:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

SzLOT z ostatnią szansą. Potem pieniędzy już nie będzie

Powiat, SzLOT ostatnią szansą Potem pieniędzy będzie - zdjęcie, fotografia

Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna po zmianie zarządu wkracza na zupełnie nową drogę. Czy to jednak wystarczy, by przekonać dwóch największych płatników składek – miasto i powiat do tego, by nadal przekazywali pieniądze tej organizacji? Powiat chce dać ostatnią szansę stowarzyszeniu. Jak się dowiedzieliśmy, w przyszłorocznym budżecie samorządu powiatowego znalazło się miejsce na składki dla SzLOT-u. Ale jak zaznacza starosta, jeśli nowa formuła funkcjonowania tej organizacji się również nie sprawdzi, powiat definitywnie wycofa się z członkostwa.

Przypomnijmy. Dotąd powiat płacił rocznie na utrzymanie Academii Nautica, działającej w SzLOT, ok 340 tys. zł, do tego na konto SzLOT-u wpłacane były składki członkowskie w wysokości 30 tys. zł. Gdy AN zakończyła działalność, zajęcia dla dzieci i młodzieży zaczęło realizować nowe centrum ekologiczne. – Teraz naszym głównym zadaniem jeśli chodzi o przejęcie tego, co wcześniej realizował SzLOT, jest utrzymanie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior – mówi „Tematowi” starosta Krzysztof Lis. – To nas kosztuje ok. 1,1 mln zł. Do tego narzuciliśmy tej placówce reżim wypracowania dochodów własnych w wysokości 450 tys. zł. 

Co ważne, mimo pojawienia się nowych wydatków, powiat póki co, nie zamierza rezygnować z płacenia składek na SzLOT. Nawet je podwyższa. - Jestem gorącym zwolennikiem funkcjonowania takiej organizacji jak SzLOT, ale tylko wtedy, kiedy będzie funkcjonować w innej formule. Byłem pesymistycznie nastawiony do tego, by SzLOT był operatorem: a to Academii Nautica, a to wyciągu do nart wodnych, a to plaży. No i miałem rację, bo SzLOT w pewnym momencie przestał współpracować z gestorami hotelowymi i restauracyjnymi, a skupił się wyłącznie na wykonywaniu wspomnianych zadań – dodaje starosta.

Jak wyjawił dalej, padła propozycja, żeby w budżecie na 2017 rok uwzględnić kwotę 50 tys. zł składek. Mówi Krzysztof Lis: - Jeśli się okaże, że to odnowienie funkcjonowania SzLOT-u w innym zarządzie nie przyniosło skutku, to powiedzmy będzie to nasz ostatni rok funkcjonowania w tej organizacji. Chcemy, by SzLOT generował coś, co jest naszą wartością. Budował pewne pakiety związane z ofertami turystycznymi. Mamy wiele do zaoferowania: jeziora, lasy, CEEiRJ, wędkarstwo. Moglibyśmy zbudować pewien produkt i tego właśnie oczekujemy. 

 

foto: SzLOT


SzLOT z ostatnią szansą. Potem pieniędzy już nie będzie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com