:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Taka miłość zdarza się raz. Do tego całkiem blisko Szczecinka

Podróże, miłość zdarza całkiem blisko Szczecinka - zdjęcie, fotografia

Gdzie najlepiej spędzić Święto Zakochanych? Odpowiedź wydaje się oczywista - w Krainie Romea i Julii. Co najważniejsze, aby się tam znaleźć, wcale nie trzeba wyjeżdżać do odległej Werony. Równie romantyczne miejsce, związane z historią dwojga kochanków, znajduje się pobliskim Drawieniu. 

Co więcej, od niedawna drawieńska wioska tematyczna widnieje na ogólnopolskiej liście „questów”. To, mówiąc krótko, rozmaite trasy spacerowe, prezentujące ciekawą historię danego miejsca. Każdy uczestnik takiej wyprawy otrzymuje specjalną mapę i wskazówki do rozwiązania związanej z danym miejscem zagadki. W Dniu świętego Walentego, ale nie tylko, udział w queście w Krainie Romea i Julii w Drawieniu z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych emocji.

Przypomnijmy. Z pałacowym parkiem w Drawieniu wiąże się romantyczna historia godna szekspirowskiej tragedii. Syn bogatego hrabiego zakochał się w ubogiej dziewczynie z Drawienia. Ojciec jednak nie zgodził się na ten związek. Zrozpaczeni kochankowie spotkali się nocą w przypałacowym parku. Tutaj młody hrabia zabił najpierw swoją ukochaną, a następnie siebie. Po tym tragicznym wydarzeniu załamany ojciec, nakazał pobudować w tym miejscu kaplicę. Ruiny kapliczki istnieją do dzisiaj. Po jej obu stronach przy wejściu zachowały się do dwie rzeźby, przedstawiające parę nieszczęśliwych kochanków. 

Właśnie do tej historii nawiązała Fundacja Nasz Drawień, tworząc rok temu wspomnianą wioskę tematyczną. Aby przejść quest i dowiedzieć się, jaka tajemnica wiąże się jeszcze z romantyczną historią kochanków, nie trzeba wiele. Quest rozpoczyna się na parkingu przy kościele w Drawieniu. Zadaniem uczestnika zabawy jest uważne przeczytanie wskazówek zawartych w krótkim wierszu, znajdującym się wraz z mapką na ulotce questowej – do pobrania tu: http://questy.com.pl/…/quest-o-milosci-w-krainie-romea-i-…/… Uważni uczestnicy odkryją ukryty w parku skarb.

Dodajmy. Grupa mieszkańców Drawienia, która stworzyła wioskę „W krainie Romea i Julii” znalazła się wśród grantobiorców ubiegłorocznej edycji Działaj Lokalnie. Na rozwój i rozpropagowanie wioski grupa otrzymała dotację w wysokości 6 tys. zł. 

Więcej: http://www.wioskaromeaijulii.pl/

Taka miłość zdarza się raz. Do tego całkiem blisko Szczecinka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com