:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Szkoła w Sporem formalnie zlikwidowana

Szkoła w Sporem formalnie zlikwidowana

Trwa procedura likwidacyjna niewielkiej szkoły filialnej w Sporem. Podczas piątkowych (11.05) obrad Rady Gminy Szczecinek radni jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą likwidacji placówki. Od września 2018 roku szkoła przestanie istnieć.


Przypomnijmy. O zamiarze likwidacji szkoły filialnej w Sporem było głośno już wiele miesięcy temu. Kiedy wszystko wskazywało na to, że szkołę uda się uratować, stwarzając możliwość uczęszczania do niej uczniom klas I-III, nastąpił nieoczekiwany zwrot zdarzeń. Na trzecim spotkaniu przedstawicieli gminy z rodzicami, okazało się, że najlepszym rozwiązaniem będzie likwidacja szkoły. Obecnie do szkoły w Sporem uczęszcza 35 uczniów. Po obniżeniu stopnia organizacji placówki do klas 1-3 plus zerówka w szkole zostałoby 15 dzieci. Oczywiście pod warunkiem, że wszyscy rodzice tak właśnie by zadecydowali.
Podczas ostatnich obrad Rady Gminy Szczecinek radni nie zdecydowali się na żadną dyskusję w tej sprawie.

– Dość szeroko dyskutowaliśmy na ten temat przy okazji przystępowania do likwidacji szkoły – powiedział wójt Ryszard Jasionas. – Związki zawodowe opowiedziały się w tej kwestii negatywnie. Jak podkreślali ich przedstawiciele, związki mają dbać o pracowników, no i dbają. Takie ich prawo. Z kolei kurator opowiedział się pozytywnie. 


A co po wakacjach będzie się znajdować w obecnym budynku szkoły? Prawdopodobnie budynek trafi na sprzedaż. Padły też propozycje, by właśnie w tym miejscu utworzyć salę wiejską dla mieszkańców Sporego.  
 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


szkoła podstawowa spore uczniowie gmina szczecinek likwidacja - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-05-15 07:35:43

  Brawo ! Szkoła zamknięta, dojazdy pekaesem zlikwidowane - brawo samorządowy !

 • gość 2018-05-15 07:43:34

  Jacy rodzice przecież nawet przewodnicząca Rady Rodziców nie była na zebraniu bo o nim nie wiedziała więc ???

 • gość 2018-05-15 08:43:35

  Brawo jakich przedstawicieli mieszkańcy wsi sobie wybrali takie życie będą mieli. Na pensję dla fujtowej jest a szkoły nie ma. Jesteście jedyną gminą w tym kraju gdzie jest stołek vicewujta.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-15 12:41:22

  Rodzice robili co mogli zeby ratowac szkołę, kłamstwem jest wypowiedź Pana Wujta, że to na ich prośbę.

 • gość 2018-05-15 17:09:58

  A co się stało z panią Wójt bo jej wcale nie widać. Czyżby zrezygnowała z cieplej posady która przygotowało jej Nieporozumienie Samorządowe

 • gość 2018-05-15 18:08:47

  Przyczaiła się przed wyborami, bo podobno startuje na wójta. Żenada.

 • gość 2018-05-18 08:18:10

  w szkole więcej nauczycieli niż uczniów ale ponarzekajmy wina wójta, wójtowej i ich psa, rozsądku życząc pozdrawiam.

Dodajesz jako: Zaloguj się