:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Szczury w Szczecinku. Czy to już plaga?

Szczury w Szczecinku. Czy to już plaga?

Od kilku tygodni mieszkańcy sygnalizują, że częściej niż do tej pory można natknąć się na szczury. To problem nie tylko szczecinecczan. W wielu miastach od pewnego czasu daje się zauważyć wzmożoną aktywność tych zwierząt.  Generalnie sprzyjające warunki do bytowania szczurów są wtedy, gdy mieszkańcy nie zabezpieczają odpowiednio wyrzucanych do pojemników na odpady resztek jedzenia.  U nas podłoże problemu jest zupełnie inne. Szczury coraz częściej pojawiają się w domach i na podwórkach prawdopodobnie dlatego, ponieważ poszukując pożywienia, nie mogą się dostać do szczelnych półpodziemnych pojemników na odpady.


Problem jest bardzo dobrze znany naszej Czytelniczce, która wraz ze swoją 5-osobową rodziną mieszka przy ulicy Szkolnej. 
Szczury są w jej komórce, łazience, pojawiają się także w pokoju dzieci. Ostatnio jeden z tych gryzoni został złapany w łóżku 6-letniego syna naszej rozmówczyni. Jak twierdzi mieszkanka ul. Szkolnej, mimo iż prosi o interwencję zarządcę, jej prośby są lekceważone.


- Wprowadziliśmy się tutaj w grudniu ubiegłego roku – wyjawia nam nasza Czytelniczka. – Na początku zauważyliśmy myszy. Problem ze szczurami rozpoczął się kilka tygodni temu. 
- Mieszkam z rodziną przy ul. Szkolnej, w starym budownictwie. Wejście do mieszkania mamy od podwórka, a nie z klatki schodowej. Dookoła są pola. I stąd przychodzą do nas szczury. Wychodzą w łazience i w komórce. Ostatnio jednego szczura zabiłam na pościeli u dziecka, które ma autyzm. Nie wiem jakby moje dziecko zareagowało, gdyby go zobaczyło... To jest nie do pomyślenia! 


- Wszystko co miałam z przygotowanych zapasów w komórce, szczury mi pozjadały. Doszczętnie. To jest potwornie uciążliwe. W ciągu dnia ich nie widzę, ale one są, słychać je. Mimo że mamy psa. To jest naprawdę mało przyjemne, a uciążliwe bardzo.
- Interweniowałam w ZGM-ie. Poinformowano mnie, że gdybym miała piwnicę, to można by było wyłożyć trutkę, a tak, to nic nie mogą zrobić. Byłam u pana prezesa Tomasza Wełka, rozmawiałam z nim. Usłyszałam, że mam napisać pismo, że on wyśle mi tu deratyzatora. 
- Oczywiście nie zrobił tego do dnia dzisiejszego. Nie mogę się do pana prezesa jeszcze raz umówić na spotkanie, ponieważ wszystkie terminy są już ponoć zajęte... A szczury, jak były tak są dalej. 
Nasza Czytelniczka ma żal do urzędników za to, że nie interweniują w zgłaszanej przez nią sprawie. Mieszkanie, jak relacjonuje, nie jest w najlepszym stanie. Mimo to, kobieta stara się wszelkie niezbędne opłaty uiszczać. 


– Córka ma 16 lat, syn 13, no i ten najmłodszy 6. Mieszkam tu, bo nie mam innego wyjścia. Kazałam dzieciom zwracać uwagę, by nie dopuścić, aby szczury wchodziły do ich pokojów. Nic więcej nie mogę zrobić. Nie wyprowadzimy się przecież, bo nie mamy dokąd. 


O tym, że problem ze szczurami jest, wie burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Jak podkreślał na ostatniej sesji Rady Miasta, lokatorzy powinni obecność szczurów zgłaszać zarządcom, bo to oni w pierwszej kolejności odpowiadają za deratyzację. 


- Mogę z przykrością powiedzieć, że do mnie też dochodzą takie słuchy, że jest więcej szczurów niż było – poinformował Jerzy Hardie-Douglas. – W ciągu ostatnich kilku dni miałem parę sygnałów z ul. Koszalińskiej. Rozmawiałem na ten temat z powiatowym inspektorem sanitarnym, który mówi, że też miał takie sygnały, m.in. z ulicy Polnej. Te szczury się pojawiają w różnych miejscach. 


- Apeluję do mieszkańców, by w momencie, gdy widzą szczury, zgłaszali się właśnie do swoich zarządców – kontynuował burmistrz. - Zgodnie z uchwałą Rady Miasta deratyzacja powinna być przeprowadzana przez zarządców budynków 2 razy w roku: w marcu i w październiku. Teraz kończy się marzec i myślę, że ta deratyzacja jest robiona.
Dlaczego doszło aż do tak dużego „wysypu” szczurzej populacji? 


 - Być może jest to pochodna tego, że zrobiliśmy pojemniki półpodziemne – przyznał Jerzy Hardie-Douglas. - Wcześniej szczury w sposób naturalny żywiły się na śmietnikach, a teraz specjalnego dostępu do nich nie mają. Szczury wyłażą na powierzchnię z tych różnych kanalizacji wtedy, kiedy nie mają co jeść. Pojawiają się też wtedy, kiedy ich populacja jest zbyt duża. 


- Wraz z powiatowym inspektorem sanitarnym umówiliśmy się, że nawiążę kontakt z firmą zajmującą się deratyzacją, choć jeszcze raz podkreślę, jest to obowiązek zarządców. Jeśli się okaże, że są jakieś metody, dzięki którym całą populację szczurów na terenie miasta będziemy mogli zmniejszyć, to będę myślał, jak to dofinansować. Absolutnie się od tego nie odżegnujemy. Temat jest świeży, poruszany od kilkunastu dni. Powinien być jednak rozwiązywany przez zarządców nieruchomości: wspólnoty, spółdzielnie i ZGM – dodał burmistrz.

 

Temat Szczecineki, 5.04
Jedyny tygodnik lokalny ze Szczecinka.

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

szczury szczecinek plaga podwórka problem pożywienie śmietniki mieszkanie łóżko - komentarze opinie

 • gość 2018-04-12 14:21:57

  Jak się walczy z kotami, to zamiast nich mamy szczury. Proste i przez wiek sprawdzone.

 • gość 2018-04-12 16:21:44

  te szczury to to pomarańczowa partia ucieka z tonącego magistratu

 • gość 2018-04-12 18:25:12

  Problem jest duży, ale trzeba iść aż do prezesa w sprawie szczurów? Naprawdę nie ma pośrednich szczebli do wykonania jednego telefonu? Nie ma kierowników, administratorów, zastępców prezesa, viceprezesów? Z drugiej strony ileż to fortuny musi kosztować wyłożenie trutki przez fachowca? Zamiast ubiegać się o wizytę, pisać pisma, pisać do mediów i oczekiwać...lepiej chyba zapłacić kilka zł komuś od DDD. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej "ddd Szczecinek".

 • Gość - niezalogowany 2018-04-12 18:33:56

  Jeżeli koty są tak dokarmiane że mają brzuchy jak balony to szczurow łapać nie będą . Ludzie w Szczecinku dokarmiają koty na potęgę dlatego nie ma mowy żeby koty łapały szczury .

 • Gość - niezalogowany 2018-04-12 19:19:15

  MIASTO SZCZECINEK JEST ZADBANE NA ULICACH DOMKÓW JEDNORODZINNYCH ALE JUŻ O STARE BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE JEST ZANIEDBANE. RÓWNIEŻ NIKT NIE MYŚLI O TYM ŻEBY POMYŚLEĆ O TYM ŻE MA TO BYĆ MIASTO GDZIE PRZYJEŻDŻA DUŻO OSÓB Z CAŁEJ POLSKI I EUROPY. DZISIAJ NIE MOŻNA BYŁO SKORZYSTAĆ Z WC.PŁACĄC 1 ZŁ.PONIEWAŻ BYŁO BRUDNO. TAKICH TOALET JAK NA WYSZYŃSKIEGO POWINNO BYĆ WIĘCEJ. NIE BRUDNE TOJTOJE WSTYDZIŁEM SIĘ DZISIAJ BO GOŚĆ MÓJ Z NIEMIEC NIE MÓGŁ SIĘ ZAŁATWIĆ MUSIAŁ IŚĆ DO RESTAURACJI I PROSIĆ W PIEROGARNI ABY MU POZWOLILI SKORZYSTAĆ BO TO JEST TYLKO DLA GOŚCI RESTAURACJI. WSTYD DLA MIASTA.

 • gość 2018-04-12 21:50:49

  MIESZKANIA DLA SZCZECINKA. A NIE LUDZIE W KAMIENICACH STARYCH MIESZKAJĄ. Mieszkanie w kamienicy kosztuje. powinny tam być kancelarie, biura i mieszkać ci, których na to stać. Utrzymanie klimatycznego mieszkania w kamienicy jest droższe. W Szczecinku deweloper buduje apartamenty i bierze się kredyt. Gdzie indziej na świecie, to są mieszkania komunalne tanie w utrzymaniu. W Szczecinku buduje deweloper, a u 6 latka w pokoju są szczury. Zacznijcie budowac mieszkania dla ludzi, a kamienice w centrum niech będą dla prywatnych właścicieli, którzy zapłacą więcej za bliskość centrum!

 • gość 2018-04-13 08:14:21

  Miasto powinno zadbac o kamienice w centrum WIĘCEJ REMONTÓW KAMIENIC WYPROWADZIC Z NICH SOCJALNYCH LOKATORÓW --- SKANDAL Z NIMI BRUDZĄ PIJĄ NIE DBAJĄ O DZIECI WINNICZNA I LIMANOWSKIEGO 20

 • gość 2018-04-13 10:49:22

  Panie Douglas, zamiast masonić , to szczury POgonić !

 • gość 2018-04-14 15:25:33

  Panie Douglas, zamiast masonić , to szczury POgonić ! - zgrabne

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"