:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Tak będzie wyglądał odnowiony budynek Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Ładnie?

Od kilku lat jeden z ważniejszych budynków miasta sukcesywnie zmienia swoje oblicze. Ratusz, bo o tym budynku mowa, został gruntownie przebudowany, wzbogacił się m.in. o dziedziniec, szklany dach, nowoczesne pomieszczenia Urzędu Stanu Cywilnego. W ślad za realizatorami tych wszystkich inwestycji chce pójść teraz szczecineckie starostwo. Już od dłuższego czasu wiele osób zwracało uwagę, że gmachowi, w którym urzęduje samorząd powiatowy, przydałby się remont. Jak się dowiedzieliśmy, przebudowa, która całkowicie odmieni to miejsce, ma się rozpocząć już w przyszłym roku.

- Udało nam się w przyszłorocznym budżecie wygospodarować kwotę 700 tys. zł na remont wnętrza budynku starostwa – wyjawia „Tematowi” starosta Krzysztof Lis. – Jakby nie patrzeć dzisiaj urząd znacznie odbiega od obowiązujących standardów pracy. Często słyszę od swoich współpracowników, że bardzo dbam o szkoły, a jeśli spojrzymy na budynek starostwa, to znacznie odbiega on od innych urzędów tego typu. 

Jak usłyszeliśmy od naszego rozmówcy, zmiana wyglądu budynku starostwa ma być podzielona na kilka etapów. – Te 700 tys. zł otwierają cały proces inwestycyjny – dodaje starosta. - Jest już przygotowany wstępny projekt, który wygląda bardzo ciekawie. Docelowo chcielibyśmy, aby to wszystko właśnie tak się prezentowało. No, ale oczywiście nie zrobimy tego w ciągu jednego roku. Prace będą trwały przynajmniej trzy lata. Chcielibyśmy całą inwestycję rozpocząć od najwyższego piętra, gdzie znajduje się sala narad, by potem zejść niżej, gdzie urzędują poszczególne wydziały. 

Tak będzie wyglądał odnowiony budynek Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Ładnie? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com