuta Czajkowska, dyrektor obecnego Zespołu Szkół Technicznych, a dawniej – Mechanika. – Każdy zakątek szkolnych korytarzy dzisiaj do nas przemawia, łączy bowiem przeszłość z przyszłością. Ten dzień to czas przywoływania w pamięci kolegów, koleżanek i nauczycieli. To także czas wzruszeń i refleksji nad minionymi latami.

- Nasza szkoła wytworzyła bogatą tradycję, swój klimat, połączyła też wiele ludzi: nauczycieli, pracowników i absolwentów – dodała dyrektor. Danuta Czajkowska podkreśliła, że szkoła od wielu lat może się pochwalić wysokimi wynikami egzaminów i wieloma sukcesami. – Wychowankowie szkoły, którzy opuszczali te mury, dzisiaj są naszą dumą i największym prezentem. Na uwagę zasługują również ci absolwenci, którzy będąc absolwentami tej szkoły powrócili do niej jako nauczyciele. Dzisiejszy dzień przypomina, że w szkole najważniejszy jest uczeń, duszą szkoły jest nauczyciel i wychowawca, wsparciem rodzice, a dumą absolwenci. – zaznaczyła na koniec Danuta Czajkowska.

Po oficjalnej części uroczystości związanych z 70-leciem Mechanika wszyscy goście mogli znów odwiedzić mury dzisiejszego Zespołu Szkół Technicznych. To jednak nie zakończyło jeszcze programu obchodów. Wieczorem wszyscy mogli się wspólnie bawić, podczas wielkiego balu, zorganizowanego w hotelu Resiednece.


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


mechanik szczecinek zespół szkół technicznych 70 lat urodziny - komentarze opinie

  • Mirosława Chudzik 2017-10-01 18:48:39

    Miłe wspomnienia ,jestem absolwentem pierwszego rocznika Techniku Mechanicznego rocznik 1965-1970 .Nasza wychowawczynią była Pani Irena Ginel. Dużo nowych twarzy poznałam tylko Pana Drewnowskiego .Pozdrawiam wszystkich MIROSŁAWA KARPIŃSKA /Chudzik/

  • gość 2017-10-02 21:14:32

    Za moich czasów w szkole panował faszyzm.Wszyscy musieli być,jak to mawiał pan,który na wschodzie zakrztusił się kiełbasą,elegancko ostrzyżeni i był zakaz przychodzenia do szkoły w ubraniach z murzyńskimi napisami...

Dodajesz jako: Zaloguj się