:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C bezchmurnie

Szlachetna Paczka: Coraz bliżej do finału

Do finału ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” coraz bliżej. Aby przypomnieć się mieszkańcom Szczecinka o trwających „szlachetnych” działaniach, a także by uzbierać jak najwięcej produktów na dodatkowe paczki, w sobotę (28.11) uczestniczący w tym przedsięwzięciu wolontariusze zorganizowali na placu Wolności happening. Mimo mroźnej pogody, nastroje były gorące. W akcji przyłączyły się działające w mieście instytucje i organizacje, swoją pomoc zaoferowali m.in. strażacy, a także młodzi ratownicy z Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED Szczecinek.
- Podczas happeningu chcieliśmy zachęcić wszystkich do zbiórki żywności oraz środków czystości dla tych rodzin, które nie zostały włączone do projektu – powiedziała nam Sylwia Brambor, lider „Szlachetnej Paczki” w naszym rejonie. - To jest 8 rodzin rezerwowych. Opisy tych rodzin są zrobione. Można je przeczytać na stronie internetowej projektu. Wywiad też został przeprowadzony. Są te rodziny również zaakceptowane przez audyt ogólnopolski. Niestety, z powodu ograniczonej liczby miejsc tym rodzinom nie udało się znaleźć miejsca w programie „Szlachetnej Paczki”. Ale my i tak postanowiliśmy przygotować dla nich podarunki. Nie będą to może - mega prezenty, jak pozostałe, ale będą.
Jak się okazuje, obawy organizatorów akcji dotyczące znalezienia darczyńców dla blisko 30 rodzin były niepotrzebne. Mieszkańcy Szczecinka chcą pomagać. Świadczy o tym fakt, iż większość zakwalifikowanych do programu osób na pewno otrzyma paczkę. Jeszcze tylko pięć rodzin czeka na chętnych do udzielenie im pomocy. Finał przedsięwzięcia zaplanowano na 12-13 grudnia.
– Jest jeszcze dużo czasu i dużo możliwości – dodała Sylwia Brabor. - Wszystko jest jeszcze do zorganizowania. Do pomocy pozostałym rodzinom włączyć się może każdy. Jednoosobowo jest raczej trudno, no ale ze znajomymi już nie. Sporo osób właśnie w takich niewielkich grupach przyłącza się to tej „szlachetnej” akcji. (sz)


Szlachetna Paczka: Coraz bliżej do finału komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się