:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Szczupaki strajkowały, okonie brały

Kilka okoni padło łupem szczecineckich wędkarzy z Kola PZW "Jesiotr", którzy dziś (niedziela 27.10) na jeziorze Lipnica rywalizowali w zawodach "Drapieżnik 2013". Zwycięzcą wędkarskich zmagań okazał się Waldemar Przerwa. Najlepszy lekarz wśród wędkarzy i najlepszy wędkarz wśród lekarzy złowił dwa okonie. Większy ważył 30 dkg. Drugie miejsce w dzisiejszej rywalizacji zajął Marcin Wołodkowicz, a trzecie Grzegorz Polak. 
    - Aurę mamy, jaką mamy, czyli mocno jesienną (solidnie padało - dop. red.) i widocznie szczupaki na Lipnicy nie lubią deszczu. Dopisały za to okonie. Padło kilka ładnych sztuk - mówi "Tematowi" Andrzej Pilzek, szef "Jesiotra".
    Po ponad 3-godzinnych zmaganiach wędkarze zważyli swój połów i spędzili miło czas przy ognisku piekąc kiełbaski i rozprawiając nad przyszłością koła.
    - To były ostatnie w tym roku zawody rozegrane przez nas na słodkiej wodzie. Wielce prawdopodobne, że jeszcze w 2013 roku staniemy do rywalizacji w połowach dorszy na Bałtyku. Mamy, bowiem w planach Morskie Mistrzostwa Koła "Jesiotr". Jestem przekonany, że uda się nam doprowadzić do realizacji i pomyślnie przeprowadzić to ambitne sportowe przedsięwzięcie. Szczegóły organizacyjne będą znane za kilka dni - dodaje A. Pilzek.
    Szczecineccy wędkarze jeszcze jesienią będą zarybiać związkowe wody. - Niewykluczone, że właśnie do Lipnicy wpuścimy wyrośniętego, świątecznego karpia - kończy prezes "Jesiotra". (sw)

Szczupaki strajkowały, okonie brały komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com