:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Te remonty nigdy się nie kończą. Kosztują miliony

Aktualności, remonty nigdy kończą Kosztują miliony - zdjęcie, fotografia

Blisko 11,5 mln zł przewidziano łącznie w przyszłorocznych budżetach miasta i powiatu na inwestycje drogowe w Szczecinku oraz w powiecie szczecineckim. Planowane modernizacje mają poprawić jakość komunikacji, mają się również przyczynić do poprawy bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych. Które drogi i jakie ulice zostaną wyremontowane w 2017 roku?

Z drogowych inwestycji, które w ciągu najbliższych 12 miesięcy zamierza zrealizować ratusz, na pewno ucieszą się mieszkańcy ulicy Turystycznej. W przyszłym roku ulica ta zostanie gruntownie zmodernizowana. To zadanie ma kosztować łącznie 1 mln zł, z kolei miasto wyda na ten cel 500 tys. zł. Do liftingu pójdzie także ul. Ogrodowa. W miejskim budżecie na tę inwestycję zarezerwowano kwotę 200 tys. zł. Rok 2017 to dla ratusza kolejne wydatki związane z przebudową placu Wolności, ul. Bartoszewskiego (dawna 9 Maja) oraz z poprawą układu komunikacyjnego centrum miasta. Przypomnijmy, nowy plac i deptak ma nas kosztować 6,2 mln zł, a poprawa układu komunikacyjnego 1,5 mln zł.

A jakie inwestycje drogowe zamierza zrealizować powiat? Jak wyjawił nam starosta Krzysztof Lis, w przyszłym roku będzie wydanych na ten cel nieco mniej pieniędzy. Wszystko przez trwającą, potężną inwestycję – budowę stadionu lekkoatletycznego na Świątkach. Nie udało się też pozyskać dotacji z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Przypomnijmy, w ramach tzw. schetynówek powiat ubiegał się o dofinansowanie do przebudowy ul. Trzesieckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Karlińską do ronda z drogą wojewódzką nr 172. – Nie zdążyliśmy z przygotowaniem dokumentacji projektowej – wyjawił nam starosta Krzysztof Lis. – Ale to nie znaczy, że rezygnujemy z tej inwestycji. Chcielibyśmy aplikować o środki w późniejszym terminie, a przebudowę drogi wykonać w 2018 roku.

Najważniejszym przedsięwzięciem związanym z modernizacją dróg powiatowych będzie więc lifting ul. Koszalińskiej na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Narutowicza. Na ten cel przewidziano 500 tys. zł, z czego starostwo chce wydać 263 tys. zł. Poza tym, planuje się m.in. przeprowadzić remont mostu w Gwdzie Małej za 30 tys. zł. Naprawa ciągów komunikacyjnych na drogach powiatowych ma kosztować 100 tys. zł, a nakładki bitumiczne – 200 tys. zł. 

 

foto: archiwum

 

Te remonty nigdy się nie kończą. Kosztują miliony komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com