:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

"Szczecinek zaczyna być miejscem znanym"

temat.net: archiwum,

Wyciąg do nart wodnych, Mysia Wyspa, okoliczne jeziora, strzeżone plaże, siłownie pod chmurką, szachy na świeżym powietrzu, rejsy statkiem i taksówką po Trzesiecku, wypożyczalnia sprzętu wodnego... Czy te wszystkie atrakcje zdołały podczas minionych wakacji przyciągnąć do Szczecinka turystów? Zdaniem burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa, sezon był pod wieloma względami bardziej zadowalający, niż w latach ubiegłych.

- Na to na pewno wpłynęła pogoda, która też była dużo lepsza niż w zeszłym roku oraz bardzo udana promocja turystyczna miasta, jak chociażby wielokrotne pobyty w naszym mieście realizatorów z telewizji - m.in. z TVN, TVN Meteo, TVN 24 i z TVP. Tych różnych ekip było dużo. W ogólnopolskich mediach co kilkanaście dni mówiono o Szczecinku. I to się przekłada później właśnie na zainteresowanie naszym miastem turystów – mówi "Tematowi" Jerzy Hardie-Douglas.  - Bardzo oblegany w tym roku był wyciąg do nart wodnych. W Szczecinku odbywały się duże imprezy sportowe, jak choćby Mistrzostwa Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem. I to wszystko spowodowało, że tych ludzi było zdecydowanie więcej. Bardzo obłożone były też wszystkie obiekty sportowe, tych grup sportowych gościło u nas dużo. 

Podczas tegorocznych wakacji Szczecinek niezwykle często gościł w ogólnopolskich mediach. Migawki z naszego miasta mogliśmy obejrzeć m.in. w TVN Meteo, TVN 24 i TVN („Projekt Plaża”). Na wycieczkę po swoim rodzinnym mieście zaprosił widzów TVP także Jarosław Boberek. Również ekipa stacji 4Fun.TV oraz dziennikarze programu „Taaaka ryba” uznali, że Szczecinek jest warty pokazania szerszej publiczności. 

- Szczecinek do pewnego stopnia jest już wypromowany. Zaczyna być miejscem interesującym, wiele osób, które nigdy nie były w Szczecinku,  po przyjeździe ze zdziwieniem konstatują, że umknęło ich uwadze to, że w Polsce jest tak piękne miasto. Takim może najbardziej spektakularnym przykładem jest reakcja pani minister Bieńkowskiej, która będąc w Szczecinku po raz pierwszy była zachwycona i zupełnie oczarowana – dodaje nasz rozmówca. 

Jak się okazuje, nie tylko szczecineckie atrakcje przyczyniły się do wzrostu zainteresowania turystów wypoczynkiem nad Trzesieckiem.

- Jednocześnie nie było takiej negatywnej kampanii, jaka ostatnio odbywała się co roku. Zawsze początek sezonu wiązał się natychmiastowo z protestami ekologów, pisaniem różnych donosów do stacji radiowych oraz telewizyjnych i te - że tak powiem – sensacje, nawet czasami nie sprawdzone, były kolportowane w kraju, co na pewno nie powodowało wzrostu ilości turystów. W tym roku na szczęście takich zdarzeń było mniej. Nie było też jakichś „spektakularnych” wydarzeń typu obecność  Escherichia coli w jeziorze, co przecież się zdarza i pewnie będzie zdarzać się dalej, ponieważ to są rzeczy zupełnie normalne, że na parę dni zwiększone ilości E. coli mogą pojawiać się w śródmiejskim jeziorze. Sezon turystyczny należy uznać za niezwykle udany – podsumowuje burmistrz. (mg)

 

"Szczecinek zaczyna być miejscem znanym" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com