:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Tanie dywany też mogą nadać wnętrzu charakteru

Porady, Tanie dywany mogą nadać wnętrzu charakteru - zdjęcie, fotografia

Jaki dywan do naszego wnętrza

Wybór dywanu jest uzależniony przede wszystkim od miejsca, w jakim będzie on wyeksponowany. Salon i jadalnia to zwykle pomieszczenia najbardziej reprezentacyjne, służące do przyjmowania gości i spotkań rodzinnych, dlatego znajdujące się w nich dywany powinny być dobre jakościowo, estetyczne, a przy tym wytrzymałe i łatwe do czyszczenia. Dobrze też, żeby nie były zbyt jasne i nie miały bardzo długiego włosia, bo te cechy utrudniają utrzymanie porządku.

W sypialni najlepiej sprawdzi się kobierzec puszysty, gruby i sprężysty. Dla osób z zasobniejszym portfelem warto polecić dywany wełniane, natomiast jeżeli nie chcemy wydawać zbyt dużej kwoty doskonale wywiążą się z zadania tanie dywany akrylowe lub w typie shaggy.

Do przedpokoju eksperci Dywante polecają wybrać dywan wytrzymały i łatwy do czyszczenia, z niskim runem, utrzymany w ciemnych barwach, ewentualnie melanż. Nie ma też sensu inwestowanie w produkt z najwyższej jakości materiałów, gdyż należy się liczyć z silną eksploatacją kobierca i koniecznością dość częstej wymiany. Dlatego w tym wypadku najlepiej spełni zadanie tani dywan z syntetycznego włókna.

Dobór koloru dywanu

Dywan musi w pełni harmonizować ze stylem i kolorystyką wnętrza. Barwy zestawia się na zasadzie podobieństw lub kontrastów, przy czym decydując się na pierwsza opcję zyskamy spokojne, stonowane wnętrze, natomiast wybierając drugie rozwiązanie, ożywimy pomieszczenie i nadamy mu wyrazistego charakteru. 

Dywan gładki czy wzorzysty?

Najprościej powiedzieć, że dywan ma się po prostu podobać, ale byłoby tu zbytnim uproszczeniem tematu. Powinien on korespondować z resztą wystroju. Zatem, jeżeli w pokoju dominują motywy wzorzyste, lepiej dopasować do niego dywan o neutralnym wzorze i na odwrót.

Tanie dywany też mogą nadać wnętrzu charakteru komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com