:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?PILNE

Szczecinek, miasto wolontariuszy. Bezinteresownie pomagają innym, nie licząc na wyróżnienia

Szczecinek, miasto wolontariuszy. Bezinteresownie pomagają innym, nie licząc na wyróżnienia

Są jak dobre duchy, a ich pomoc jest bezcenna. Co roku wolontariusze obchodzą swoje święto. Świętowano również w Szczecinku. Od 2009 roku jedną z form uhonorowania pracy i zaangażowania wolontariuszy jest organizowany w mieście konkurs na Wolontariusza Roku. Dzięki plebiscytowi działający zwykle bez towarzystwa kamer i obiektywów ludzie mogą się zaprezentować lokalnej społeczności.  Komisja Konkursowa ma niełatwe zadanie. Nie jest bowiem łatwo zmierzyć, na ile ktoś w pomoc na rzecz innych ludzi angażował się bardziej od pozostałych, jakie przyświecały mu intencje, ile kosztowało go to wysiłku, jakie tej pomocy towarzyszyły emocje. Poza tym, nie wszystkie działania szczecineckich wolontariuszy z różnych względów doczekały się nominacji. Dlatego warto przypomnieć, czyja postawa, również poza tymi wyróżnionymi w ratuszu, była w tym roku warte dostrzeżenia. Które wydarzenia z udziałem szczecineckich wolontariuszy odbiły się na naszych łamach najgłośniejszym echem?


Jedną z form pomocy, której chętnie podejmują się wolontariusze i do której zazwyczaj przyłącza się spora grupa osób gotowych udzielić swojego wsparcia, są różnego rodzaju sportowe zabawy na rzecz walczących z ciężkimi chorobami młodych ludzi. Pod koniec ubiegłego roku z inicjatywy Izy Reszke i Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych zorganizowano akcję pełną licznych konkurencji i atrakcji dedykowaną choremu na stwardnienie rozsiane Tomkowi. https://szczecinek.com/artykul/dla-tomka-robili-wszystko/201743
O potrzebujących nie zapomina również Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe. Niedawno zakończył się turniej charytatywny na rzecz Mateusza Pabisiaka. https://szczecinek.com/artykul/pomagali-mariuszowi-podczas/313069 . Wcześniej stowarzyszenie podczas balu zbierało pieniądze na leczenie małego Igora Subkowskiego. https://szczecinek.com/artykul/to-juz-czwarty-bal-charytatywny/201245 .
O swoich koleżankach zmagających się z chorobami nowotworowymi nie zapomnieli również uczniowie szczecineckich szkół. Na rzecz Narii i Weroniki kwestowano podczas szkolnych wydarzeń zorganizowanych m.in. w ówczesnym Zespole Szkół Integracyjnym oraz w szkole społecznej. W sumie dla chorych dziewczynek udało się zebrać ponad 22 tys. zł. https://szczecinek.com/artykul/bardzo-swiatecznie/201555 . Inną ważną akcję charytatywną postanowili zorganizować uczniowie Publicznego Gimnazjum w Turowie. Młodzi wolontariusze przygotowali teatr cieni. Oprócz tego kwestowali na rzecz potrzebujących, samotnych osób: https://szczecinek.com/artykul/charytatywny-teatr/201601
W okresie Bożego Narodzenia od lat o najmłodszych mieszkańcach Szczecinka pamiętają członkowie Klubu Sportowego Wielim Szczecinek. Ich ostatnia mikołajkowa akcja na oddziale pediatrycznym szczecineckiego szpitala zorganizowana została już po raz dziesiąty https://szczecinek.com/artykul/10-lat-mikolajek-z-wielimiem/201560
Zawsze gotowi pomagać innym są zabezpieczający niemal każdą imprezę w mieście i powiecie wolontariusze-ratownicy z OGR Tadmed: https://szczecinek.com/artykul/szczecineccy-ratownicy/201489 . Gotowa bezinteresownie nieść pomoc i poświęcić swój wolny czas jest także szczecinecka młodzież, biorąca udział w kwestach na rzecz hospicjum. Tylko w akcji Pola Nadziei co roku uczestniczą prawdziwe tłumy: https://szczecinek.com/artykul/pola-nadziei-2017-tlumy/200417 . Oprócz tego, to właśnie młodzi ludzie z ogromna chęcią, i w wielu przypadkach zupełnie anonimowo, angażują się w rozmaite akcje. Jedną z nich jest trwająca właśnie akcja na rzecz osób bezdomnych „Zimą też może być ciepło”. Nie do przecenienia jest także pomoc młodych osób w pracy szczecineckiego schroniska. Oprócz szczecineckich wolontariuszy stale odwiedzających bezdomne zwierzęta, na uznanie zasługuje pomoc dziewczyn z Bobolic, które regularnie pielęgnują psy: https://szczecinek.com/artykul/czesanie-mycie-i-strzyzenie/262742 .
Wydarzeń z udziałem wolontariuszy i osób chcących po prostu komuś pomóc było w tym roku naprawdę mnóstwo. Które z nich wywołały jednak największe emocje naszych Czytelników? Ogromne uznanie zdobyła informacja o tym, że w Szczecinku rusza jadłodzielnia. Do punktu dzielenia się żywnością przy ul. Rzemieślniczej można się zgłaszać od września: https://szczecinek.com/artykul/nie-jadlodajnia-tylko/268802
Na bardzo duży - pozytywny odzew mogą również liczyć uczestnicy, a w zasadzie uczestniczki akcji na rzecz osób po chemioterapii. W ostatnim czasie wiele, często bardzo młodych mieszkanek Szczecinka zdecydowało się na to, by ściąć i oddać swoje piękne, długie włosy. Na taki gest zdobyły się m.in. Amelia, Martynka czy Gabi, a także dziewczynki z SP4 i uczestniczki akcji zorganizowanej przez harcerzy z 13 Czarnego Szczepu w Szczecinku: https://szczecinek.com/user/actions/add-news/257058 .
Wyjątkową wrażliwością wykazała się także osoba, która na własną rękę próbowała, i w dalszym ciągu próbuje pomóc schorowanej pani Wiesi. Pani Iza, bo o tej osobie mowa, nie tylko otoczyła starszą kobietę opieką; zorganizowała też dla niej zbiórkę funduszy na zakup różnych niezbędnych do codziennego funkcjonowania sprzętów i przedmiotów. https://szczecinek.com/artykul/uwieziona-za-63-schodami/266687 .
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o człowieku o wielkim sercu, który od wielu lat pomaga innym, przede wszystkim dzieciom. Chor. Cezary Sierzputowski z ZK w Czarnem znany jest z zaangażowania w mnóstwo charytatywnych przedsięwzięć. Ostatnio pomógł rodzinie ciężko chorego chłopca, a w geście wdzięczności dla lekarzy, którzy podjęli się leczenia Antosia zorganizował akcję „Dar Serca”, dzięki której dzieci leczone w warszawskim centrum zdrowia dziecka otrzymały mnóstwo atrakcyjnych podarunków: https://szczecinek.com/artykul/uratowali-zycie-antosiowi/309009 .

Reklama

wolontariusz roku 2017 szczecinek - komentarze opinie

  • Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz 2017-12-07 12:12:18

    Wszyscy wspaniali. Warto doceniać i wspierać ich działania.

  • gość 2017-12-07 14:12:31

    Jaki wolontariat? To jest pomysł na biznes, cała machina NGOsów. Istnieją następujące źródła finansowania organizacji pozarządowych: Źródła finansowania organizacji pozarządowych: Granty i dotacje – w tym granty i dotacje od ośrodków rządowych i samorządowych, fundacji wsparciowych i grantodawczych, zagranicznych organizacji grantodawczych oraz środków Unii Europejskiej. Współpraca z biznesem – sponsoring, darowizny finansowe, rzeczowe oraz usług, umowy barterowe. Poza pozyskiwaniem dóbr i środków współpraca z firmą może dotyczyć stałego potrącania z wynagrodzeń pracowników ich dobrowolnych datków na rzecz organizacji (ang. pay-roll campaign), click&donate[styl do poprawy] (np. Pajacyk, prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną) oraz cause-related marketing[styl do poprawy]. Darczyńcy indywidualni – wpłaty przez strony internetowe, imprezy publiczne połączone ze zbiórkami pieniędzy, kwesty, loterie, sprzedaż cegiełek, skarbony w miejscach publicznych, charytatywne SMS-y. Szczególną formą pozyskiwania darowizn od osób indywidualnych jest budowanie bazy stałych darczyńców poprzez marketing bezpośredni, doorstep lub bezpośrednią rozmowę , czyli pozyskiwanie funduszy bezpośrednio od indywidualnych darczyńców, z którymi fundraiserzy podejmują rozmowę na ulicy i przekonują do regularnego wsparcia swojej organizacji przez zlecenia zapłaty. Aktualnie w Polsce kampanie direct dialogue prowadzi Amnesty International oraz Greenpeace. Największą w Polsce zbiórkę publiczną prowadzi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Działalność gospodarcza i odpłatna działalność pożytku publicznego. 1% podatku dochodowego. Składki członkowskie. Kapitał żelazny (kapitał wieczysty) i lokaty kapitału."

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe

Wynajmę od zaraz zadbane, czyste, ciepłe mieszkanie, niski czynsz. Dwa pokoje. Częściowo umeblowane. Wynajem minimum na okres 12 m-cy. Ulica..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Tarot Numerologia Runy - Uczucia, praca, finanse, zdrowie. Oczyszczanie energetyczne Synchronizacja czakr. Zapraszam serdecznie.


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Szkolenie 5-cio dniowe MP z

UWAGA ZACHODNIOPOMORSKIE !!! OSZCZĘDZAJ PIENIĄDZE !!! 5-cio dniowe szkolenie z MP brwi, oczu i ust oraz korekt i kamuflaży, możesz odbyć już za..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista podejmie się biurowej pracy zdalnej. Znajomość pakietu Office, Corel Draw, Photo Shop. Umiejętność tworzenia stron internetowych w..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Do wynajmu mieszkanie w bloku

Mieszkanie o pow. 46 m2 na parterze . Trzy pokoje o powierzchniach 7 , 12 , 15 m2 .Pokój największy z aneksem kuchennym . Korytarz , łazienka z..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Kucharki / pomoce kuchenne -

Poszukujemy osób chętnych do pracy jako kucharze/kucharki i pomoce kuchenne. Od kandydatów oczekujemy min. 6 miesięcznego doświadczenia na podobnym..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"