:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Szymon Podolańczyk drugi na International Bench Press League

W niedzielę (11.03), w Centrum  Sportu w Politechnice Łódzkiej, miejsce miały zawody International Bench Press League - Liga Wyciskania Leżąc. W drugim rzucie tej ligi, ponownie nie zabrakło Szymona Podolańczyka, mieszkańca Szczecinka, który wystąpił pod nazwą nowego klubu sportowego (nazywa się Integracyjny Klub Sportów Siłowych Jurand Szczecinek).

I tak, w kategorii wagowej do 83 kg, szczecinecczanin zmagania rozpoczął od 180kg, później było to 185 kg oraz ciężar 190 kg. Z powodu błędu technicznego, sędziowie nie zaliczyli próby 190 kg. Całe zawody w Łodzi, Szymon Podolańczyk ukończył z wynikiem 185 kg, co pozwoliło mu na zajęcie wysokiego, drugiego miejsca - wyprzedził go jedynie Piotr Popiołek Giżycka. Mieszkaniec Szczecinka w swojej kategorii wagowej rywalizował z łącznie 30 zawodnikami. W pierwszym rzucie, zawodnik IKSS Jurand, także znalazł się w czołówce zawodów - był wówczas trzeci z wynikiem 182,5 kg. W całej klasyfikacji International Bench Press League, siłacz plasuje się na 2. miejscu. W niedzielnych zawodach, wystartowało blisko 200 zawodników z całego kraju - nawet służby mundurowe. Co ciekawe, podczas drugiego rzutu, na imprezie pojawiła się Marta Walczykiewicz, srebrna medalistka Igrzysk olimpijskich z Rio w kajakarstwie.

W kwietniu miejsce będą miały ostatnie zawody. - Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać formę i drugie miejsce podczas największej ligi w Polsce - mówi uczestnik.
 

fot. Szymon Podolańczyk
Patryk Witczuk

szymon podolańczyk podnoszenie ciężarów szczecinek - komentarze opinie

  • gość 2018-03-13 13:07:57

    Gratulacje. Dzięki Tobie kolejny sport w Szczecinku rośnie na popularności.

  • Maritt Bjoergen - niezalogowany 2018-03-13 13:37:54

    Dawaj Szymon!!!!! Dawaj!!!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się