:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Szczecinkowi przybyły 183 drzewka

Dziś (sobota 26.10) w Szczecinku trwa akcja Krono Drzewko 2013. To już XIII edycja sadzenia drzewek w Szczecinku. Jej inicjatorem i organizatorem jest firma Kronospan.
    Uczestnicy akcji spotkali się o godz. 8 na placu koncertowym przy ul. Kołobrzeskiej na osiedlu Zachód. stamtąd ruszyli do pracy na ulicę Polną i Karlińską. Akcja prowadzona jest również na terenie Kronospanu.
    Licznie przybyła młodzież szkolna z SP 7, pracownicy Kronospanu i innych szczecineckich zakładów pracy, przedstawiciele Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, Straży Pożarnej i Miejskiej oraz leśnicy. Był też poseł na Sejm RP Wiesław Suchowiejko. - Niestety, nie zostanę zbyt długo, bo zaraz muszę jechać do Szczecina na wojewódzką konwencję wyborczą Platformy Obywatelskiej - powiedział nam parlamentarzysta.
    - Sadzimy dziś 183 klony zwyczajne odmianę kolumnową - mówi "Tematowi" Dorota Szpojda, rzecznik prasowy Kronospanu. - Z uwagi, że młode drzewka są już dość wyrośnięte, mają około 3-3.5 m wysokości, już wczoraj pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wykopali dołki i włożyli w nie drzewka. Dziś pozostają nam w zasadzie tylko prace kosmetyczne, m.in. dopełnienie dołków ziemią oraz uporządkowanie przyległego terenu.
    Jak nam zdradziła pani rzecznik, drzewka do Szczecinka przyjechały z licencjonowanej Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych w Sompolnie. Koszt akcji to 60-70 tys. zł. - Od początku trwania akcji, od 2002 roku, w Szczecinku i okolicy posadzono 150 tys. drzew. Wiele z nich to cenne gatunki - dodaje D. Szpojda.
    - Cieszę się, że tak licznie spotkaliśmy się na tej niezwykle pożytecznej akcji ekologicznej - witał przybyłych gości dyrektor firmy Kronospan Krzysztof Aleksandrowicz. - W ramach programu Krono Drzewko posadziliśmy dotąd 20 hektarów lasów. Dziś posadzone młode klony będą rosły na 1,5 kilometrowym odcinku szczecineckich ulic.
    Po zakończeniu akcji sadzenia drzewek jej uczestnicy powrócili na plac koncertowy. Dla dzieci odbywają się konkursy, gry i zabawy. Uczestnicy akcji zostaną poczęstowani przez organizatorów m.in. pieczonym prosiakiem. (sw)

Szczecinkowi przybyły 183 drzewka komentarze opinie

 • peter - niezalogowany 2013-10-29 08:58:50

  Na jakiej ulicy to sie stało?

 • dorotaR999 - niezalogowany 2013-10-27 00:01:32

  Za zruinowane zdrowie posadź sobie drzewko!!! Suchowiejko, może popracuje dla odmiany nad jakąś ustwą, zamiest lasnować się w Szczecinku. Coś mi się wydaje, że ten sejm go przerósł.

 • Kontika - niezalogowany 2013-10-26 22:55:28

  Piszesz do tych dzieci, które sadziły te drzewa!? Jesteś bardzo zły(a)...

 • tenia1959 - niezalogowany 2013-10-26 19:30:19

  ... i to tanim mydłem. Jak się ma cena drzewek nawet 183 do ceny filtrów?

 • WASP - niezalogowany 2013-10-26 19:25:43

  Lepiej przestańcie smrodzić w mieście.Ale obłuda na maxa!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com