:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Tak ma wyglądać nowa sala gimnastyczna w SP1

Ruszają przygotowania do długo wyczekiwanej budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Szczecinku. W starej wysłużonej sali już od dawna jest dość tłoczno, ze wszystkich szczecineckich podstawówek to właśnie „jedynka” jak dotąd nie doczekała się hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. 


Ratusz właśnie ogłosił przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej. Wykonawca będzie miał za zadanie przygotować projekt w taki sposób, by nowy obiekt łączył się funkcjonalnie zarówno z budynkiem szkoły, jak i z istniejącą już, „starą” salą gimnastyczną. Co więcej, nowa sala sportowa dla uczniów „jedynki” ma mieć wymiary pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej (20x40m) wraz ze stosowanymi minimalnymi azylami. W hali będzie się mieścić boisko główne do koszykówki, 3 boiska treningowe, boisko główne do piłki ręcznej, boisko główne do siatkówki oraz 3 boiska treningowe do siatkówki. Cała hala podzielona będzie na trzy części oddzielane od siebie kotarami elektrycznymi. 
Jak powiedział w programie samorządowym UM zastępca burmistrza, Daniel Rak, nowa hala sportowa przy SP1 ma być uzupełnieniem bazy obiektów OSiR-u. Od godziny 7 do 15 ma być do dyspozycji nauczycieli oraz uczniów, a potem salą będzie dysponować szczecinecki ośrodek sportu. Ponadto funkcja dotychczasowej sali ma zostać utrzymana. 
Cała dokumentacja, niezbędna do rozpoczęcia inwestycji ma być gotowa najpóźniej we wrześniu 2018 roku. Wykonawcę zadania poznamy jeszcze w tym roku. 

foto: Urząd Miasta Szczecinek


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


szkoła podstawowa nr 1 szczecinek sala gimnastyczna - komentarze opinie

 • gość 2017-12-04 17:31:39

  funkcjonalnie - ciężko powiedzieć. Na pewno dużo świetlików - to wielki plus. Natomiast sama bryła i elewacja - nie pasują zbytnio do kontekstu który jest obok i są zwyczajnie brzydkie. Tak to już jest że jak coś nasz ratusz buduje to zazwyczaj jest dziwne lub brzydkie (z wyjątkiem Zamku (bo tu musieli zachować oryginał i nie mogli udziwniać) i Centrum ekologii (ładny budynek - ale ekologia w Szczecinku to kpina).

 • gość 2017-12-04 18:21:20

  Mam nadzieję, że to tylko koncepcja, ten architektoniczny koszmarek. Gdzie jest konserwator zabytków? W swoim czasie nie dostałam zgody na wymianę okien na plastikowe w kamienicy przy ul. Szczecińskiej a tutaj proszę, można wszystko... podobnie jak z wieżą św. Mikołaja....

 • gość 2017-12-04 20:59:51

  Panie Burmistrzu! Wiem, że przegląda Pan komentarze. Apeluję o budynek, który będzie tworzył całość z pięknym budynkiem SP 1. Przecież za 20 lat część akceptowanych przez Pana projektów, (bo decyzje nie oszukujmy się podejmuje Pan jednoosobowo) będą pasować do reszty miasta tak jak dawny "blaszak" na Starówce do otaczających go kamienic. Stal i szkło są piękne, ale nas przecież nie stać na fuszerkę. Obiekty budowane przez Pana będą służyły kolejne 50 lat. Jak Pan sobie wyobraża remont i odnowienie niektórych Pana obiektów? Lifting czego? Chwilowa moda przemija a blaszak straszył dobre kilkadziesiąt lat. A na początku był "obiektem na miarę naszych czasów" parafrazując Pana słowa o dobudówce do szkoły muzycznej. Zaskakuje mnie jak tak inteligentny człowiek, lekarz, posiadający pełnie władzy realizuje wizje architektów, którzy nie powinni nawet projektować zespołu garaży. Wpisujmy się w historyczną tkankę miasta tam gdzie się da. Gdzie budujemy od zera tam puszczajmy wodze fantazji. Trzymam kciuki za piękny Szczecinek! I dziękuję za rewitalizację zamku!

 • gość 2017-12-04 21:21:55

  Ta nowa sala to jakaś obora?:) Tam zresztą nie ma miejsca, to boisko było tam potrzebne.Dzięki temu było przestronnie. Inna kwestia, że nieopodal ze starego klimatycznego małego kościoła też koszmarek zrobili. Brzydnie w oczach Szczecinek.

 • gość 2017-12-05 07:47:10

  Dotychczas wiele nowych rzeczy w Szczecinku mo sie podobało ale ta sala przedstawiona z zewnatrz to faktycznie koszmarek podobny do garaży na pojazdy wojskowe w koszarach. przy pieknej zabytkowej szkole to szczególnie sie rzuca w oczy.ktos chyba złosliwie burmistrzowi podsunał taki projekt .

 • gość 2017-12-10 15:50:02

  Wygląd wyglądem .Ale mnie interesuje jakie będzie miała wymiary ,czy może znowu będzie niepełnowymiarowa jak ta w trakcie budowy w sp6....

Dodajesz jako: Zaloguj się