:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Wreszcie nowocześnie?
 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3

Nasz Szczecinek to z pewnością miasto z piękną przeszłością i zabytkową architekturą. Nawet poza swoją  historyczną częścią ma kameralny charakter, który zapewnia trzy- , czterokondygnacyjna zabudowa oraz prowadzona gospodarka przestrzenna. Wciąż jednak brak tu nowych mieszkań. Pojawiają się głosy, że nie tylko nowych, ale i tych idących z duchem czasu. Powstaje jednak pytanie, jak w naszą szczeciniecką przestrzeń wpisały by się projekty rodem z wielkich miast. Czy na taką architekturę znajdzie się u nas miejsce?

Nowe standardy w Szczecinku
 

Na naszym wciąż jeszcze nienasyconym rynku nieruchomości wielu deweloperów ulega pokusie, by budować i sprzedawać szybko. Bez większego znaczenia pozostaje ogólny charakter i jakość zabudowy.  Nowe inwestycje wydają się być  na siłę “wciskane” w dostępny teren, tak by zapewnić jak największą liczbę mieszkań na sprzedaż.

Tymczasem architektura, nawet ta użytkowa, a może przede wszystkim taka, powinna podnosić komfort życia mieszkańców. Aby go uzyskać, należy zadbać o szereg elementów. Zacząć należy od tych zewnętrznych, czyli kształtu samej bryły budynków, jej estetyki, ale i dostosowania do warunków zewnętrznych – położenia względem stron świata czy okolicznych budynków. Ich mieszkańcy, by czuć się bezpiecznie muszą z jednej strony mieć kontakt ze sobą, możliwość spędzenia czasu we wspólnej przestrzeni, z drugiej zaś zadbać o  prywatność. Stąd też ważne okazują się przyległe tereny zielone, plac zabaw, ale i prywatne balkony, okna oddalone na tyle, by wzrok sąsiada nie miał szans  spocząć na naszej własnej kanapie. I wreszcie wykończenie, które będzie miało wpływ na ergonomię mieszkania. Szczelność i jakość okien, bezpieczne odprowadzanie deszczówki z dachu, grubość ścian, solidne zabezpieczenia w drzwiach, wysokiej jakości armatura. Każdy z tych elementów wpłynie bezpośrednio na jakość życia późniejszych mieszkańców, wysokość ponoszonych opłat i oczywiście zadowolenie z dokonanego wyboru. Jeszcze nie tak dawno walory te zarezerwowane były dla tylko dla osób zamożnych, dziś nie powinny być one jednak tylko luksusowym kaprysem.

Wreszcie nowocześnie?

Bez wątpienia tego rodzaju inwestycje – mające na uwadze nie tylko korzyści dewelopera, ale przede wszystkim komfort życia mieszkańców, są niezwykle potrzebne w naszym mieście. Jednak czy faktycznie w Szczecinku znajdzie się miejsce na nowoczesne, a wręcz nowatorskie architektonicznie osiedle? Według planów takie właśnie powstać ma na terenach dawnego dworca PKS przy ulicy Kaszubskiej. Wizualizacje, które udostępnił nam deweloper – Urbaniak Inwestycje – pokazują naprawdę ciekawą i przyciągającą oko bryłę budynku. Podobne – postmodernistyczne projekty utrzymane w kontrastowych barwach oraz wykończone w bardzo dobrym standardzie – znaleźć można w największych polskich miastach: Poznaniu, Gdańsku czy Warszawie. W ramach inwestycji powstaną trzy budynki wielorodzinne. Już sama ich bryła wygląda intrygująco. Warto zwrócić uwagę na stolarkę okienną w grafitowym kolorze, użycie desek kompozytowych na tarasach oraz dbałość o ogólną estetykę obiektu. Deweloperowi już w fazie projektowania przyświecał cel stworzenia mieszkańcom wspólnej przestrzeni, przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności. W planach jest tu powstanie sporej wielkości interaktywnego placu zabaw dla dzieci oraz dodatkowe miejsca parkingowe przed, jak i w znajdującej się na poziomie -1 hali garażowej budynku. Co ciekawe, deweloper planuje podwyższony standard wykończenia samych mieszkań, chociaż z założenia nie ma to być inwestycja luksusowa, ale właśnie szeroko dostępna. Mają to być trójszybowe i sześciokomorowe okna, izolacja posadzki styropianem i watą mineralną, dzięki którym  niestraszne wydaje się być głośne tupanie sąsiadów. Zewnętrzna izolacja ma zostać wykonana przy użyciu styropianu grafitowego, a o zwiększenie poziomu bezpieczeństwa  zadbają drzwi wejściowe do mieszkań klasy C.

Wygląda na to, że deweloper - Urbaniak Inwestycje postawił przed sobą bardzo ambitne zadanie, wprowadzenia w naszą miejską przestrzeń nowoczesności i świeżości. Jednocześnie utrzymanie jej charakteru może okazać się jednak karkołomną misją. Wydaje się to być również wyzwaniem dla nas - mieszkańców. Jak tutejsze młode rodziny odnajdą się w takiej odmienionej przestrzeni? Czy jej nowatorskość i pewien wielkomiejski charakter znajdą u nas swoich zwolenników? Czy może w imię utrzymania obecnego stylu zabudowy powinno się zrezygnować z budowania wyróżniających się na tle otoczenia, architektonicznych nowinek? Gorąco zapraszamy do zabrania głosu w dyskusji oraz udziału w naszej sondzie.

artykuł partnera serwisu

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

urbaniak szczecinek polna budynek mieszkania - komentarze opinie

 • gość 2017-11-22 18:36:35

  Kiedy mieszkanie+ w Szczecinku

 • Władysław Urbański 2017-11-23 08:16:28

  Mieszkanie + w obecnej kadencji władz jest tylko marzeniem. Po pierwsze to pomysł PISu,a więc nie do zaakceptowania. Po drugie popsułoby to interes zaprzyjażnionego dewelopera NO CHYBA,ŻE...??? :)

 • Enzo - niezalogowany 2017-11-23 08:57:30

  Stara, przedwojenna architektura Szczecinka jest bardzo ciekawa. Bardzo lubię patrzeć wieczorami na podświetlony, neogotycki ratusz. Uważam, że postmodernistyczne projekty nie pasują do Szczecinka. Pozdrawiam

 • gość 2017-11-23 10:41:09

  ratusz jest neoromański, a właściwie eklektyczny. neogotycki to jest duży kościół, a aktualne budownictwo nazwałbym raczej neomodernistycznym niż postmodernistycznym. tak czy siak, nieciekawie się to łączy z małomiasteczkowymi kamieniczkami. żeby było współcześnie i "art", trzeba by iść raczej w przemyślany dekonstruktywizm na poziomie... ale to by trzeba mieć miejskiego architekta na poziomie ;)

 • gość 2017-11-23 18:35:27

  Jeden taki nowoczesny budynek nie pasuje do tego miasta, chyba że powstałoby jakieś osiedle na obrzeżach miasta to może. Dobrze byłoby aby więcej budowano mieszkań bez gazu i zaczęli likwidować bojlery. Obecnie mieszkam w takim bloku i jestem zadowolona, a w przyszłości i to nie dalekiej chcę wrócić do Szczecinka.

 • gość 2017-11-23 23:22:00

  BRAWO TAK TRZYMAC

 • Andrzej Pietras 2017-11-24 12:11:23

  Podejrzewam, że PT Autor artykułu chodził ''w kratkę'' na zajęcia i opuścił wykład na temat dbałości projektanta o zachowanie charakteru otoczenia w jakim umieszcza swój projekt. Nieprzestrzeganie tej zasady tworzy chaos w zabudowie i sprawia wrażenie jakby ''architekta przy tym nie było'' - bijącym w oczy przykładem jest okazały ''nowoczesny'' (a jakże !) budynek deweloperski, wciśnięty w osiedle generalskie. Nie jestem przeciwnikiem nowoczesnych pomysłów w architekturze, ale apeluję o trochę umiaru.

 • gość 2017-11-24 21:41:23

  Panie Andrzeju. Jeżeli chodzi o os. generalskie, to już przed wspomnianym budynkiem deweloperskim był tam misz masz styli, od baraków i dworków biednej szlachty, małych twierdz, otoczonych murem, do stodół i innych czarno-szarych bezgustownych potworów. Oczywiście nie będę oceniał gustów właścicieli, ale wspomniany, nowoczesny budynek to w tym miejscu jest najjaśniejszym punktem osiedla.

 • gość 2017-11-25 09:27:20

  "... (gość 2017-11-24 21:41:23) ".......ale wspomniany, nowoczesny budynek to w tym miejscu jest najjaśniejszym punktem osiedla" "Najjaśniejszym"??? A od której strony??? (..że grzecznie zapytam).

 • Gość - niezalogowany 2017-11-25 15:01:26

  Bardzo ładny, nowoczesny budynek zaprojektowany z dbałością o komfort mieszkańców. Takich w Szczecinku brakowało. Trudno dostosować projekt do otoczenia, które jest tak różnorodne. Ten jest super. Tylko ten niebieski niekoniecznie.

 • Andrzej Pietras 2017-11-25 18:42:51

  Gościu! Ładny to jest mój sąsiad jak idzie w niedzielę na sumę, z małzonką pod ręke. W architekturze chodzi chyba jednak o coś innego. Żeby nasze miasta ( i wsie ) wyglądały na mądrze i estetycznie zaprojektowane. Żebyśmy nie oglądali popisów nawiedzonych nowoczesnością architektów,,spychających na margines dotychczasowy charakter zabudowy. Jeśli nie będziemy o tym pamiętać, to wkrótce czeka nas życie w pogłębiającym się chaosie.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"