:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Szpital wreszcie z zyskiem

temat.net: archiwum, Szpital wreszcie zyskiem - zdjęcie, fotografia

Trwają prace przy robudowie Szczecineckiego szpitala. Już za kilka miesięcy uruchomione zostanie także lądowisko dla helikopterów, a poszczególne oddziały sukcesywnie wyposażane są w nowy sprzęt medyczny (kilka dni temu pisaliśmy m.in. o możliwości wykonywania już w naszym mieście operacji laparoskopowych http://temat.net/aktualnosci/16185/Szpital-z-laparoskopem).

Okazuje się, że pomimo dużych inwestycji, wymagających znacznych nakładów finansowych, placówka równocześnie może pochwalić się wypracowanym sporym zyskiem. O sytuacji finansowej i kontraktach z Narodowym Funduszem Zdrowia rozmawialiśmy z Elżbietą Szukiel, prezesem szpitala.

- Ogólna sytuacja finansowa szpitala jest dosyć dobra. Do sierpnia mamy wypracowany zysk w wysokości 170 tys. zł - za sam sierpień mieliśmy 85 tys. zł zysku – mówi „Tematowi” Elżbieta Szukiel. - Także jeżeli chodzi o opiekę medyczną i świadczenia medyczne to sytuacja jest dobra, mamy dosyć wysoki kontrakt z NFZ. Choć wiadomo, że te kontrakty zawsze mogłyby być większe. Będziemy się starać i walczyć o nowe poradnie oraz o nowe oddziały. Byliśmy już, dzięki uprzejmości pana burmistrza, który nas przedstawił,  razem z Dyrektorem ds. medycznych Krzysztofem Małkowskim na spotkaniu z panią dyrektor Funduszu w Szczecinie. Było to bardzo miłe i obiecujące spotkanie i mam nadzieję, iż nasza współpraca będzie się bardzo dobrze układać.

Jak nam powiedziała nasza rozmówczyni, kontrakty zawarte pomiędzy szpitalem a NFZ w pełni pokrywają bieżące zapotrzebowanie na wszystkie usługi.

- Zawarte przez nas kontrakty są zadowalające i wystarczające. Pokrywają one potrzeby szpitala i nawet jeszcze trochę udaje się zaoszczędzić z tego tytułu, bo wiadomo, że szpital nie jest podmiotem nastawionym na generowanie zysku, ale świadczącym usługi, które chcemy realizować na jak najwyższym poziomie. Natomiast działalność komercyjna świadczona przez lekarzy jest bardzo marginalna – dodaje prezes szpitala. (mg)

 

 

Szpital wreszcie z zyskiem komentarze opinie

  • c5nokia - niezalogowany 2013-10-08 09:28:37

    a ja w czerwcu zarejestrowałem się na zabieg na 23 maja maja 2014 dla tych co się znają mniej zabiegów więcej pieniędzy bo nfz za więcej nie płaci i dlatego inne szpitale mają długi a nasz najlepiej wałcz koszalin a co najważniejszy zysk a nie tam jakiś pa... ¿

Dodajesz jako: Zaloguj się