:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?PILNE

Szczecinek był taneczną stolicą kraju. Mistrzostwa Polski w Tańcach Latynoamerykańskich

26/02/2018 05:43

W weekend, 24-25 lutego za sprawą Mistrzostw Polski Federacji Tańca Sportowego w Tańcach Latynoamerykańskich, Szczecinek był taneczną stolicą Polski. Do hali sportowej przy ulicy Wiatracznej przybyli najlepsi polscy tancerze. Wśród nich byli między innymi ostatni Mistrzowie Polski, warszawska para Edgar Marcos Borjas i Alina Nowak.

Od samego początku wiadomo było, że zmagania będą naprawdę emocjonujące, więc hala sportowa przy Wiatracznej była pełna.
Zmagania tancerzy na parkiecie oceniali międzynarodowi sędziowie: Davide Gabusi (Włochy), Irena Bous (Ukraina), Jensen Bo Loft (Dania), Carola Tuokko (Finlandia), Sergejs Sinkins (Łotwa), Vlatko Pavleski (Macedonia), Tomasz Kadylak, Patryk Mierzwa i Jarosław Przekop.

Pierwszego dnia, w sobotę, swoje taneczne umiejętności zaprezentowało wszystkim zgromadzonym łącznie 79 par w kategoriach Młodzież, Dorośli i Senior II.

Samba, cha cha, rumba, paso doble i jive - to zestaw obowiązkowy, który wykonywała każda para.
I tak, po całej prezentacji, eliminacjach i wszystkich rundach Mistrzostw oraz gali wieczornej imprezy, przyszedł czas na ogłoszenie wyników. 

W kategorii młodzieży, najlepsza okazała się być para Jakub Kacprowicz i Zuzanna Szpak z klubu Black Dance Gdańsk. W kategorii dorosłych, tytuł Mistrzów Polski obronili po raz drugi Edgar Marcos Borjas i Alina Nowak z Contra Sport Warszawa, którzy wyprzedzili swoich klubowych kolegów, Jakuba Lipowskiego i Diandrę-Anielę Illes. Najniższy stopień podium, przypadł parze Bartosz Lewandowski i Anna Karolina Wałachowska (KTT Duet Warszawa). W tej kategorii mogliśmy spotkać także akcent szczecinecki: wychowanka klubu Aida Szczecinek, która obecnie reprezentuje Corte Top Dance ze stolicy - Celina Balon, w parze z Piotrem Firlągiem zajęła 10. miejsce.

Kategorię Senior II wygrała para Piotr Jankowski i Maria Jankowska z klubu Jantar Elbląg.

Szczecineckie akcenty
Drugiego dnia także emocji nie brakowało. Na samym początku miejsce miał pierwszy z bloków Turnieju Towarzyszącego o Memoriał Barbary Krzyżanowskiej-Ksok, założycielki KTT Aida Szczecinek. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: Turniej Wojewódzki i Turniej Ogólnopolski.

Zaprezentowało się łącznie 25 par dziecięcych, które musiały tańczyć między innymi walca, czy skoczną polkę. Najmłodsi uczestnicy mieli ukończone 7 lat. Mieliśmy dość liczne grono uczestników z klubu Aida Szczecinek. W kategorii do lat 7 w pierwszej grupie wygrała para Paweł Grzegorczyk i Laura Gawrońska, a w drugiej grupie triumfowali Patryk Koziński i Dominika Zapaśnik. W kategorii 8-9-latków zwyciężyli Roman Andruszkiewicz i Julia Sosna. Wśród 10 i 11-latków pierwsze miejsce przypadło Łukaszowi Adamczewskiemu i Julii Samborskiej, a w kategorii 12 i 13-latków Julianowi Mantykowi oraz Idze Szulęckiej.

Klasa "A" i "S"
Ogłoszone zostały także wyniki w kategorii Senior I. Tu najlepsi byli Tomasz Kucharczyk i Róża Kucharczyk z Corte Dance Progress Warszawa. Ta sama para triumfowała również w kategorii Senior II.
W rywalizacji Juniorów starszych, zwyciężyli w całych zawodach Tomasz Ruszkowski z Julią Mozdyniewicz (Corte Dance), a w zmaganiach Młodzież starsza wygrała para Dawid Podgajny i Victoria Pruszkowska (PM-Lubin).

Warto wspomnieć, że w czasie szczecineckiego turnieju, kilka par otrzymało taneczne klasy "A" i "S" (najwyższa z klas w tańcu towarzyskim).
Mistrzowie i Wicemistrzowie Polski FTS oraz ich trenerzy otrzymali medale, puchary, dyplomy i upominki, pozostałe pary finałowe otrzymały dyplomy i upominki, zaś wszystkim wręczone były dyplomy uczestnictwa.

Zawody zorganizowała Federacja Tańca Sportowego (FTS), Zachodniopomorski Związek Tańca Sportowego (ZZTS), Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku oraz Klub Tańca Towarzyskiego AIDA Szczecinek, który od lat prowadzi Katarzyna Balon.

Patryk Witczuk

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

mistrzostwa polski tańce latynoamerykańskie szczecinek - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-02-26 23:30:40

    Wiele dużych miast może jedynie pomarzyć o imprezie rangi mistrzostw Polski a tu proszę. Brawo dla klubu Aida i brawo dla organizatorów.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-27 13:43:14

    A autografy mozna było zbierać w Mc Donald's :) po imprezie większość się tam zjawiła ;)

Dodajesz jako: |

Rekreacja, Szczecinek - miasto - więcej informacji