:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Taniec i integracja z osobami niepełnosprawnymi w Szczecinku. To była już piąta edycja

Jak co roku w październiku, tak i tym razem odbyła się w szczecineckim kinie Prezentacja Tańców Integracyjnych dla osób niepełnosprawnych.  Była to już piąta edycja w historii. W środę, 18 października, w Szczecinku występowali członkowie takich klubów jak: Dom Dziennego Pobytu “Złota jesień”, Klub Aktywnego Seniora “AS II”, a także Środowiskowy Dom Samopomocy “Walentynka” Szczecinek, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy- zespół “Brzechwianie” ze Szczecinka, ale także ŚDS z Turowa, Warsztaty Terapii Zajęciowej “Atut” Szczecinek. Nie zabrakło również przedstawicieli ŚDS w Bornego Sulinowa, Sianowa (“Szansa”) i Manowa (“Pegaz”).

 

Na scenie w czasie zabawy muzycznej, wystąpili oprócz tego uczniowie SP nr 4 im. Armii Krajowej. Po prezentacjach, dosłownie każdy mógł wejść na scenę i po prostu dobrze się bawić przy występie wokalno-instrumentalnym Wojciecha Więckowskiego. I tak, taneczna zabawa trwała zarówno na scenie, jak i na widowni.

Tego dnia mogliśmy obejrzeć tańce, zatytułowane między innymi “Chocolate Choco”, “Belgijskie country”, “Wstań i tańcz”, “Taniec Eleny”, “Kaszubski taniec Ludowy” czy “Hej Baby”.

Na sam koniec imprezy integracyjnej, uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Przypomnijmy. Impreza nawiązuje do obchodzonego 10 października na całym świecie Dnia Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji Środowiskowy Dom Samopomocy “Walentynka”, prowadzony przez Fundację “Przystań”, wraz z SAPiK-iem zorganizował kolejne spotkanie, w którym najważniejsza jest dobra zabawa i przede wszystkim wspólne spędzenie czasu, czyli właśnie integracja.

Następna edycja tej imprezy - już w następnym roku.
 

Patryk Witczuk

 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


światowy dzień zdrowia psychicznego szczecinek niepełnosprawni atut walentynka - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się