:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C lekkie zachmurzenie

Ta piosenka będzie dobra na zimę

Muzyka, piosenka będzie dobra zimę - zdjęcie, fotografia

Przed nami już 19. odsłona znanego w całej Polsce festiwalu „Piosenka jest dobra na zimę”. Tym samym już w najbliższy piątek, 20 stycznia do Szczecinka przyjadą niezwykle utalentowani wokaliści dosłownie z całej Polski. Po południu w kinie Wolność usłyszeć będzie można najlepszych wykonawców. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast Ewelina Lisowska, której koncert ma się rozpocząć o godz. 17.00.

Przypomnijmy. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był wiele lat temu Krzysztof Leśniewski. - Wcześniej festiwal odbywał się w Gminie Szczecinek, w Wierzchowie – podkreślił podczas spotkania z mediami Krzysztof Leśniewski. - Tradycyjnie zostaliśmy zasypani zgłoszeniami z całej Polski. W pewien sposób trochę zniechęcamy młodych wykonawców, bo przecież na nasz festiwal trzeba najpierw wysłać materiał demo. Z trudem wybieramy tych najlepszych. Ze wszystkich osób, które się zgłosiły w tym roku, wystąpią 43 podmioty wykonawcze. Mamy pewność, że poziom festiwalu będzie wysoki. 

- Od paru lat impreza nosi nazwę „Piosenka jest dobra na zimę”. Chcieliśmy w ten sposób dać szansę temu, by inne rodzaje muzyki mogły zaistnieć na tej scenie – dodał dalej nasz rozmówca. - W zimowe wieczory czy popołudnia ludzie przecież śpiewają różne rzeczy, kolędy, pastorałki, ale nie przestają też korzystać z innego rodzaju muzyki. Kilka lat temu stworzyliśmy możliwość, by wykonawcy zaśpiewali, co tylko chcą. Była jakaś sugestia, aby te utwory były związane z zimą lub karnawałem, ale wykonawcy sami przekonali nas, że zimą można śpiewać wszystko. I w tym kierunku też pójdziemy. Piosenka – każda jest dobra na zimę. Począwszy od tego roku i pewnie jeszcze w następnym szerzej będziemy udostępniali możliwość śpiewania niemal wszystkiego, co będzie na wysokim i dobrym poziomie artystycznym.

Ta piosenka będzie dobra na zimę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com